Recenzované: 7. septembra 2019

Tento hotel má od 5* veľmi ďaleko. Výber jedlá slabý, pláž neupravená a špinavá, miešané drinky nechutné a robené z nejakých pseudo sirupov, káva ešte horšia. Všade plno nemcov, ktorí si tam robili čo chceli a správali sa ako prasatá bez toho aby im na to niekto niečo povedal.

Dátum pobytu: september 2019
Poďakujte používateľovi Nat12al.
Recenzované: 17. júla 2019

Hotel bol perfektny...animatori (Alina,JJ,Sofia,Samet) boli vyborni...starali sa stale o zabavu...stale bolo co robit...more je vzdialene od bazena 50 m cez podchod hotelovy...pri mori je hotelova restauracia a bar...na streche je moon bar s perfektnym vyhladom a dole je lobby bar, ktory je k dispozicii 24/7..s milou obsluhou o kazdej hodine...v presny cas chodi hotelovy bus do centra zadarmo...a kto ma zaujem o diskoteku..animatori ich zoberu s busom tam su s nimi cely cas, o 3 00 ich zoberu spat na hotel...izby vzdy upratane a priestranne..vo vseobecnosti dovolenka na vybornu

1  Poďakujte používateľovi Steffff1234.
Na túto recenziu odpovedal zamestnanec zariadenia GrandKaptanH, Konuk İlişkileri Müdürü v zariadení Hotel Grand Kaptan.Zodpovedané: 19. júla 2019

Dear Stefff123,

We are very glad to hear your great review about our hotel .Thank you so much for that, we really appreciate your effort and that you help future guests with your feedback. We would be very happy if we can welcome you as our guests again.

Recenzované: 10. júla 2019

Už po druhýkrát sme sa rozhodli pre hotel Grand Kaptan kvôli jeho vynikajúcej polohe a výborným službám. Ďakujeme celému kolektívu zamestnancov ako aj celému tímu zabávačov (špeciálne Aline & JJ), ktorí nám spríjemnili našu dovolenku. Vždy s úsmevom na tvári zabávali hostí na pláži a pri bazéne cez deň a takisto v amfiteátri pri večerných programoch.

1  Poďakujte používateľovi fun-doddo.
Na túto recenziu odpovedal zamestnanec zariadenia GrandKaptanH, Konuk İlişkileri Müdürü v zariadení Hotel Grand Kaptan.Zodpovedané: 23. júla 2019

Dear Dodo,

We are so happy that you have a wonderful holiday here at Grand Kaptan Hotel and would like to thank you so much for your great feedback. It is very nice that you enjoy your stay . We really hope to see you at any time soon again. Take care.

