Recenzované: 7. septembra 2019

Hľadali sme hotel pre rodiny s deťmi. Hotel Relax bol super, boli tam animátori a decká z Čiech a Slovenska. To je pre decká dôležité. Bazén bol asi 25 metrov, do polovice 0,90 a potom 1,40 metra. Teda deti sa mali kde vyblázniť. K moru asi 300 metrov. Naozaj kúsok. Personál bol výnimočný, naozaj si zaslúži pochvalu. Rýchly a ochotný. Niet čo dodať. Čistota: výborná, boli sme veľmi spokojní. Strava: prepadák. Nechutilo nám to a tešili sme sa domov na niečo normálne. Pripadalo nám to jednotvárne, párky čistá múka, káva ako pre deti, kupovali sme si presso. A aj z najkvalitnejšieho mäsa (hovädzia sviečková) dokázali navariť blivajz. Sorry. Do Grécka už nikdy viac kvôli strave.

Poďakujte používateľovi QWQQQQQQQQQQQQQ.
Na túto recenziu odpovedal zamestnanec zariadenia Rafaella_Pap, Public Relations Manager v zariadení Relax Hotel.Zodpovedané: 9. septembra 2019

Dear Guest,

we are thankfull, that you decided to create an account at TripAdvisor platform to review your recently stay in our home.
We are really glad to hear that you enjoyed most of the services and facilities and also the hospitallity, which our Team is trying to offer all of our guests.

I regret to read that there were some issues that did not allow you to fully enjoy the food at our Hotel, and not only here but in the whole Greece as you describe.
However, let me defend the quality of our raw materials and foods, for which our Chef Mr. Kalimeris and the owner of the Hotel Mr. Papavasiliou are searching very carefully, as they are our priority.
Of course the taste of food is a subject matter, but the majority of our clients are more than sutisfied and praise us.

Best Regards,

Recenzované: 17. júla 2019

Tento hotel mohu jednoznačně doporučit. Ochotný a příjemný personál, Pěkné čisté pokoje s ledničkou a klimatizací,úklid každý den. Vynikající strava formou bufetu. U hotelu bazén, 5 minut k moři na pláž. Celková spokojenost.

Poďakujte používateľovi prahabub.
Na túto recenziu odpovedal zamestnanec zariadenia Rafaella_Pap, Υπεύθυνος Δημοσίων Σχέσεων v zariadení Relax Hotel.Zodpovedané: 25. júla 2019

Dear Valued Guest,

Thank you for devoting the time to write a review about your recent stay in our hotel and share your holiday experiences. We are delighted to hear that you had a wonderful stay with us and that you found the quality of our meals and the service provided by our staff, according to your expectations. Your kind words and your excellent review are a true reward for all our efforts.

I would wish to thank you for being our guest and we would be very happy to welcome you once again in the near future to Relax Hotel. We are always faithfully at your disposal.

Best regards,

Recenzované: 14. septembra 2018

Pokiaľ patríte ku klientom, ktorí idú na hotel a chcú zo služieb vytrieskať maximum (veď je to zadarmo, tak prečo nie) potom budete čiastočne sklamaní. Ak patríte ku skupine tej mála uvedomelých a na hotel sa idete len vyspať a najesť, budete maximálne spokojní a možno miestami aj príjemne prekvapení.

