“Príjemne strávený čas s obzretím do minulosti”

Kaštieľ vo Svätom Antone
Na pozícii č. 1 spomedzi 1 Voľnočasové aktivity v Svätom Antone
Podrobné informácie o atrakcii
Zrecenzované: 23. augusta 2017

Sú dva druhy prehliadok, jedna je kratšia, cca 45 minút za 5 Euro na osobu a druhá dlhšia, asi o 15 minút, za 8 Euro na osobu. My sme boli na tej kratšej, na prekvapenie dosť veľa ľudí. Expozícia sa mi páčila, izby zariadené pôvodným nábytkom, niektoré reštaurované, pekné lustre, stropy, tapety. Dobrá sprievodkyňa. Poľovnícka expozícia na úrovni, označené zvieratá a vtáčiky.

Dátum zážitku: august 2017
Poďakujte používateľovi Belovicova.

162064 recenzií

Zrecenzované: 14. augusta 2017

Kaštieľ ponúka kus histórie, je veľmi dobre udržiavaný, uvidíte veľa historických artefaktov. Dá sa zakúpiť malý alebo veľký okruh so sprievodcom. My sme si zvolili veľký okruh, mali sme veľmi milú sprievodkyňu Theodoru, ktorá pútavo rozprávala o celej histórii kaštieľa spojenú s rodmi Koháry a Coburg. Za pozornosť stojí kaplnka a oratórium.

Dátum zážitku: august 2017
Poďakujte používateľovi renetka2016.
Zrecenzované: 29. júla 2017

Kastiel ma naozaj unikatnu historiu a je na Slovenske pomery velmi dobre zachovany - myslim tym, ze sa zachoval aj povodny nabytok a nie su len repliky. Sprievodkyna sa naozaj vyznala a hovorila zaujimavo. Skoda, ze sa v kastieli neda fotografovat aj vo vnutri a ze prehliadka je zamerana len na pasivne pocuvanie.

Dátum zážitku: júl 2017
Poďakujte používateľovi iwka v.
Zrecenzované: 21. júla 2017

Kaštieľ má naozaj čo ponúknuť, rozšíril ponuku múzea o ďalšie priestory. nachádza sa tu naozaj veľa mobiliáru a historických artefaktov, ktoré sú naozaj k videniu. Napríklad nábytok, ktorý darovala Mária Terézia svojej dcére Márii Antoinette pozlátená 24 karátovým zlatom.Pri prehliadke je vhodné pozrieť aj kaplnku, marketériu, múzeum poľovníctva a celkom pekne upravený park pri kaštieli. V areáli strávite príjemné cca 2-3 hodiny.

Dátum zážitku: júl 2017
Poďakujte používateľovi peter K.
Zobraziť viac recenzií
Zrecenzované: 2. mája 2017

Nádherne upravený park s jazierkami a peknými stromami a krásne udržiavaný lovecký zámok zaujme každého návštevníka.

Dátum zážitku: jún 2016
Poďakujte používateľovi BratislavaAgnes.

Cestovatelia, ktorí si pozreli Kaštieľ vo Svätom Antone, si pozreli aj

Banská Štiavnica, Banskobystrický kraj

Navštívili ste Kaštieľ vo Svätom Antone? Podeľte sa o svoje zážitky!