“Bilíkova chata”
Recenzia Bilikova chata

Bilikova chata
Na pozícii č. 1 spomedzi 11 Reštaurácie v Vysokých Tatrách
Zrecenzované: 29. marca 2018

ohromné miesto s reštauráciou na vás čaká hneď po výstupe z pozemnej lanovky vedúcej z lokality Starý Smokovec na Hrebienok, atraktívna cesta, nenáročná prechádzka, relax a ste priamo v srdci tatranskej prírody, výhodné je zakúpiť si obojsmerný lístok na lanovku na Hrebienok

Dátum návštevy: máj 2017
1  Poďakujte používateľovi toccata58.

Zrecenzované: 28. januára 2018

Super ubytovanie, ktorého súčasťou je reštaurácia s typickou slovenskou kuchyňou. Personál je veľmi príjemný. V sezóne je niekedy treba počkať, až sa uvoľní stôl, často býva plno.
Chata sa nachádza v tesnej blízkosti Tatranskej magistrály, Obrovského vodopádu, či Vodopádov Studeného potoka. Miesto je vynikajúcim východzím bodom pre mnohé prechádzky a túry, napríklad na Slavkovský štít, Zamkovského, či Téryho chatu.
Na chatu je možné sa dostať buď pešo zo Starého Smokovca (tu je parkovisko, kde je možné nechať auto), alebo pozemnou lanovou dráhou do stanice Hrebienok, odkiaľ je to na Bilíkovu chatu pár krokov. Prevádzková doba hrebenačky je časovo obmedzená, je dobré si jej posledný odchod zistiť včas, aby ste potom nemuseli hore alebo dole pešo. Vedie sem aj cesta pre autá, je však určená len pre vozidlá s povolením.
Chatu sme navštívili niekoľkokrát a vždy sme boli veľmi spokojní.

Dátum návštevy: august 2017
Poďakujte používateľovi ria-molko.
Zrecenzované: 23. januára 2018

Ubytovanie v tejto chate padlo dobre po celodennom putovaní po tatranských vychytávkach, najmä k ľadovým skvostom na Hrebienku. Jedlo aj personál - všetko príjemné za dobrú cenu, prídeme aj nabudúce

Poďakujte používateľovi katkam54.
Zrecenzované: 15. januára 2018

Keď si na túto reštauráciu spomínam, zbiehajú sa mi sliny. Varia tam úžasne. Moji rodičia si objednali cesnakové polievky, ja kapustnicu a sestra bryndzové halušky. Zjedli sme všetko a ešte sme mojej sestre odjedali z taniera. :-D Aj atmosféra je tam skvelá. Takže musím len odporúčiť.

Poďakujte používateľovi n4tal14.
Zrecenzované: 7. januára 2018 cez mobilné zariadenie

Bilíková chata je útočiskom pre turistov a hladošov. Jednoduché menu a kvalita jedla zodpovedajúca cene a charakteru reštaurácie. Veľmi rýchla a šikovná obsluha a jedlo na stôl rovnako prišlo rýchlo. Mali sme klasiku vyprážaný syr s vynikajúcou domácou tatárkou a varenými zemiakmi. Kapustová polievka bola lahodná a na šúľancoch plnených a nutelou si pochutná každý sladký zub.

Poďakujte používateľovi Vero_mexico_SK.

Cestovatelia, ktorí si pozreli Bilikova chata, si pozreli aj

Starý Smokovec, Prešovský kraj

Tatranská Lomnica, Prešovský kraj
Tatranská Lomnica, Prešovský kraj

Navštívili ste Bilikova chata? Podeľte sa o svoje zážitky!