Recenzované: 12. júna 2019

Dovolenku sme absolvovali s manželom a 11-ročným synom v júli 2018, boli sme na 11 dní. Cestovali sme priamo z Popradu na obed, vracali sme sa tiež do Popradu v doobedňajších hodinách. Celkovo sme boli s hotelom veľmi spokojní, oddýchli sme si a služby hotela boli veľmi dobré. Nie je to hotel vystavaný v najmodernejšom mramorovom štýle, ale na kvalite mu to vôbec neubralo.
Cesta z letiska do hotela trvala asi 2,5 hod., v polovici cesty sme mali prestávku na zakúpenie si vody alebo nanukov v obchodíku. Syn cestu zvládol, len boli teploty 40-tky a podľa šoféra autobusu bol aj na domácich ten vzduch horúci, takže vodu na cestu do hotela je potrebné mať určite pri sebe.
Izbu sme mali na 4. z 5 poschodí, hneď vedľa bočného schodiska a výťahu ku bazénom, čo sme aj brali ako výhodu, ako sa rýchlo dostať ku bazénom. Do izby nebolo počuť žiadny zvuk výťahu, ani ľudí na schodoch. Výhľad sme mali na bazény aj na krásne modré Stredozemné more a aj priamo na našu pláž. Balkón bol dostatočne veľký, so stolíkom a 2 plastovými stoličkami, tiež v stene zabudovanými držadlami na plavky a osušky. Izbu nám upratovali denne, výmena osušiek a uterákov aj každý deň. Aj keď niekedy vymenili a doložili len 2 uteráky, hoci na izbe sme boli 3. Ale vždy sme mali dostatočný počet uterákov, osušiek aj farebných osušiek určených na pláž, takže s tým nebol problém. V kúpeľni bolo k dispozícii všetko – šampón, mydlo, sprchový gél, kondicionér, 2 sklenené nádoby na vatové tampóny, tiež fén a menšie otočné polohovacie zrkadlo. WC bolo priamo v kúpeľni. V izbe bol minibar, každý deň dopĺňali po 2 ks z piva, coly, fanty, minerálky a bezbublinkovej vody. Izba je je tiež vybavená príslušenstvom na prípravu kávu a čaju (balené nescafé kávy, kapučíno, ovocné aj bylinkové čaje + konvica, nádoba na ľad, ale konvicu sme nevyužívali jednak kvôli tomu, že konvica nebola stará, ale ani najnovšia a teplé nápoje ozaj dávali na každom kroku, pri bazéne aj v jedálni). Klíma bola tichá, mali sme ju zapnutú aj v noci, vôbec nerušila. Ak vám na recepcii pri ubytovávaní dajú 2 karty od izby, tak 1 môžete využiť na chladenie izby počas dňa, druhú nosiť so sebou. Kartu sme na chladenie izby nechávali v izbe iba vtedy, keď sme vedeli, že izbu už navštívila upratovačka, pretože tá zvykla kartu vyberať. Na sledovanie TV sme mali LCD obrazovku, boli tam poväčšine turecké programy, ale využívali sme ju minimálne.
Strava bola zabezpečená celý deň, poriadne široký výber formou bufetových stolov, jedáleň veľká, priestranná, dalo sa najesť aj vo vnútri, kde bežala klíma a aj vonku na terase, tam bolo ale teplejšie, my sme jedávali vo vnútri. Strava bola prevažne európska, ale ochutnať sa dali aj mäso v miestnych korenených omáčkach. Naozaj si človek mohol celých 11 dní vybrať, na čo má chuť (kuracie prírodné aj pečené, bravčové mäso, fašírky pečené pred vami, omáčky viac druhov, opekané zemiaky, hranolky, nudlové rezance, cestoviny, naozaj výborná zemiaková kaša, kuskus, ryža, na výber 2 druhy polievky, veľké množstvo samostatnej zeleniny a už pripravených šalátov, tiež studených cestovinových šalátov, syry údené, neúdené, balkánske, pečivo svetlé aj tmavé, čerstvé chrumkavé, kusové – žemle aj na rezanie, naozaj od výmyslu sveta, každý deň sme si mohli zvoliť niečo iné a stále sa dalo vyberať a obmieňať kombinácie). Čo stojí za zmienku, je nenormálne veľa druhov koláčov – tie boli k obedu a k večeri. Každý deň boli vyložené nové druhy, boli aj suchšie, sladké medové baklavy, ale aj pudingové, ovocné, samotné pudingy – čokoládový, vanilkový a mliečna ryža. Po večeri sa podávala zmrzlina (čokoládová, jahodová, vanilková, pistáciová), ktorá bola spolu s koláčmi v bočnej vedľajšej miestnosti dostupná aj počas dňa, ak ste na ňu dostali chuť pri bazéne. Na raňajky bolo možnosť údenej aj diétnej salámy, párkov, varených vajec aj omeliet, ktoré vám urobili čerstvé na požiadanie, opäť veľký výber pečiva a zeleniny, šalátov. Božské boli dolky a nutela k tomu, ku ktorým ste si mohli dať kompótové ovocie – broskyne, čerešne, hrušky, asi 6 druhov lekvárov. Tiež veľký výber kusového ovocia – jablká, marhule, melón vodový aj žltý, narezané pomaranče, ružové grepy. Pre deti asi 9 druhov cereálií, lupienkov, guličiek, teplé mlieko, na výber veľa druhov čaju, káva, minerálka, cola, fanta, ovocné džúsy, k obedu a večeri aj biele a červené víno. Menšie deti mali k dispozícii drevené pohyblivé stoličky, ktoré si rodičia posúvali cez celú jedáleň a v pohode si mohli naberať jedlá na tanier a zároveň mať dieťa pri sebe. Taliansku ani rybaciu reštauráciu na pláži sme nevyužili, bola možnosť si rezervovať jedenie aj tam, na výber mali niekoľko jedál určenom jedálnom lístku, ale každý deň bola rezervovaná a využitá do posledného miesta.
Personál bol milý, usmiaty, upratovačky by možno mohli trochu lepšie vedieť po anglicky, ale dalo sa s nimi dohodnúť, ak sme súrne potrebovali vymeniť osušky na pláž. Na posteli sme ich nechávali 50 centov až euro, zhruba tak každý druhý deň, boli potom ochotnejšie, ale takto to beží asi všade. V izbe sme mali 2 samostatné postele predelené nočným stolíkom, ktoré sme si ale spojili k sebe a syn spal na rozťahovacom kresle, ale bolo dostatočne široké a dlhé, takže nebol problém. Postele ok, madrac pohodlný, nevyležaný, namiesto periny iba taký tenký prehoz, čo postačovalo, keďže aj v noci teplo, klímu sme mali zapnutá primerane na chladenie, nikto počas pobytu neochorel. Za 10 € (ako depozit, po odhlasovaní z hotela nám ich vrátili) sme na izbe využili sejf (bez kľúča, na PIN, ktorý sme si sami zvolili) na doklady a peniaze, keď sme šli na pláž alebo k bazénu.
Pláž je od hotela kúsok, asi 20 metrov, vchádza sa na ňu cez podchod, keďže pláž delí od hotela 4-prúdová cesta. Podchod krátky, vybetónovaný, presvetlený, vôbec to nebolo ako mínus hotela, že nemá na pláž nemá priamo vstup od hotela, ako som si na začiatku myslela, že to ok nebude. Pláž bola piesková, využívali sme aj topánky do vody, vstupom do mora sa kamienky menili na menšie kamienky a menšie kamene, ale nič strašné, potom v mori už ok, neboli to žiadne veľké kamenné platne ako pri niektorých hoteloch v Turecku. More nebolo také priezračné ako napr. v Grécku, ale ani mútne, normálne priezračné, syn v ňom aj šnorchloval. Vlny boli akurát, neboli veľké, dalo sa v pohode vyskákať aj poplávať na nafukovačke. Lehátka a slnečníky boli v cene, ale tomu pánovi, čo sa o to staral, sme tiež trošku prispeli, 0,50 – 1 €, slnečník nám nastavil, ako sme potrebovali podľa smeru slnka. Čo však bolo nutné urobiť každé ráno, bolo odniesť tie farebné osušky či už k bazénu, alebo aj k moru, manžel ich odnášal okolo 7 hodiny ráno, boli ešte voľné miesta, ale ranné vtáčatá, čo ráno dlho nevyspávajú, ich môžu odniesť aj skôr, budú mať zaručené miesta, kde si sami vyberú. Na pláži sú WC aj sprchy, aj také iba na nohy, umiestnené vo výške kolien, v prípade, že si potrebujete umyť nohy, keď idete k bazénom alebo do hotela. WC je aj pri bazéne.
Animačný program večer bol zaujímavý, akurát – ani málo, ani veľa. Deti mali každý večer Mini disco show, pre dospelých bol z turecký večer – v dobových kostýmoch a za zvukov domácej hudby, raz akrobatický večer – ohybní artisti, hadia žena, diskotéka na pláži. V jeden večer animátori zorganizovali odchod do najväčšieho discoklubu v Alanyi. My sme sa po večeroch chodievali aj prejsť pozdĺž tej 4-prúdovej cesty, tiež do miestnych obchodíkov v ulici za hotelom. Z animačnému programu počas dňa sa dal vybrať vodný aerobik, šípky, plážový volejbal, stolný tenis, fitness, sauna. Za príplatok bolo možné si rezervovať SPA centrum, biliard, masáže, požičať si bicykle alebo auto. Animačný program sme však nevyužili, nebol čas  V hoteli je aj malý obchod so suvenírmi, nafukovačkami, slnečné okuliare, šlapky, plávacie potreby, drogériou, opaľovacími prostriedkami, tiež obchodík s koženým oblečením, tiež možnosť dať sa namaľovať na obraz alebo umelecky odfotiť.
Boli sme na 2 fakultatívnych výletoch, v blízkom delfináriu – cesta tam asi pol hodiny a druhý výlet bol do Side, asi hodina cesty autobusom. Delfinárium odporúčame, pre malé deti, ale aj pre dospelých zážitok, po predstavení bola možnosť fotiť sa s delfínmi a kúpiť darčekové predmety. V Side kopec obchodíkov s ich cukrovinkami, korením, darčekové obchodíky, všade možnosť kúpiť si balenú vodu a nanuky. Je tam pekný prístav, dá sa posedieť pri móle. Side je plné historických zrúcanín, typu koleseum a grécke stĺpy, je tam veľa na videnie.

