Tripadvisor
Vysoké Tatry
Recenzované: 4. augusta 2019 cez mobilné zariadenie

Sliezsky dom je naozaj vysoko položené miesto, no neodráža sa to na kvalite ubytovania + stravovania. Bol to zážitok ako má byť, papanie super, hotelová izba veľmi pekná, príjemný personál, wellness perfektné do noci. Počasie si neobjednáš, takže aj super aj tské, že trebalo ostať leňošiť pod perinou. ;) určite odporúčam

Poďakujte používateľovi zdrav_energiam.
Recenzované: 11. júla 2019

je tazke pisat recenziu na nieco tak vynimocne ako horsky hotel. uz len samotna poloha vas dostane do euforie kde ste sa to ocitli. je to vynimocna prilezitost prespat na takomto mieste a este k tomu s konfortom ktory vam prave hotel Sliezsky dom ponuka. odorucam vsetkym motorkarom, aby si tuto destinaciu pridali do svojich ciest po slovensku. konfortne izby, dobre ranajky a neprekonatelna atmosfera na upati Gerlachu.

Poďakujte používateľovi AlenaKulikova.
Na túto recenziu odpovedal zamestnanec zariadenia LenkaB245, Manažér v zariadení Horský hotel Sliezsky dom.Zodpovedané: 17. júla 2019

ďakujeme za krásnu recenziu Alenka a tešíme sa na prípadnú ďalšiu návštevu :)

Recenzované: 25. apríla 2019

S priateľom sme sa vybrali na Veľkonočné sviatky na 5 dní na Sliezky dom a musím povedať že sme boli nadmieru spokojný ( a to nás považujem za náročných :D )
Poloha hotela má svoje čaro, ten kľud a to božské ticho človeka prinúti naozaj vypnúť hlavu.
Služby hotela na vysokej úrovni, tak isto aj komunikácia s personálom...tu by som chcela pochváliť pánov šoférov, ktorý nás vozili z hotela dolu na parkovisko a späť. Vodiči veľmi milý a ochotný a vždy usmiaty :)
Naša izba bola krásna, útulná, čistá...Trošku čo by som na hoteli vylepšila by bolo to nejaké odsávanie, boli sme na prvom poschodí a z kúpeľne nám išiel (asi z odsávania) zápach z kuchyne...to bolo jediné mínus..ale inak všetko super!
Strava bola chutná, pestrá, a v podstate každý by si vedel vybrať.
Chválim celkovo prostredie, štýl zariadenia hotela.
Čo sa týka welnessu, tak ten bol trošku slabší, odporúčam pri vírivke vymeniť drevené schody, ktoré sa veľmi šmýkajú a sú nebezpečné za nejaké protišmykové. A vo welnesse bola veľká zima, tak isto aj relaxačnej časti, chodili sme každý deň na welness, a zišlo by sa tam, keby tam bolo teplejšie.Chválim ale že každú chvíľku kontrolovali džbány s vodou, a utierali mokrú podlahu :) Ešte by som možno doporučila nejaké tie obrázky s upozorneniami ako chodiť do sauny, lebo som ich tam nikde nevidela, pretože ľudia chodili do sauny v šľapkách a v plavkách (ja chápem že je to aj o ľuďoch, ale tak to je iba taký návrh) :)
Ešte aby som nezabudla, ďakujeme hotelu za spríjemnenie večerov v podobe prednášok, napr. NATURE GUIDING prednáška o Medveďovi hnedom, a tak isto aj prednáška o našich Veľkonočných tradíciách od kapely Bystrianka, ktorý krásne spievali, a na Veľkonočný pondelok nám pri raňajkách robili program v podobe šibačky ( viem to lebo, som schytala džbán vody za tričko a aj som bola vyšibaná :D )

Celkovo tento hotel veľmi doporučujem, a určite sa sem ešte veľmi radi vrátime! :)

Dátum pobytu: apríl 2019
Poďakujte používateľovi NikolKA.
Na túto recenziu odpovedal zamestnanec zariadenia LenkaB245, Manažér v zariadení Horský hotel Sliezsky dom.Zodpovedané: 26. apríla 2019

Dobrý deň p.Nikola, ďakujeme za hodnotenie a za konštruktívnu kritiku. Môžem vám povedať, že pracujeme na konkrétnych krokoch aj z vašich postrehov :) Ešte raz ďakujeme a tešíme sa na vašu prípadnú ďalšiu návštevu. SD

