Treba zažiť.

Krásny zážitok , stoji za to vyšliapať az na vrchol, aj s celou rodinou. A naozaj krásne osvietenie... viac informácií

Zrecenzované: pred 6 dňami
piki1969
Piešťany, Slovensko
Výhľad

Krásna pamiatka s krásnym výhľadom. Pracujú na rekonštrukciách. Časom to bude ešte krajsie. Určite... viac informácií

MartinC6332
Senica, Slovensko

Recenzované: 27. júla 2017

s jednou dominánt banskej štiavnice je aj kalvária. Príjemná "turistika" ktorá vám zaberie max pol hodku,
ak idete autom ,zaparkujte dole pri onfo centre a choďte si dnu pre parkovaciu kartu(zadarmo). hneď po pár metroch a je prvý kostol z troch. dá sa vojsť dnu, je tam info centrum a história o celej kalvárií.
pri výstupe na kalváriu míňate kaplnky o ukrižovaní Ježiša. (priznám sa ja som to moc nesledoval). Ak sa dostanete na vrchol , môžte sa pokochať na banskú štiavnicu a okolie. Momentálne sa rekonštruuje.

Dátum zážitku: júl 2017
1  Poďakujte používateľovi amerstein.
Recenzované: 24. júla 2017

Kalvaria je na nadhernom mieste, viditelna odvsadial. Pod Kalvariou je bezplatne parkovisko, rano bolo este celkom prazdne. Pri nom je restauracia s velkou zahradou. Niektore kaplnky este nie su zrekonstruovane, zial ani hlavna kaplnka na vrcholu este nie. Obdivujem a chvalim pracu dobrovolnikov, mladych ludi, ktori sa o tuto krasnu pamiatku staraju.

Dátum zážitku: jún 2017
Poďakujte používateľovi lubicac2017.
Recenzované: 22. júla 2017

Jar, leto, jeseň, zima....v každom ročnom období má toto miesto neopakovateľnú atmosféru a svoje čaro. Dobíja energiou, naplní pokorou...Ak ste v Banskej Štiavnici, určite Kalváriu neobíďte!

Poďakujte používateľovi kliniva.
Recenzované: 21. júla 2017

určite pamiatka, ktorú nevynechá žiaden návštevník... náučný chodník Vás dostane až na vrchol kde je nádherný výhľad...

Poďakujte používateľovi IvanR3782.
Recenzované: 21. júla 2017

Boli sme na kalvárii naposledy pred cca 10 rokmi a chvalabohu vidieť naozaj veľký pokrok pri postupnej obnove areálu. Miesto je dominantou Banskej Štiavnice, viditeľné zďaleka. Zrekonštruovaná je už väčšina kaplniek po stranách areálu. Kompletne je zrekonštruovaný aj dolný kostol, v ktorom nájdete aj malé infocentrum. Stredný a ústredný kostol je ešte potrebné rekonštruovať. práce na hornom kostole sú v plnom prúde. kalvária poskytuje nádherné výhľad do všetkých strán, aj na kaštieľ vo Svätom Antone. Novinkou je aj infocentrum pri parkovisku, kde si môžete zakúpiť suveníry a odporúčam si pozrieť aj krátke 10 minútové video a minulosti a súčasnosti kalvárie. Odporúčam aj dobrú reštauráciu pri infocentre.

Dátum zážitku: júl 2017
2  Poďakujte používateľovi peter K.