Trnava
Recenzované: 24. apríla 2019

Smutne krásny potenciál tohto miesta vystihuje personál a podmienky rezervácii. Priestor Hotela Phoenix dýcha histórou a jedinečnosťou miesta, na ktorom sa nachádza - Kapitulská ulica spolu so Západoslovenským múzeom je už od pradávna súčasťou historického centra Trnavy.
Je pre mňa ozaj záhadou, že tento Hotel s Reštauráciou funguje (resp. nefunguje) už toľké roky. Vzhľadom na to, že disponuje priestorom, ako jeden z mála, kapactou pre viac ako 30-50 ľudí, je častokrát vyhľadávaným miesto pre udalosti ako svadby, oslavy, stretávky, atď. Bohužiaľ za nie celkom vždy štandardných podmienok.
Čaro krásnych a udržiavaných priestorov narušuje neochotný personál alebo nezmyselné poplatky. Trnavu dôverne poznáme, ale počas nášho pobytu sme sa zdržiavali iba v priestoroch hotela - check in, oslava, ranný check out. Jeden z prvých poplatkov, ktoré nás prekvapili bola úhrada ubytovania za izbu hneď pri príchode - bez možnosti písania barovej útraty na izbu, t.j. každá káva či drink musela byť v momente objednávky uhrádzaná.
Ďalším nemilým prekvapením bol spôsob objednávania - mali sme salónik na poschodí. Bohužiaľ obsluha sa nachádzala iba za barom na prízemí, takže akákoľvek objednávka musela byť realizovaná iba tam - čo samozrejme bolo po pár hodinách už otravné.
Prekvapení sme tiež boli z ceny služieb za 25eur/os. sme dostali jedno hlavné jedlo (nudne ničím výnimočný kus mäsa, trochu ryže, trochu zemiakov a náznak zeleniny), 3x 1,5 litrové džbány rozlievaného vína a nejaké to nealko (2l fľaša coly, atď.).
Záver nás celkom dojal, nakoľko pred 22:00 hod. nám presonál prišiel oznámiť, že ak chceme ostať dlhšie, je potrebné uhradiť hodinovú sadzbu. Za to že tu s nami niekto (kto sa nám absolútne vôbec nevenuje) bude.
Celkový dojem pôsobil smutne, nakoľko z príjemnej udalosti sa stalo niečo, čo človeka otravuje. Síce v krásnom prostredí, ale bez dobrého pocitu a s chýbajúcou ústretovosťou personálu. Jednoducho sme platili za niečo, čo by v inom zariadení považovali za samozrejmosť. Je tažko povedať, či si takýmto spôsobom zarábajú na existenciu, ale z nášho pohľadu skôr týmto prístupom odrádzajú zákazníkov, alebo tých, ktorí by sa chceli vrátiť. Duša hotela akoby zostala niekde pár desiatok rokov pozadu v čase, keď už sme zvyknutí na celkom iný štandard. Celkovo pozitívne hodnotenie tohto miesta získava u nás iba jeho interiér, areál a čistota.

Dátum pobytu: marec 2019
Poďakujte používateľovi baskavontrnava.
Recenzované: 27. novembra 2017 cez mobilné zariadenie

Reštauráciu hotela sme navštívili ako cela rodina včítane deti, rezervácia prebehla bez problémov. Keď sme prišli, bol pre nás prichystany salónik, tak že nás nikto nerušil, ani my sme nerušili nikoho. Po objednávke sme dostali jedlo celkom v pohode a jeho kvalita bola dobrá. Cenovo sa jedla pohybujú v priaznivej úrovni. Obsluhujúca čašníčka bola ústretová a tak dopadol nás obed veľmi dobre.

Dátum pobytu: november 2017
Poďakujte používateľovi edke53.
Recenzované: 24. decembra 2016

Tip na izbu: rooms on the top floors are better
Dátum pobytu: január 2016
Recenzované: 24. mája 2016