Recenzované: 22. apríla 2019

Ako prvé chcem povedať, že sme v "hotely" neboli ubytovaní, ale došli sme tam po turistickom chodníku z Nového Smokovca.
Cesta v apríli bola náročná, trvala cca tri hodiny, terén bol zľadovatelý a relatívne nebezpečný.
Preto sme sa o to viac tešili na príchod na Sliezky dom.
To čoho sme sa dočkali by nás určite nikdy nenapadlo.
Pre neubytovaných hostí nás personál okamžite vykázal z priestorov "recepcie", navyše dosť arogantným spôsobom. Povedali nám, že pre nás je určený bufet z boku "hotela". Unavení sme sa teda pobrali na miesto určené pre menej cenných hostí.
Bufet hrôza, ešte aj v Apríli (20.4.) tak bola neskutočná zima (väčšia ako na slnku vonku), na jednom stole pre hostí ohrievač o veľkosti cca 40cm na výšku. Rada dlhá medzi stolmi. Obsluha neskutočne pomalá a odutá.
Stál som v rade cca 30 minút a po tejto dobe keď som prišiel na rad som sa dozvedel, že došlo pivo. Dá sa to ospravedlniť ak prevádzka neráta s vyšším počtom hostí, ale počas Veľkonočných sviatkov navyše počas slnečného počasia je to zlyhanie galaktických rozmerov. Je to dokonalá ukážka úbohosti slovenského manežmentu. A marazmu slovenských služieb.
A o cene za 1,5 litrovú fľašu minerálky Rajec vo výške 3€ už ani nehovorím...

Dátum pobytu: apríl 2019
1  Poďakujte používateľovi slavoboy.
Na túto recenziu odpovedal zamestnanec zariadenia LenkaB245, Manažér v zariadení Horský hotel Sliezsky dom.Zodpovedané: 29. apríla 2019

Dobrý deň, v hoteli bola síce 100% obsadenosť, ale približne 90% ubytovaných hostí sa cez deň zdržiava mimo hotela a teda minimálne 90% osadenstva hotelovej reštaurácie tvorili tzv F&B turist - turisti z "vonku". T.z. že reštaurácia cez deň poskytuje svoje služby prevažne neubytovaným turistom. Keď sa reštaurácia preplní, až potom sa turistov snažíme odkláňať do turistickej časti (do akej miery to na vás pôsobilo arogantne nevieme, sťažnosti sa riešia na mieste, spätne to býva tvrdenie proti tvrdeniu a teda nevieme vyniesť dôsledky). Hotel a celkovo Tatry majú určitú kapacitu, ktorá sa nedá rozšíriť a veľká väčšina turistov to už chápe a nenechajú si tým znepríjemniť deň. Dištancujeme sa teda od vášho tvrdenia, že hostí rozdeľujeme na menejcenných a ... . Práve naopak, vážime si každého turistu, aj keď použije iba toalety a nevyužije žiadne iné služby...

V bufete je počas teplých slnečných dní (Veľká noc bola v Tatrách extrémne teplá) chladnejšie ako vonku a turisti to oceňujú keď sa tam na chvíľu schovajú pred slnkom, aby aby sa osviežili (v opačnom prípade máme pre hostí pripravené deky, opäť je to o komunikácii). Pivo nedošlo, ale uznávame, že nastala technická chyba, ktorú museli obsluhujúci riešiť po telefóne a to zapríčinilo jediné zdržanie, ináč dovtedy bezchybného a rýchleho obsluhovania (svedčia o tom referencie). Preto ste možno mali pocit "odutosti" personálu, museli však rýchlo riešiť problém s pivom.

"Takže mať bufet pre unavených turistov zastrčený kdesi v sklade alebo mieste kde by človek očakával WC je absolútne primitívne." K tomu vám napíšeme toľko, že bufet ( tzv. KHV - Klub Horských vodcov ) tam stojí 40 rokov a nachádzame sa v piatom ochrannom stupni, t. z. že svoje miesto zmeniť nemôže. Historicky je to veľmi významné miesto spojené s Tatranskými udalosťami. Je nám ľúto, že vám to príde primitívne, nevyhovieme každému.

Recenzované: 5. marca 2019 cez mobilné zariadenie

Vrelo odporúčam hotel Sliezsky dom. Nadpriemerná spokojnosť najmä s gastronómiou(vynikajúce domáce jedlá), izbou(čistotou), personálom, wellness-om a samozrejme lokalitou, v akej sa hotel nachádza. Keď sa ma niekto spýta, kam má ísť na dovolenku na Slovensku, tak toto je to miesto, kde nemám, čo vytknúť. Ďakujeme za milých, usmievavých čašníkov, ústretových recepčných a ochotných, priateľských šoférov. Je to miesto, kde sa treba vrátiť. Žije to tam príjemnou atmosférou.

Dátum pobytu: marec 2019
Poďakujte používateľovi klarasalagova.

Dobrý deň, ďakujeme za pozitívne hodnotenie a tešíme sa na vašu prípadnú ďalšiu návštevu :)
prajeme pekný deň. SD