Po prečítaní ostatných recenzií som očakávala malý výber jedál, nápojov a ostatných doplnkových služieb. Po týždňovej skúsenosti musím hotel hodnotiť veľmi pozitívne.
Raňajkový bufet mal najväčší výber jedál - zatiaľ som sa v žiadnom hotely nestretla s tak pestrou stravou - všetko to boli síce klasické jedlá, ale ich rôznorodosť určite poteší každého vyberavého človeka. Ja som si každý deň dala iné jedlo a vždy som bola najedená. Nápoje post-mix je treba riediť čistou vodou, pokiaľ hneď na začiatku nechcete dostať hyperglykemický šok. Každý deň neobmedzene káva, čaj, mlieko, rovnako nápoje z post-mixu.
Obedy a večere - každý deň bravčové mäso, cestoviny na rôzne spôsoby, občas kuracie a hovädzie mäso, niekedy aj ryby. Prílohy boli stále zeleninové šaláty, ryža - čistá alebo miešaná so zeleninou, zemiaky - pečené, pyré, hranolky. Aj pri obedoch a večerách sa dal každý deň namixovať iný druh jedla. Nápoje na obed rovnaké ako na raňajky + pivo, na večeru aj víno.
Cez deň funguje bar pri bazéne (my sme ho nevyužívali, stále sme boli pri mori na pláži). Niektorí hostia, naopak, hneď ráno po raňajkách na bar a sedeli tam do večera. Po večeri sme si stále na bare objednali alkohol, ktorý bol ponúkaný v službe all inclusive - každý večer sme ochutnali niečo iné. Široká ponuka miešaných drinkov aj čistého alkoholu. Personál ovláda češtinu, angličtinu aj nemčinu, stačí povedať "pivo" a behom minúty-dvoch ho máte pred sebou bez zbytočných rečí.
Izba bola vždy uprataná, každý deň sa menili uteráky, vytierala sa podlaha. K ubytovaniu nemám žiadne výhrady.
V blízkosti hotela sú 3 pláže, pre nás najprijateľnejšia bola tá s prístavom.
Dovolenkovali sme v septembri - klientela prevažne českí, slovenskí a nemeckí dôchodcovia (ja 23r, priateľ 26r).
Hotel poslúžil účelu - boli sme najedení, oddýchnutí, vždy vyspatí a hlavne spokojní. V konečnom dôsledku som bola sklamaná z recenzií, ktoré nás pripravovali na málo jedla, zlé izby a malý rodinný hotel - areál hotela rozhodne nepatrí k tým "malým rodinným"

Dátum pobytu: september 2018
2  Poďakujte používateľovi Relax816547.
Na túto recenziu odpovedal zamestnanec zariadenia Rafaella_Pap, Public Relations Manager v zariadení Relax Hotel.Zodpovedané: 15. septembra 2018

Dear Guest,

Thank you so much for sharing this amazing review of your stay at Relax Hotel with the TripAdvisor comunity. Words can't express enough how delighted l am to read how much you enjoyed your vacation.

The fact that you recieved more than your expectations, because of some bad reviews, and that you spend some of your time to contradict them, makes me really glad and motivates me and the rest of Relax Hotel Team to work harder to offer you memorable and more Relax-ing holidays.

We hope that will we see you very soon and offer you another splendid stay at Relax Hotel!

