Nestačí plavba okolo

Na Sochu slobody sú spolu s Ellis island potrebné cca 3 hodiny. Plavba so vstupom je možná iba so... viac informácií

Recenzované: 9. marca 2019
nicky60
Slovensko
New york must see

Toto patri k must see, ist do new yorku a nenavstivit sochu slobody je ako ist k moru a nenamocit... viac informácií

Recenzované: 4. decembra 2017
marekb979
Piešťany, Slovensko
Prečítať všetky recenzie (43 418)

Recenzované: 4. decembra 2017 cez mobilné zariadenie

Toto patri k must see, ist do new yorku a nenavstivit sochu slobody je ako ist k moru a nenamocit do neho nohy...

Dátum zážitku: december 2017
Poďakujte používateľovi marekb979.
Recenzované: 21. októbra 2017 cez mobilné zariadenie

Tento výlet sme si objednali online asi 3 mesiace vopred cez Cruiselines ktoei predávajú lístky v Battery Park a taktiež sa odtiaľto aj odchádza loďou k Soche slobody a Ellies Island. Preto sme mali zakúpené lístky s výstupom do koruny, Crown tickets. Tieto lístky nekúpite na mieste na daný deň, preto odporúčam vopred. Pred vstupom na loď klasická prehliadka, potom sa išlo loďou asi 10 minút k Soche slobody. Tam môžete stráviť čas koľko chcete, samozrejme treba dávať pozor kedy ide prec posledná loď. Socha slobody je majestátna, dielo je úžasné a krásne. Pohľad na Manhattan a New Jersey taktiež. Pri vstupe na Crown, prebehne ďalšia prehliadka a počítajte s tým že je tam asi 330 schodov v úzkom schodísk akurát pre jedného človeka a tocite schody. Cize to pôsobí klausteofobicky. My sme to zvládli aj so 7 ročným synom takže sa to dá zvládnuť. Pri výstupe hore a dole sú oddychové pódia. V korune sa dlho zdržiavať nemôžete, keďže idú ľudia stále za Vami..Ale dá sa pofotit. Užiť si to že ste v korune ako jedni z mála.
Ak to zhrniem, krásná socha, krásne miesto.

Dátum zážitku: október 2017
2  Poďakujte používateľovi jurchu.
Recenzované: 19. októbra 2017

Oplati sa zaplatit si listok na Liberty Island a Ellis Island, avsak doporucujem tam zajst bud skoro rano alebo den vopred. Je to prijemna prechadzka spojena s kuskom historie. Ak by ste ale predsa chceli usetrit par dolarov a iba si spravit fotku Sochy slobody, tak z Battery parku vychadza Staten Island ferry, ktora je uplne free :)

Dátum zážitku: november 2016
Poďakujte používateľovi Peter_PSK.
Recenzované: 25. apríla 2016

Pocas pobytu v NY je to nieco, co chce absolvovat kazdy. Iste, vylet k soche slobody je prijemny a poucny a je skvele stat pod nou, ale prezila by som aj bez toho. Vsetko je vsak otazkou priorit. Urcite stoji za to vidiet aspon raz v zivote, druhy krat by som sa sem vsak uz nevratila.

Dátum zážitku: október 2015
2  Poďakujte používateľovi Lenka F.
Recenzované: 24. marca 2020 cez mobilné zariadenie

Dátum zážitku: marec 2020