Recenzované: 24. augusta 2019

Prijazd rano autobusom do hotela,odlozenie batoziny do miestnosti (bez zabezpecenia) a cakanie na izbu,ale uz s ALL in. naramkom. Po chvilke dohadovania a "priplatkuô sme dostali izbu s krásným výhladom na more 2. poschodie. Ostatný CZ/SK ludia dostali prizemie a bez vyhladu... klasika... Pekne velká izba,cista a s vyhladom na more. Upratovacke baksis pár x sme dali,krasne upratane a trezor zdarma. WI-Fi 50Mbps vsade po arealu. Jedlo super ,bolo viac ludi,ale vzdy bolo aj na konci a aj upratane,makali tak,ze az nam ich bolo luto. Chutnalo,od morskych priser po naše jedlá. Jedli a pili sme vsetko,nic nám nebolo,ani z ľadu. Voda zo sklenených fliaš. Super animatorský tým aj pre deti tam boli,len skoda,ze hovorili po portugalsky a venovali sa najviac ludom tmavsej pleti... Zahrada krasne upravena a polievana,aj promenada po celej dlzke pláže. Pláž sukromna,lehatka,dazdniky,stanok s vodou (alkohol a ani stavby na plazi byt nemozu),atrakcie,ťavy a ochranka. 15min chodze je pristav s vodnymi atrakciami a 10min taxikom trhy v Saidia meste. Alkohol pri recepcii a v bare u bazenu, rozne drinky - Mochito,Love on the beach,Daquari atd.. Maritiny,Whiskey,vodka atd.. nonstop celý den. Krásných 7 nocí s priatelkou,doporucujem. Na hotely Turecko,Egypt,Tunisko to ma opravnene 5* , ale na svetový pomer 4*.

1  Poďakujte používateľovi lubbo1994.
Recenzované: 30. júla 2019

Hotel vyzerá pekne, je starší a niektorým veciam v izbách by mali venovať väčšiu pozornosť. Napríklad preležaná prísteľka, problémi s uterákmi na izbách a nečakajte ani žiadne čačky na posteli po upratovaní. Izba však bola veľká, čistá, s chladničkou a trezorm. Prvý zásadný problém je že osušky na pláž sú za zálohu 10 eur osoba. A dosť sa kradnú. Takže treba dávať bacha. Na druhú stranu málokto si nechal len tak ručník na lehátku a odišiel na obed. Takže ak ste išli na obed po obede ste našli voľné miesta na lehátkach na pláži. Plážový servis je katastrofa. Jeden plavčík čo ponúka iba vodu, alebo hnusné džúsy. Problémi s personálom hotela sú ale bežné. Po príchode do hotela o 10:00 nám bolo oznámené že na izby sa musí čakať do tretej poobede. Ale že môžeme skúsiť či nemajú niečo voľné. Na recepcii nás odbili že nemajú nič voľné a máme čakať. No stačilo strčiť 10 eur do pasu ako to spravili niektorí z nášho zájazdu a zrazu izby boli. Hotel je situovaný uprostred ničoho. Najbližšie miesta kam sa vydať je miestny skomierajúci prístav, kde si v dvoch suvenír šopoch kúpite niečo domov a 7 km vzdialené mesto Saidia do ktorého nám nedoporučovali z bezpečnostných dôvodov ísť. Pláž je ale pekná piesková s pozvolným vstupom do mora.

Kapitola sama o sebe je jedlo a pitie. Preto som to oddelil lebo zatiaľ to bolo prevažne pozitívne. Strava v tomto hoteli je však absolútna KATASTROFA. Je absolútne absurdné, aby pre 540 izbový hotel v ktorom je cca 1000 hostí piekol palacinky jeden (správne 1, uno, ein, one) kuchár na dvoch platniach. Rada na palacinky bola najmenej 45 minút. Žiadne napečené palacinky dopredu. A takto to vo výdajni fungovalo všetko. Krevety 35 min., pečené mäso 20 - 40 min.. Najväčší gól bolo keď bolo na obed robili mäso zapečené v placke. Samozrejme 1 (1, uno, ein, one) kuchár žiadna príprava mäso v miske, placky na kope. Príprava jendej zapečenej placky 20 -30 minút. V rade stálo 14 ľudí. Obed trvá 3 hod.. To znamená že 5 sa ani nedočkali konca rady. Na 5 hviezdičkový hotel je toto absolútne neakceptovateľné. Ak ste nechceli čakať v rade na pečené veci zostali vám len špagety, miestna varená zelenina a niečo čomu sa ani neunúvali dať cedulky čo vlastne jete. Perlička na koniec, rada sa stála aj na pizzu!

2  Poďakujte používateľovi Tomas S.
Recenzované: 7. novembra 2018

Po precitani recenzie som idla s rodinou do tohto hotela. Pani co recenziu pisala asi nemala nic precestovane. Hotel bol velky, starsieho typu, izby velke, spracha a vana. Hotel by som hodnotila tak max na 3 hviezdy. Strava bola velmi fadna, nebolo z coho vyberat, kym ste nasli cisty pohar a riad chvilu to trvalo. Ranajky boli obmedzene.