Warm regards,

Recenzované: 3. septembra 2018

Vo velkej miere tu kopirujem – potvrdzujem recenziu pana Ladislava M.
Hotel nenadchne, neurazi, je tu prevazne slovenska a ceska klientela, zopar Poliakov a Nemcov. Podla precitanych recenzii a skutocnost, ze na Rodose som bola stvrtykrat, v Kolymbii treti, tak som vedela, co asi mozem od 3* hotela cakat, nizsie teda pridavam svoje postrehy, pripadne potvrdzujem uz napisane veci.
Je to mensi hotel asi 300 metrov od plaze, je pri ceste - nie velmi frekventovanej. Hotel je zrekonstruovany, na grecke pomery celkom kvalitne, cistota v tomto hoteli je naozaj TOPka, ktoru som na takejto urovni nevidela v doteraz mnou navstivenych 3* a 4* hoteloch na roznych greckych ostrovoch, naozaj nadstandardne cisty hotel. Takisto na 3* hotel nezvycajne, ze uteraky menili kazdy den, postelnu bielizen kazdy druhy. Jedalne upratovane a vyzametane niekolkokrat denne. Cistota je naozaj silnou strankou tohto hotela.
Rodinne izby su relativne velke (my sme mali dve samostatne postele vedla seba ako manzelske + poschodova, ale strasne vrzgala pri kazdom pohybe, bola kovova – izba 312), bolo tam malo ulozneho priestoru – veci sme mali v kufroch po stolikoch, ale dalo sa to ten tyzden prezit. Okolo polnoci bol pravidelne „budicek“ – kedze sa okolo 23:30 zatvoril bar pri bazene, bolo treba vyhadzovat flase do kontajnerov, ktore boli hned pod nasou izbou... o „cuchovych“ efektoch z tejto oblasti – kedze oproti nasej izbe, asi 150m oproti cez ulicu – bola cisticka dalsieho hotela – si urobte predstavu sami... teda rada pre vas - okienko na kupelni je lepsie neotvarat, my sme ho mali stale otvorene. Chvalabohu, ze klimatizacia bola umiestnena nad vchodovymi dverami v chodbe, a mohli sme ju mat zapnutu celu noc (zvycajne spime pri otvorenom okne/balkone aj v Grecku), takze sme mohli spat pri zatvorenych a zavesom zatiahnutych balkonovych dverach, inak by sme sa pre celonocne svetlo od bazena a prevadzkovy hluk z - aj ked nie rusnej - ulice nevyspali.
Dvojlozkova izba (mali sme rodinnu izbu plus dvojlozkovu izbu – konkretne 219A – obsadenu jednou dospelou osobou) co sa tyka velkosti: kupelna so sprchovacim kutom a WC – v pohode, manzelska postel je v skutocnosti 1 a ½ lozko, dvaja dospeli (obzvlast urastenejsi Slovak/Cech s partnerkou) by sa tam pohodlne nevyspali. Komare problem neboli, aj ked nejake pichance sme utrzili, ale nebola to masovka, repelenty nebolo treba.
STRAVA: ranajky - 3 druhy salamu (kvalita naozaj nic moc, ja som bola schopna zjest iba jeden druh), a dva druhy parkov – neservirovane naraz – jeden druh tych parkov nechutny - potvrdzujem, a vsetko strasne slane – signal low cost surovin . Klasicke „grecke babovky“, zoschnute a stvrdnute sladke croissanty (asi z dopeceneho zamrazeneho zakladu ako z Lidlu), dalsie pecivo z dopeceneho zamrazeneho zakladu, chlieb sendvicoveho typu, asi 3 druhy, iba jeden druh sa dal normalne jest, ostatne boli bez chuti, resp. take „anglo-americkeho“ chutoveho typu  Obed: obeduje sa vonku, tak ako sa ranajkuje, na vyber dva, maximalne tri druhy masa – treba si pozorne vyberat, dost mastne – je jedno, ci hovadzie ci bravcove, jedno maso z toho obcas daka neidentifikovana ryba, istota boli vzdy spagety, obcas hranolky, ryza, zeleninove salaty, tzatziki....da sa vybrat = ten tyzden prezit, ale jedla sa viacmenej denne opakuju. Takisto nejaka zelenina a nejake neidentifikovatelne zvysky z predoslej vecere ci ranajok podavane na obed s cestovinami ci v podobe kvazi leca...Vecere - vyber zhruba ako na obed, mozno trocha lepsi, jedlo sa stale opakuje a funguje aj na principe zvyskov - co zvysi, z toho sa nieco spravi, az pokial sa to nezje. Zelenina – dokola len rajciny, uhorky, olivy, cibula, hlavkovy salat nie vzdy, a ked do toho pridali este daku majonezu ci jogurt ci co - proste