“Odporúčam navštítviť”

Kaštieľ vo Svätom Antone
Na pozícii č. 1 spomedzi 1 Voľnočasové aktivity v Svätom Antone
Podrobné informácie o atrakcii
Zrecenzované: 14. augusta 2017

Kaštieľ ponúka kus histórie, je veľmi dobre udržiavaný, uvidíte veľa historických artefaktov. Dá sa zakúpiť malý alebo veľký okruh so sprievodcom. My sme si zvolili veľký okruh, mali sme veľmi milú sprievodkyňu Theodoru, ktorá pútavo rozprávala o celej histórii kaštieľa spojenú s rodmi Koháry a Coburg. Za pozornosť stojí kaplnka a oratórium.

Poďakujte používateľovi renetka2016.

Zrecenzované: 29. júla 2017

Kastiel ma naozaj unikatnu historiu a je na Slovenske pomery velmi dobre zachovany - myslim tym, ze sa zachoval aj povodny nabytok a nie su len repliky. Sprievodkyna sa naozaj vyznala a hovorila zaujimavo. Skoda, ze sa v kastieli neda fotografovat aj vo vnutri a ze prehliadka je zamerana len na pasivne pocuvanie.

Poďakujte používateľovi iwka223.
Zrecenzované: 21. júla 2017

Kaštieľ má naozaj čo ponúknuť, rozšíril ponuku múzea o ďalšie priestory. nachádza sa tu naozaj veľa mobiliáru a historických artefaktov, ktoré sú naozaj k videniu. Napríklad nábytok, ktorý darovala Mária Terézia svojej dcére Márii Antoinette pozlátená 24 karátovým zlatom.Pri prehliadke je vhodné pozrieť aj kaplnku, marketériu, múzeum poľovníctva a celkom pekne upravený park pri kaštieli. V areáli strávite príjemné cca 2-3 hodiny.

Poďakujte používateľovi peter K.
Zrecenzované: 2. mája 2017

Nádherne upravený park s jazierkami a peknými stromami a krásne udržiavaný lovecký zámok zaujme každého návštevníka.

Poďakujte používateľovi BratislavaAgnes.
Zobraziť viac recenzií
Zrecenzované: 24. apríla 2017

V múzeu je množstvo originálnych exponátov, krásny nábytok, krásne tapety, množstvo obrazov a trofejí. Prehliadka celého múzea (veľký okruh) trvá asi 1,5 hodiny.

Poďakujte používateľovi Jarka267.

Cestovatelia, ktorí si pozreli Kaštieľ vo Svätom Antone, si pozreli aj

Banská Štiavnica, Banskobystrický kraj

Navštívili ste Kaštieľ vo Svätom Antone? Podeľte sa o svoje zážitky!

;