Krásne miesto

Krásne miesto so zaujímavou históriou. Rozhodne odporúčam navštíviť a hlavne si nájsť na to viac... viac informácií

Recenzované: 25. septembra 2019
cambalova_karin
Budmerice, Slovensko
zážitok

pokial mate moznost, urcite sem chodte, musite navstivit toto uzasne miesto a prejst vsetkymi... viac informácií

Recenzované: 16. augusta 2019
Exploration828261
Bratislava, Slovensko
Prečítať všetky recenzie (7 370)

Recenzované: 4. septembra 2017 cez mobilné zariadenie

Chrám v Karnaku považujem za jeden zo symbolov starovekého Egypta, každopádne toto miesto považujem za povinnú zastávku každého cestovateľa, dovolenkára v Egypte, ktorý sa aspoň minimálne zaujíma o históriu. Väčšina hotelov organizuje skupinové výlety, kde zahŕňajú do programu aj Karnacký chrám.

Dátum zážitku: september 2017
2  Poďakujte používateľovi Mmarikaap.
Recenzované: 24. júla 2017

Celý výlet do Luxoru sa mi veľmi páčil. Išli sme cez cestovku, ale určite to neľutujem, že to bolo trochu drahšie, všetko vyšlo tak ako malo- cítili sme sa bezpečne, mali ste super sprievodcu, boli sme malá skupina. Aj radi využívame možnosti ako ušetriť, v tomto prípade sme to neriskovali. Oplatí sa toto miesto vidieť, je to zážitok na celý život. Dozvedeli sme sa kopec zaujímavostí, mali sme dosť času spraviť pekné fotky, napriek extrémnemu teplu to bol super výlet, treba si určite zobrať dosť vody.
A nakoniec ani tá 5 hodinová cesta nebola taká zlá, stálo to zato.

Dátum zážitku: júl 2017
Poďakujte používateľovi Majka95.
Recenzované: 5. novembra 2016

Fascinujúce miesto .Na vylet do Luxoru sme sa dostali ponukou delegáta v hotely . .
Karnak je to magické miesto ktoré dýcha históriou a velkým obdivom tej doby v ktorej dokazali vystavať tak fascinujuce miesto z monumentálnými sochami, obrobských stĺpov a fresky na stenach chrámov...

Dátum zážitku: október 2016
1  Poďakujte používateľovi MAGDALENA11111.
Recenzované: 9. augusta 2015 cez mobilné zariadenie

Do karnaku sme sa dostali vyletom do Luxoru ktory stal 55€ pri kupe na ulici za hotelom.
Cez cestovku by vylet vysiel 79,90€ cize da sa usetrit.
Cesta autobusom tam trvala skoro 5 hodin a pobudli sme tam az do vecera.
Kazdopadne sa oplatilo lebo ta uchvatnost a nadhera chramov ,obrovskych stlpov spolu s vykladom v nemcine ci rustine a anglictine samozrejme bolo skvele.
Napriek obrovskym horucavam sa nam tu podarilo urobit uchvatne foto.
Nezabudnite si vziat dostatok vody lebo tam sa niet kam schovat pred slnkom.
Snad moje foto vam napovedia viac lebo slovami vyjadrit ten zazitok je nemozne.

Dátum zážitku: júl 2015
1  Poďakujte používateľovi Ildiko v.
Recenzované: 2. augusta 2015

Na prehliadku komplexu sa oplatí ísť s miestnym sprievodcom z overenej agentúry. Obyčajne pozná detaily, o ktorých sa v bežných turistických príručkách nedočítame. Navyše vás upozorní na veci priamo na mieste. Mal by byť zorientovaný aj v aktuálnej bezbečnostnej situácii a lokálnych pomeroch. Na mieste býva obyčajne plno ľudí, preto si na prehliadku treba naplánovať dosť času.

Dátum zážitku: september 2014
Poďakujte používateľovi olga1082015.