nieco biele (nejem mliecne produkty, nechutia mi), nedalo sa to absolutne jest. Rajciny neboli vzdy vsetky cerstve, niektore kusky boli skysnute, kedze to, co zostalo (a stalo na stole niekolko hodin napr. rano) sa suplo medzi rajciny podavane k obedu, pripadne z obeda k veceri, atp., narazila som aj na plesnive kusky uhorky (az ked sa ocitli v mojej ustnej dutine), broskyne boli tiez nizsej kvality – pookrajovane zhnite/plesnive casti, bohuzial/nastastie mam oci, takze sme si museli dokladne vyberat. Z ovocia boli len len zlty/zeleny melon (cerveny bol za ten tyzden tusim 2x), broskyne, hrozno stale dokola.
Nealko napoje su k dispozicii pocas celeho dna, su to presladene rozrabane veci z postmixu, grecka cola/fanta atd, nie original – toto je klasika vsade v Grecku v All Inclusive programe, toto ale neriesim,kvoli tomuto na All Inclusive do Grecka nechodim a nikdy nemam problem pit cistu vodu, ci uz zo stroja alebo z vodovodu. Za tych cca. 20 rokov, co travime dovolenky v Grecku (pevnina aj vsetky najznamejsie ostrovy opakovane) , sme nikdy nikto (vratane deti od 4 rokov) nemali ziadne zaludocne ci ine zdravotne problemy zo stravy ci vody. Jedine, co z AI vyuzivame, je vino (vsetky druhy) a pivo – doteraz boli vsade dobre vina, lahke, prijemne k obedu ci veceri, rovnako capovane pivo. V tomto hoteli bolo naozaj dobre len capovane pivo. Frappe – ladova grecka kava – je kapitola sama o sebe. Tu v hoteli bolo za 1,50€ - vzdy zalezalo, ci ju robila casnicka  alebo casnik, v hoteli Kolymbia Sun za rohom za 1€, v restauracii Limanaki nad plazou za 2€, ale najlepsie frappe – take, ake ho pozname z pevniny, nie vodove, sme mali za 3€ v zmrzlinarni Gelato di Bello na hlavnej eukalyptovej ulici (aj zmrzlina tam bola vyborna, za ceny mozno aj lepsie ako v BTS). Co sa tyka lahkeho obcerstvenia medzi hlavnymi jedlami – takisto sme to nikdy neriesili, pretoze je to total low cost ako napisal pan Ladislav, navyse nezdrave, pre nase deti absolutne nevhodne a nepotrebne, staci im jest 3x za den poriadne (dnes maju 10 a 13, jedia vela, preto vzdy chodime na AI) . Takisto absolutny suhlas, ze mimo casov na vydaj jedla nie je ani ovocie, zakusky boli vacsinou len po veceri, aj to nic moc, na nejake morske plody, cerstve ryby, pizzu treba zabudnut, ale toto je dan za 3* - predsa len low cost hotel, vedela som, ze toto cakat nemozeme.
Personal je tu velmi mily, ustretovy, aj ked neviete po anglicky, vsade v Grecku sa vzdy dohovorite , lebo oni chcu vyhoviet, zalezi im na turistoch – klientoch, a nie je to ziadny rektalny skialpinizmus. Greci su hrdy a cestny narod, staci byt slusny a chciet sa dohovorit/pochopit toho druheho, proste bezny standard ako sa v slusnej spolocnosti patri. Potvrdzujem, ze tu brigaduju dve ceske dievciny, vsetok personal je usmievavy, mily, makaju o 106, ked som nahlasila odpadnutu klucku alebo nefungujuci telefon na izbe na recepcii, este v ten den to bolo vyriesene.
Sluzby delegata nikdy nevyuzivam, auto si vzdy poziciavame na mieste, kedze je to aspon o 5-10€ lacnejsie ako cez cestovku, podobne je to s fakultativnymi vyletmi, staci sa poprechadzat prvy vecer na mieste a preskumat lokalne ponuky, ale chapem, ze nie kazdy vie po anglicky.
Osobne by som takisto do tohto hotela uz nesla, kedze v tej strave sme uz predsa len zvyknuti na iny „standard“, aj ked vsetko ostatne bolo/mali sme tak, ako som si precitala v recenziach, ako sme potrebovali a ako sa od dovolenky pri mori ocakava, ale co sa tyka ceny zajazdu zaplatenej cestovnej kancelarii – za tieto peniaze som mala minuly rok dvojtyzdnovu dovolenku v 4* hoteli na Korfu priamo na plazi pre dvoch dospelych a dve deti do 12 rokov. Vzdy si treba urcit priority, a je to o Vas a Vasom nastaveni a rozpocte, aby ste mali realne ocakavania a dovolenku si presne podla toho uzili.

