“Ste hladní, nezastavujte na benzínke”
Recenzia Tekovska kuria

Tekovska kuria
Na pozícii č. 1 spomedzi 1 Reštaurácie v Hronsky Benadik
Zrecenzované: 28. marca 2018

Poznáte ten pocit, keď cestuje dlhší čas a začínate byť hladní a potrebujete pauzu. Zastaviť na benzínke a vybavené. No za benzínkou v Tekovských Nemciach stačí zájsť z diaľnice a za pár minút ste v pri reštaurácii Tekovská kúria. Reštaurácia je rozdelená na vnútornú reštauráciu, zastrešenú terasu a posedenie vonku (bez obsluhy). Jedlo je výborné a obsluha na úrovni. Porcie sú dostatočne veľké až by som si dovolil tvrdiť veľké. V okolí reštaurácie je niekoľko obchodíkov z pečivom, kvetmi a samozrejme zo suvenírmi. Táto krátka zachádzka z diaľnice, určite stojí oželieť zastavenie na benzínke. Samozrejme ak nepotrebujete tankovať do Vášho povozu.

Poďakujte používateľovi bad_iceman.

Zrecenzované: 3. marca 2018

Keď Vás prepadne hlad na ceste zo stredného, alebo východného Slovenska, je Tekovská kúria dobrá volba. Bol som asi vo vhodnej dobre, nebolo veľa ľudí, obsluha bola blesková. Jedlo je postavené na slovenskej tradícii. Pečenú baraninu nenájdete len tak niekde. Vybral som si dobre s jedlom spokojnosť, najmä fazulová polievka s údeným mäsom bola excelentná. Potešili ma. Ako bonus som uvítal možnosť nakúpenia farmárskych špecialít, ale najmä vynikajúceho chleba a pečiva. Tiež su tam iné obchodíky, nemal som čas všetky preskúmať. Aka sa niekto vracia po týždňovej lyžovačke do mesta, je nákup čerstvého pečiva, potravín na nezaplatenie.

Poďakujte používateľovi liborg6.
Zrecenzované: 6. januára 2018 cez mobilné zariadenie

Polievka kapustova vcelku fajn, grilovana bravcova panenka a kuracie maso suche a nizsi priemer. Grilovana zelenina dost o nicom , vsetko trosku pripalene , zle ochutene .
V slovenskych jedlach so ok ( halusky, strapacky , kapustnica ) ine im vsak moc nejde :(

Poďakujte používateľovi martinhJ1784IX.
Zrecenzované: 2. januára 2018 cez mobilné zariadenie

Velmi sme boli sklamani, ked v restauracii v ktorej tvoria 70% jedalneho listku halusky Vam po 40 minitach cakania casnicka neprijemne ohlasi, ze halusky im uz dosli...

1  Poďakujte používateľovi 704ninan.
Zrecenzované: 13. decembra 2017 cez mobilné zariadenie

Krasna cista restauracia so zlou neslusnou a pomalou obsluhou.
Pri vstupe som zdvorilo pozdravil a jedine co mi pracujuci personal opätoval bol nevrazivy pohlad po ktorom som mal pocit ze tu niesom vitany. Ale kedze som bol velmi hladny zakusol som sa a ostal sa najest. Na obed som si dal dobru fazulovu polievku a dobre halusky.
Nebola to ziadna vychyrena specialita ale bolo to chutne a predcilo to moje ocakavania.
Skoda, nebit nevychovanych casnikov by to mohla byt velmi prijemna restauracia.

Dátum návštevy: december 2017
5  Poďakujte používateľovi martinpT2706GJ.

Cestovatelia, ktorí si pozreli Tekovska kuria, si pozreli aj

Bzenica, Banskobystrický kraj

Navštívili ste Tekovska kuria? Podeľte sa o svoje zážitky!