Všade akceptujú euro, v hoteli aj mimo hotela, nie je nutné meniť napr. na doláre. Cestou okolo pobrežia sme natrafili na veľký turecký bazár s množstvom obchodov s oblečením, obuvou a jedlom. Turecko je naozaj vychýrené tým, že domov odchádzate s väčším množstvom oblečenia, ako na dovolenku prichádzate. Nakúpili sme polokošele, kraťasy, kožené topánky, balenú tureckú kávu, takže platí, že určite z Turecka pôjdete s oveľa viac vecami, ako prídete tam :-)

Dátum pobytu: júl 2018
2  Poďakujte používateľovi Nika0206.

Dear Nika,

Recenzované: 17. apríla 2019 cez mobilné zariadenie

V hoteli sme boli týždeň dva páry veľmi spokojný. Prekvapivý bar na izbe zdarma, allinclusive super všetko podľa predstav. Na moje prekvapenie luxusne Turecké kupele v prijateľnej cene. More čisté ku koncu pobytu búrlivejšie. Výborná reštaurácia na pláži. Zadarmo kyvadlová doprava do mesta, mesto krásne čisté, na Turecko veľmi dobre. :) Bar na najvyššiom poschodí s krásnym výhľadom v noci. Izby stále čisté bar doplnený každý deň.

Dátum pobytu: september 2018
1  Poďakujte používateľovi DanielaWakilova.

Dear DanielaWakilova,

We would like to say “thank you” – for staying with us and sharing your thoughts about our hotel here on TripAdvisor.It was a honour for us accomodating you as our guest and would be very happy if we could see you again at Grand Kaptan Hotel . Take care.