Hitória a dnešok

Príjemné poobedie

Recenzované: 27. júla 2017
Zuzana_traveler
Slovensko

Veľa zaujímavosti nám povedala sprievodkyňa, ktorá nás informovala o histórii Červeného kláštora, ktoré obývali mnísi a tu pôsobil aj lietajúc Cyprián, ktorý okrem inej činnosti sa venoval lekárnictvu a tiež vytvoril herbár. V tomto kláštore mnísi ako prví prekladali bibliu do staroslovienčiny. Múzeum je rozsiahle a krásne udržiavané. Pod veľkým udržiavaným trávnikom sú pochovaní mnísi, takže celé toto miesto je pietne.

Dátum zážitku: september 2019
Poďakujte používateľovi JaroslavaK31.
Recenzované: 29. augusta 2018 cez mobilné zariadenie

Prešli sme si celý kláštor sami anemuseli sme čakať na iných návštevníkov. Tento spôsob prehliadky nám maximálne vyhovoval, nakoľko sme sa nemuseli prispôsobovať tempu skupinovej prehliadky a mohli sme si tak naplno vychutnať pokoj rozpínajúci sa v priestoroch celého kláštora.

Dátum zážitku: august 2018
Poďakujte používateľovi lkupca22.
Recenzované: 19. augusta 2018

Patri ku skvostom našej histórie,veľa kvalitných expozícii o živote a práci mníchov v ňom, žiadal by sa dlhší výklad pre návštevníkov....

Dátum zážitku: august 2018
Poďakujte používateľovi Passenger800030.
Recenzované: 6. apríla 2018

Pred areálom múzea je zákaz parkovania tak sme len na chvíľku pristavili auto,že sa pozrieme či je otvorené, kedže tam neboli ľudia. Pani sme evidentne rušili a na otázku ,či by bolo možné vo vnútri zaparkovať (je to tam veľké a stali tam len 2-3 auta) nás odbila, že to je len pre ubytovaných a máme ísť na parkovisko, ktoré je dosť mimo. Táto pani sa svojim neochotným a nevľúdnym prístupom postarala o to, že nás prešla chuť a išli sme preč. Múzeum Cervený kláštor asi nepotrebuje peniaze, kedže si môže dovoliť zamestnávať takýchto ľudí. Skoda, boli sme slušní a nechceli sme nič nemožné a nereálne, hlavne ak nie je sezóna a málo, alebo ako v tomto prípade žiadny zákazník.

Dátum zážitku: apríl 2018
2  Poďakujte používateľovi lulkae.
Recenzované: 27. júla 2017

Spojili sme návštevu múzea s prechádzkou popri Dunajci. História a hneď príroda. Pri lepšom počasí nasleduje výlet na Tri koruny na poľskej strane, ktoré tak krásne vidno z nádvoria.

Dátum zážitku: marec 2017
1  Poďakujte používateľovi Zuzana_traveler.