Stará Ľubovňa

hradné slávnosti

Recenzované: 4. septembra 2019
DeniZ122

Recenzované: 5. septembra 2019

Krásny zachovalý a veľmi zaujímavý hrad s modernými historickými expozíciami. Určite sa oplatí navštíviť a hlavne vyjsť na vežu z ktorej je úžasný výhľad na Tatry a Pieniny

Dátum zážitku: júl 2019
Poďakujte používateľovi PatriciusZ.
Recenzované: 4. septembra 2019

boli sme na hrade počas hradných slávností, už niekoľko krát sme hrad v minulosti navštívili - tento raz bola návšteva jedinečná s programom počas hradných slávností - scénky z histórie hradu, šermiarske súboje, brušné tance, sokoliari, všetko bolo super a veľmi zábavné pre malých aj veľkých....ďakujeme....

Poďakujte používateľovi DeniZ122.
Recenzované: 17. augusta 2019

V jeden upršaný deň, sme sa rozhodli navštíviť tento hrad. Zaparkujete nižšie na platenom parkovisku a potom už ideme len smerom hore ku hradu. Cesta trvá 10-15 minút. Zaplatili sme vstupné a pridali sa ku skupine so sprievodcom. Hrad je rozsiahly a stále sa postupne obnovuje. Slušné exponáty. Výklad od sprievodcu bol trocha chaotický a snažil sa. Ako atrakcia bolo fotenie s dravými vtákmi, deti aj dospelý to využili. Toalety sa nachádzajú dole, blízko vstupu.

Dátum zážitku: august 2019
Poďakujte používateľovi Miriam R.
Recenzované: 15. augusta 2019 cez mobilné zariadenie

Odporúčame navštíviť Ľubovniansky hrad, ktorý sa nachádza v peknom prostredí s príjemným personálom. Vstup je možný aj so sprievodcom, výklad bol pútavý a podaný odborne. Počas prehliadky sme sa zastavili aj na ukážke sokoliarov, ktorá sa nám taktiež veľmi páčila. Zaujala nás aj možnosť vyskúšať si odevy vtedajších obyvateľov hradu a vystúpiť na hradnú vežu, z ktorej bol krásny výhľad.

Poďakujte používateľovi gazember8.
Recenzované: 13. augusta 2019

Milý personál, parkovisko v blízkosti hradu, reštaurácia v blízkosti hradu. V deň našej návštevy zaujímavý sprievodný program hraná rozprávka pre deti priamo na nádvorí hradu,ukážka sokoliarov. Oproti iným podobným hradom pomerne nízke vstupné.

Dátum zážitku: júl 2019
Poďakujte používateľovi Marian P.