turistika

boli sme vo ZV a odporučili výstup na Pustý hrad a neľutujeme, je z vrchu krásny výhľad na Zvolen... viac informácií

Zrecenzované: pred 1 týždňom
Lula097
Najkrajší výlet

Po presťahovaní sa do Zvolena, bol toto môj prvý výlet. Nie som fanúšik turistiky, ale neľutovala... viac informácií

Recenzované: 4. septembra 2019
nyriam

Recenzované: 4. septembra 2019

Po presťahovaní sa do Zvolena, bol toto môj prvý výlet. Nie som fanúšik turistiky, ale neľutovala som.
Túra je pomerne krátka a zvládnu ju aj rodiny s deťmi. Kto sa bojí ísť dole rovnakou trasou, alebo nechce, môže využiť asfaltku, po ktorej sa dostane až k parkovisku. Túra trvá cca od 30 - 60 minút, záleží na tempe.
Keď vyjdete hore, dostanete sa k spodnému hradu, ktorý od cesty nie je veľmi vidno. Potom vás čaká krátky, strmší výstup na Horný hrad, odkiaľ sú fantastické výhľady a môžete si tam prezrieť vykopávky a časti opevnenia. Dá sa tam aj opekať, čo je super.
Teším sa na najbližší Výstup na Pustý hrad a myslím, že sem budem chodievať pravidelne v rámci "minituristických" prechádzok.

Dátum zážitku: august 2019
Poďakujte používateľovi nyriam.
Recenzované: 7. augusta 2019 cez mobilné zariadenie

Značeným chodníkom sa dostanete najskôr na dolný hrad a po ceste ďalej sa môžete občerstviť v bufete.Po krátkom prudkom výstupe sa dostanete na hlavný hrad.Krasne miesto na vyhľad a foto.Nenarocna turistika.

Dátum zážitku: august 2019
Poďakujte používateľovi kamll46633.
Recenzované: 5. augusta 2019

Nádherná pamiatka, hrad, zrúcanina alebo ako len chcete. Dokonalé a rozprávkové miesto. Odporúčam všetkým :)

Dátum zážitku: apríl 2019
Poďakujte používateľovi danica010.
Recenzované: 31. júla 2019

Cesta na Pustý hrad je makačka a oplatí sa iba ak oceňíte krásny výhľad na mesto Zvolen a okolie.Prebiehajú tam nejake práce asi na okrášlenie.

Dátum zážitku: júl 2019
Poďakujte používateľovi lu b.
Recenzované: 10. júla 2019

vybrali sme sa na tento hrad v ramci niekolkodnoveho vyletu po okoli-hrady, zamky, kastiele, stredoveke kostoly. Prostredie dobre dostupne, ciste, dostatok smetnych kosov. Sluzby pomalinky pribudaju

Dátum zážitku: júl 2019
Poďakujte používateľovi Suisse1981.