V hotely sa hovori iba po francuzsky a spanielsky, iba na recepcii vedia po anglicky. Jedine co treba vyzdvihnut je celodeny program v hotely, naozaj pestry s takymto som sa este nestretla. Velkí aj mali si pridu na svoje.

Plaz krasna dlha, sem tam boli meduze, nadherny piesok a predavacom ak ste povedali, ze nic nechcete isli dalej. Pozvolny vstup do mora.

Dátum pobytu: august 2018
2  Poďakujte používateľovi IvanaK1126.
Recenzované: 31. júla 2018 cez mobilné zariadenie

Hotel Iberostar.

Začala by som tým, že sme v Afrike. To znamená, že k tomu treba aj tak pristupovať. Hotelu by som dala štyri hviezdičky. Nakoľko som bola aj v Grécku v päť hviezdičkovom hotely a je tam vidieť rozdiely. To však nemení nič na tom, že rezort Iberostar je nádherný. Izby sú obrovské. Dokonca aj prístelka bola tak veľká ako manželská posteľ. Klimatizácia a trezor sú zadarmo a plne funkčné. Upratujú izby každý deň. Nemám ubytovaniu čo vytknúť. Je dobré si však so sebou zobrať repelent, nakoľko je večer viacej komárov a do zástrčky elektrický repelent. Potom už problém s komármi nie je. Wifi ide výborne. V celom komplexe a dokonca aj na pláži. A je bez poplatku.

Strava je rozmanitá. Od vločiek s jogurtom na raňajky, praženice, ovocie, lievance... Je tam úplne všetko. Aj mále deti sa tam najedia (bola som s dieťaťom a najedlo sa). Na obedy a večere tiež neskutočný výber. A keďže je all inclusive, tak aj mimo času na obed sa dalo v pohode najesť. Pitný režim majú vymyslený super. Je možné si vypýtať fľaše s vodou. Kto pije alkohol, tak je tam vína a miešaných alkoholických nápojov veľa. Červené víno majú veľmi chutné. Je možnosť si vybrať tri a la carte reštaurácie. Dobré je ísť do japonskej reštaurácie a barbecue.

Príroda a pláž sú neskutočné. O celý rezort sa stará kopa záhradníkov. Je to tam úžasné. Všetko je krásne zelené a upravené. Pláž je zatiaľ najkrajšia akú som kedy videla. Piesočnatá, čistá, málo ľudí a more teplučké a čisté. Vstup do mora je pozvoľný. Určite cca 100 metrov idete do vody, kým sa dostanete do hlbšej. Pre deti super. Ráno boli menšie vlny a poobede väčšie. Boli sme v termíne 19.07.2018 do 26.07.2018 a počasie vyšlo na jednotku. Bolo do 31 stupňov a suché teplo. Čiže sa tam človek nepotil a nebol lepkavý. Dávam veľký palec hore na more a pláž. Osušky na pláž bolo možné za vratný depozit (10 € osuška) požičať. Na konci pri odovzdaní osušky peniaze vrátili. Lehátka a slnečníky boli aj pri bazénoch a aj pri mori zadarmo.

Každý deň boli počas celého dňa animačné programy a tie boli aj počas večera. Takže sa človek nenudil. Všade boli veľmi milý ľudia. Klobúk dole.

Na fakultatívnom výlete sme boli v meste Fez. Cesta tam trvala 5 hodín a rovnako aj späť. Výlet stál na dospelého 85 €, dieťa 43 €. Výlet vrelo odporúčam. Až keď uvidíte toto mesto pochopíte čo je Maroko. Tento výlet sa určite oplatí. Jediné čo nezvládli bolo to, že sa odchádzalo skoro ráno. Myslím o 5:15 a raňajky boli o 4:30. Na raňajkách sme boli my – výletníci a delegátka. Kuchári a čašníci sladko spinkali. Delegátka nám nakoniec vybavila „all inclusive“ raňajky = suché bagety z večera, maslo, lekvár, jeden druh salámu a jeden druh syra. Žiadne ovocie, nič. V tom čase nebolo možné si nikde ani nič kúpiť, takže sme išli hladní ďalšie dve hodiny po prvú benzínku.

Celkový dojem z Maroka a rezortu je skvelý. Je to však Afrika a treba k tomu aj tak pristupovať. Jedna z najkrajších dovoleniek v mojom živote.

Dátum pobytu: júl 2018
5  Poďakujte používateľovi milibubu.
Recenzované: 28. júna 2018 cez mobilné zariadenie

Super.Vsetko na 1.Odporucame kazdemu.Jedlo bolo paradne v noci sme chodili na hambace.Vecerny program na urovni.O zabavu bolo postarane pocas dna v hlavnom bazene .Vedla bol klud .Takze kazdy si moze vybrat.Tyzden nam bol malo.

Dátum pobytu: jún 2018
5  Poďakujte používateľovi adrianabielikova.