Dátum pobytu: august 2018
Poďakujte používateľovi Ywonia.
Na túto recenziu odpovedal zamestnanec zariadenia Rafaella_Pap, Υπεύθυνος Δημοσίων Σχέσεων v zariadení Relax Hotel.Zodpovedané: 7. septembra 2018

Dear Guest,

Thank you for taking the time to write this long review of your holidays at our house; allow me to express our gratitude for the compliments you used to describe the cleanliness of our Hotel.
However, I regret to read that there were some issues that did not allow you to fully enjoy your experience at our Hotel, nevertheless, I would assume that even though we are a three star Hotel we always try to offer our guests the best experience and of course the best products.
Furthermore, Mrs. M. is our partner, but belongs to the staff of the travel agency you have chosen for your holidays, so i think that the rates about her offers shouldn't have been written in this review, because we cooperate with many other travel agencies and you confuse TripAdvisor Readers.
Any kind of feedback is appreciated as it helps us to improve our service, but l know for sure that it is not possible for everything to be bad.

Recenzované: 27. augusta 2018

Prevazne slovensko/cesko/polsko/nemecka klientela. Nemci asi iba zabludeni. Mensi hotel situovany mimo plaze, pri ceste - nie velmi frekventovanej, s autobusovou zastavkou. Hotel nieje novy, ale zato je on dobre starane, ziadne plesnive steny,ziadne nechutne zdemolovane zariadenie a co je najdolezitejsie, CISTOTA v tomto hoteli je si dovolim povedat na 5*!!!! Nenatrafili sme na nic co by sa dalo povazovat za zanedbane alebo spinave. Upratane izby kazdy den. Uteraky menene kazdy den.Jedalne upratovane a vyluxovane kazdy den. Skutocne je cistota silnou domenou tohoto hotela. Taktiez su rodinne izby relativne velke (manzelska + poschodova = plnohodnotne spanie pre deti-ziadna rozkladacia postel/gauc) . Dvojlozko je na tom horsie, wc so sprchou male, izba ovela mensia ako rodinna. A tu vlastne koncia pozitiva tohoto hotela.
STRAVA: ranajky -3 druhy udenin (kvalita podpriemerna), jeden druh syra platkoveho, volske oka, miesane vajcia a nechutne parky. sladkeho je na vyber dost. taktiez nejaka zelenina a nejake neidentifikovatelne zvysky z predoslej vecere v podobe asi leca... obed: obeduje sa vonku, tak ako ranajkuje, na vyber rozne jedla, nie vsetky jedle, istota su spagety s viac druhmi omacok, obcasne hranolky,rozne zeleninove salaty, tzatziky....da sa vybrat, ale su to dost vyrazne ochucovane omackove jedla ktore sa denne opakuju a po nejakom case je z nich cloveku nevolno len ich citi. vecere - vecere boli najslabsim clankom, vyber zhruba ako na obed, ale jedla boli prevazne asi grecke (neviem) a bolo dost tazke si vybrat nieco jedle.
jedlo sa stale opakuje a funguje na principe zvyskov - co sa zvysi z toho sa nieco spravi az pokial sa to nezje.
