Recenzované: 22. júla 2019

V Egypte sme bolil po 1.krát a aj vďaka dobrému hotelu to nebola naša posledná návšteva. Hotel som vyberala, aby vyhovoval deťom (3 a 9r.), takže aby nebol vstup do mora iba cez mólo a po rebríku. Hotel má krásnu lagúnu. Ubytovaní sme boli na prízemí, takže sme mali more hneď pri terase (cca 10 krokov a boli sme v mori). Nádherný podmorský svet, je čo pozerať. Izby priestranné a čisté, upratovalo sa každý deň. Na izbe dopĺňali tekutiny (2x voda + 2x Sprite + 2x Pepsi). Personál priateľský a vždy dobre naladený, nemám im čo vytknúť. Jedlo európske, vždy dostatok a veľký výber (iba ovocia pomenej, ale zato boli stále ich čerstvé datle). Odporúčam výlet na Giftun - malý raj na zemi.
Odporúčam malý obchodík kúsok od hotela - Giovaniho bazar - majiteľ vie po česky, je priateľský a dobrosrdečný, poradí... spraví super cenu na egyptské oleje/parfumy.

Tip na izbu: prízemie má more na pár krokov
Poďakujte používateľovi Ivana B.
Na túto recenziu odpovedal zamestnanec zariadenia Maher A, General Manager v zariadení Arabia Azur Resort.Zodpovedané: 23. júla 2019

Dear Valued guest Ms.Ivana,
Thank you for your very positive feedback and for recommending our resort, we are delighted that you enjoyed your stay with us and that all our services had met your expectations. It will be a great pleasure to welcoming you back soon in Arabia Azur Resort.
Best Regards.
Maher Aboelnour – General Manager.

Recenzované: 15. októbra 2018

Navštívila som hotel so svojimi priateľmi tento rok - začiatkom septembra.
Hotel bol pre mňa príjemným prekvapením, vzhľadom na to, že skôr vyhľadávam hotely rodinného typu.

Pricestovali sme v noci, dostali sme izbu, s ktorou sme neboli veľmi spokojní, avšak na druhý deň nebol problém izbu vymeniť

Izby sú zariadené trocha starším nábytkom, ktorý by už potreboval vymeniť ale čistota bola excelentná, čo v mojom prípade potlačilo tento malý nedostatok do úzadia :-)))
Dostali sme izbu s výhľadom na lagúnu, čo bolo tiež veľké plus.

Inak, rezort je rozľahlý, pláž a 2 lagúny čisté, bazén tuším dokonca 50M, kopa aktivít, ktoré však nemôžem popísať, vzhľadom na to, že som čas trávila viac - menej pri lagúne, personál usmievavý a vždy ochotný pomôcť ( dokonca mi kúpili a na druhý deň priniesli nabíjačku na telefón, ktorá sa mi pokazila v deň príchodu ... )
Aj keď bol rezort rozľahlý, všade sa dalo veľmi ľahko a rýchlo dostať vnútornými chodbami ...

V rezorte sa nachádzajú 3 reštaurácie, ktoré podávajú raňajky, obede a večere, za celý môj pobyt sa mi nestalo, že by som na niečo musela stáť v rade ...

Jedlo je osobitná kapitola, bolo jedno z najlepších aké som doteraz v rezortoch zažila, neskutočný výber a večere vo veľmi príjemnom prostredí. Pre deti existuje osobitná " reštaurácia" s detskými porciami + výberom jedál, ktoré deti preferujú, vrátane pop - cornu !

Na záver iba krátke konštatovanie - veľmi pekná dovolenka ...

Tip na izbu: Izby pri lagúnach sú tiché, nepočuť žiadny hluk od bazéna, pri ktorom sa odohrával večerný program ...
Dátum pobytu: august 2018
1  Poďakujte používateľovi 734katarinak.
Recenzované: 24. júla 2017

Prvý dojem z tohto hotela nebol najlepší, ale to sa postupne zlepšovalo, až sme nakoniec boli veľmi spokojní. Tento rok sme boli v Hurghade po piatykrát a zatiaľ sa nám nestalo to, že by nám tak rýchlo hneď po príchode dali pásky a izbu.
Prišli sme do hotela asi o 6:00, hneď nám dali pásky a poslali na raňajky, ktoré začínali o 7:00. Hneď po raňajkách nám dali izbu, ktorá mala staršie zariadenie- ale klíma funkčná, čístá, priestranná izba, s balkónom a výhľadom na lagúnu č.B.
Mydlo a sprchový gél bol v dávkovači, čo niekomu vyhovuje, no nám nie, lebo sme boli zvyknutí na malé mydielka,sprchovacie gély a šampón v nádobkách.
Do chladničky upratovač každý deň doplnil 2x1,5l vody, 1l coly a 1l seven up vrámci all inclusive. S plážou sme boli takisto veľmi spokojní, bolo vždy dosť voľných miest, je tam veľa možností kde byť- či už na móle, pri lagúne..naozaj veľa miesta a možností. Na pláži bola príjemná obsluha, stále čašníci roznášali nápoje. Ďalším plusom je možnosť šnorchlovania z móla- nádherné koraly, veľa rýb.
Čo sa týka jedla- tu bola zatiaľ najlepšia strava akú sme mali. Oceňujeme tematické večere, ktoré sa striedali. Vždy si bolo z čoho vybrať, bola pestrá.
S wifi na recepcií sme problém nemali, vždy keď sme potrebovali, tak išla. V hoteli je možnosť objednať si taxi napríklad do mesta na Sheraton street/ Marína za 1 euro za cestu. Dá sa dohodnúť aj inam, aj prídu po vás, je to spoľahlivé.
ZLÁ skúsenosť: nahovoril nás hotelový predajca výletov Mustafa na výlet loďou. Do teraz sa nám nič podobné nestalo, predsa by to malo byť spoľahlivé, keďže sedí oficiálne v hoteli. Dali nás na zlú loď, nikto to nekontroluje čo ste si zapltili, nikto nerozumel anglicky. Stratili sme celý deň zbytočne, lebo nás odtrepali niekam kam sme nechceli ísť. Chceli sme ísť do Delfin House, ktorý je aj drahší no namiesto toho sme nedobrovoľne skončili na Giftune. Sme sklamaní z nezodpovednosti predajcu, neodporúčame ho za jeho prístup!!!
A ešte vec čo nám vadila, keď začali počas večerí (aj obedov) dávať jedlo na prídel a človek sa im musel prosiť o kúsok naviac. Ako príklad, chceli ste jesť na večeru len pizzu- pánko pridelil 2 malinké kocky a keď sme si vypýtali viac tak sa drzo spýtal, že či to je tanier pre dvoch. NIe je to síce problém, ktorý by mal niekoho odradiť, ale určite sú to nedostatky hotela, ktoré by sa dali ľahko vyriešiť a zlepšilo by to celkový dojem.
Pomer cena a kvalita je jedna z najlepších akú sme zatiaľ v Egypte mali. Určite by sme sa sem vrátili, kvôli pláži, podmorskému svetu, strave a celkovej polohe hotela.

