Stoji za to

velmi pekny skanzen, hrad je krasny , rozlehly, urcite stoji za to navstivit, vse dobre... viac informácií

Recenzované: 24. augusta 2020
atkas2016
Ľubovnianský hrad a skanzen

Navštívili sme tento krasny hrad s manželom, odporúčame aj vyhliadkovú vežu. Dozvedeli sme sa veľa... viac informácií

Recenzované: 6. augusta 2020
annabohme
Žilina, Slovensko

Recenzované: 16. januára 2018

Nie je to hrad v pravom slova zmysle, skôr opravená, miestami rekonštruovaná polo-zrúcanina. Má však veľa zákutí a vnútorných priestorov, kde sú tematické výstavy. Odporúčam výklad sprievodcu, aj keď sa dá absolvovať prehliadka aj samostatne.

Dátum zážitku: december 2017
1  Poďakujte používateľovi putnik789.
Recenzované: 3. decembra 2017 cez mobilné zariadenie

Velmi krasne a historicke miesto v starej lubovni. Hradna expozicia je velmi zaujimava a pocas celej navstevy sa je na co pozerat. Z najvyssej veze je krasny vyhlad do dalekehi okolia.

Dátum zážitku: december 2017
1  Poďakujte používateľovi JaroslavM164.
Recenzované: 3. septembra 2017

Lubovniansky hrad nas velmi zaujal. Mila, dobovo oblecena sprievodkyna nam porozpravala o historii hradu. Prehliadka nas zaujala, je to tam pekne urobene. Keby sme prisli skor, mohli sme vidiet divadelnu rozpravku pre deti, ktora uz bola v plnom prude ked sme si kupovali listky. Na hrade sa konala aj show s dravymi vtakmi. Rodinne vstupne je ovela vyhodnejsie cenovo ako zvlast kupovane listky. Rovnako sme usetrili na vstupnom do skanzenu kedze sme si kupovali listky do hradu aj skanzenu spolocne. K hradu vedie prijemna prechadzka od parkoviska, s miernym a neskor trochu strmsim stupanim, ale vyjdu aj deti a starsi ludia bez problemov. V areali je mozne kupit obcerstvenie, s vonkajsim posedenim. Aj skanzen bol pekny, hlavne sa nam pacil dreveny kostolik s nadhernymi ikonami a deti zaujali zvieratka.

Dátum zážitku: júl 2017
2  Poďakujte používateľovi LuciaSudova.
Recenzované: 24. augusta 2017

Rozlohou menší, ale ponukou akcii a výstav predčí aj väčšie a známejšie hrady. Ten hrad sa dá navštevovať opakovane (ja osobne asi 5x) , pretože každým rokom pribudne nejaká nová výstava, ktorá stoji za pozretie a to nehovorím o sezónnych akciách, vystúpeniach a koncertov počas prázdnin. Vstup je možný so sprievodcom alebo bez (komu ako vyhovuje).Skanzen pod hradom stojí určite tiež za pozretie.

Dátum zážitku: júl 2017
1  Poďakujte používateľovi Gabriela H.
Recenzované: 2. augusta 2017

Ak ste sa na prehliadku hraduvybrali s deťmi určite si pýtajte rodinný vstup. Prehliadku absolvujte so sprievodcom, no musíte mať šťastie na skúseného sprievodcu. Skupiny nemajú obmezenie počtu takže sa Vámmôže stať, že v skupine budete mať aj 40-50 ľudí. Ak budete mať šťastie na sprievodcu určite sa o hrade dozviete veľa. Máte možnosť prezrieť si kráľovské klenoty, svadobné šaty grófky, pivovar a liehovar. Určite návštevu hrradu

Dátum zážitku: júl 2017
1  Poďakujte používateľovi bad_iceman.