ALLin:nealko napoje su k dispozicii pocas celeho dna, su to presladene rozrabane veci z postmixu, Rhodos cola/fanta atd, nie original. ked si to nariedite s vodou, da sa to vypit. voda je sice zo stroja, ale na 90% je to klasicka vodovodova voda.obcas ju citit. nejaka tmava tekutina , asi kava je k dispozicii pocas celeho dna, normalne presso vam spravia za 1.50e z kapsule, kavovar nemaju. pocas dna je pivo - ktore je ale skutocne dobre. Asi ako jediny napoj. pivari to odcenia. alkohol je iba Ouzo a Brandy (30%) - ani jedno z toho nieje pitelne. poldecko vam daju za krasnych 3.50e.miesane napoje robia pocas celeho dna, ale len nejake jednoduche,dvojzlozkove :) , trojzlozkove az po 15tej, ale neteste sa na nejake luxusne drinky. Vsetko sa podava do plastoveho poharika, skleneny vam da len ked vidi ze tam sedite dlhsie, su dost nervozny ked si nieco zo skla vezmete na izbu, aj ked len na minutu. v plaste vam naleju na izbu cokolvek - teda z toho co maju :) .... na nejaky snack medzi obedom a vecerou zabudnite, k dispozicii su len nejake keksy, pripominajuce nejake pelety pre psa alebo do krbu :D , deti dostanu aj zmrzlinu, dospeli nie. Len ak si ju uchmatnu v ramci obeda.ale to je skor stastie. cize nejake prekusnutie necakajte, zial low cost je low cost.mimo casov na vydaj jedla nieje ani ovocie, na nejake morske plody, cerstve ryby, pizzu...proste treba zabudnut, nedeje sa to tu. tak ako sa tu nedeje ziaden program, okrem nedele ked dojde nejaky lokalny umelec s klavirikom a nieco pokrici do mikrofonu, inak si vypocujete karaoke z vedlajsieho hotela a v case ranajok a obeda jednu a tu istu skladnu od Dua Lipa.
PRE DETI: pre deti je tu trampolina, nejake preliezky, biliard, airhokej,pingpong a nejake male automaty na skakacie gulicky . biliard a hokej je za poplatok. detsky bazen je pre deti co vedia chodit same, nieje to taka clapkacia plytcina.a velky bazen pre vacssie deti.tot vsjo.
Personal je tu az na stare grekyne v restauracii uplne skvely. to sa musi nechat. brigaduju tu cesky aj domaci greci, vsetci usmievavi, usluzni,mili, makaju. udrzbar je milovnik chloru - chloruje rano, takze zrana je davka chloru zaistena, co aj citit.o bazen sa staraju prikladne.okrem toho chlorovania v zlom case.

Na koniec to zhrniem asi tak, ze je to lacny hotel a netreba cakat ziadne prvky luxusu, ziadne miesane napoje na plaz, ziadnu vydumanu stravu a ani napoje. Za to je hotel cisty a mensi - ziaden megakomplex, relativne kludny, skor pre starsich alebo pre rodiny s malymi detmi, kde sa nevyzaduje luxus. My osobne by sme si uz radsej priplatili, lebo nam vela veci chybalo a dovolenka je od slova dovolit si... kto docital az sem, tak mu dakujem a dufam ze tento opis pomoze pri rozhodovani sa ci ano alebo nie. prajeme peknu dovolenku ;)

Tip na izbu: jednoznacne rodinnu izbu, aj ked ste len dvaja
Dátum pobytu: august 2018
1  Poďakujte používateľovi LadislavM58.
Na túto recenziu odpovedal zamestnanec zariadenia Rafaella_Pap, Υπεύθυνος Δημοσίων Σχέσεων v zariadení Relax Hotel.Zodpovedané: 1. septembra 2018

Dear Guest,

Thank you for choosing Relax Hotel for your holiday in Rhodes. Any kind of feedback is appreciated as it helps us to improve our service. We regret that we couldn't make your holiday more memorable, our team always tries to exceed our guests expectations, within a three star hotel. We appreciate, that you noticed our tries and that you probably would choose a higher Hotel's category, instead of a three star Hotel.

Yours sincerely.