Tip na izbu: Izby na prvom/druhom poschodí s výhľadom na lagúnu B odporúčam
Dátum pobytu: júl 2017
4  Poďakujte používateľovi Majka95.
Recenzované: 16. júla 2017 cez mobilné zariadenie

Hotel veľmi prijemny personal vždy po ruke ochotný pomocť,kuchyňa výborna strava chutna a rozmanita.viac jedalni žiadne fronty , pivo napoje džusy vsetko neriedené,huste.jedlo vždy mäso zákusky trocha viac ovocia by mohlo byť.Izba vždy upratana a čista s vyhladom na lagunu dostatocne priestrana.Wifi slabšie fungujuce, vypadavalo na recepcií.Plaže čiste vždy upratané,veľke plus umelé lagúny vstup po piesku s plavčikom blizko bar ,plavecký bazén s animáciami možnosť šnorchlovania proste dovolenka aj pre páry ale aj pre rodiny s deťmi.Možnosť športovania ale aj posedenia si v bare.Blizko nákupy v Kleopatre.Určite by som odporučal boli sme milo prekvapený a urcite by sme sa tam vratili.

Dátum pobytu: júl 2017
1  Poďakujte používateľovi betsina2.
Recenzované: 23. júna 2017

Hotel síce starší, ale čistý. Izba vcelku veľká, upelkom pohorataná, zariadená starším nábytkom ale nerozpadáva sa. Postele veľké, celkom pohodlné. Na izbe minibar, káva, čaj - denne dopĺňané. Mydlo v dávkovači, uteráky, trezor, telefón a TV (čt24). S upratovaním som bol spokojný, každý druhý deň sme nechali 2€ na stole (bakšiš). Nič nezmizlo (telefón, počítač a pod.), zamestnanci hotela neotravovali. Klimatizácia fungovala dobre, len sa nedá nastaviť sila fúkania (čo mi vadilo, tak som ju v noci vypínal). Areál hotela čistý. Pool bar nefunguje (údajne ani nefungoval), talianska reštaurácia tiež nie. Bar a reštaurácia na móle fungovali, ale nejedli sme tam. Raňajky a obedy v pohode, výber ako inde, dva druhy mäsa, ryba, zelenina, sladké. Najesť sa dá, jedlo bolo čerstvé (teda vyzeralo). Sladké super. Trochu mi vadili večere podávané vonku pri bazéne. Dosť fúkalo, takže v jedle ste nachádzali listy zo stromov (plus k tomu to teplo - majonézy neviem....). Odporúčam dať si pozor na poháre. Vonku (teda aj na večeri) čapujú len do umelých. Jednorázové nepokrčia ale spätne použijú bez umytia. Pláž v lagúnach piesková, ale veľa kameňov, voda nie je priezračná. Pláž na móle - koraly. Pekné na šnorchlovanie, potrebná obuv. Podľa mňa hotel nie je vhodný pre deti. Je tam jeden malý detský bazén (kruh cca 5m) mimo pláže pri fitness. Deti (ktoré tam boli) sa hrali v lagúnach (hrad z piesku sa spraviť nedá, piesok asi 10 cm hrubý, potom veľké kamene). Na pláži medzi bazénom a mólom dosť otravný predajcovia, tetovači a ponúkači jazdy na ťave volá sa Rómeo), ale len tam (holt, Egypt). Hotel je orientovaný na nemeckú klientelu, asi 3/4 z ubytovaných nemecký dôchodcovia. Poloha hotela dobrá, na pol ceste medzi starou a novou Hurgadou. Hotelový taxík celkom lacný (scheraton street 1€), čistý. Dá sa dohonúť na vyzdvihnutí v meste na presnú hodinu (bez poplatku a sú presný). Free wifi na recepcii strašne slabá, stále padala. Funkčná len ráno okolo 7.00.
Či by som sa vrátil? Áno, zase bez detí a na týždeň.
Čo oceňujem? Čistotu, izbový servis a stravu.
Čo by mohli zmeniť? Na večeru NIE plastové poháre a možnosť ísť večerať aj do reštaurácie.

Dátum pobytu: máj 2017
2  Poďakujte používateľovi breznev12.