Wieliczka Vianoce

Všetko bolo super.Deti boli trochu unavene,ale stalo to za to.Urcite odporúčame.bolo nám síce... viac informácií

Recenzované: 24. decembra 2019
rusky78
Stropkov, Slovensko
135 metrov pod zemou

Unikátna časť soľnej bane turisticky prístupnej pre verejnosť. Boli sme v cca 10 člennej skupine s... viac informácií

Recenzované: 17. októbra 2019
IgorK2755
Zvolen, Slovensko
Prečítať všetky recenzie (13 662)

Recenzované: 4. marca 2018

Pekná baňa, ale určite odporúčam sprievodcu. My sme mali sprievodkyňu v slovenčine, to bola veľká výhoda. Krásne miesto s ukážkami z histórie aj bane aj krajiny. Je to zaujímavé aj pre menšie deti, ale treba vziať v úvahu dlhší čas prehliadky. A nakoniec, ako bonus, hore sme sa vyviezli zaujímavou historickou baníckou lanovkou/výťahom, jedinečný zážitok.

Dátum zážitku: december 2017
3  Poďakujte používateľovi ElenitaS129.
Recenzované: 2. októbra 2017 cez mobilné zariadenie

S manželom sme navštívili toto nádherné miesto. Lístky sme zabezpečili vopred cez internet, čo vrelo odporúčam každému, totiž je to veľmi obľúbená turistická atrakcia. Do bane sa dostanete schodami, je ich cca. šesťsto štyridsať :), hore však už pôjdete výťahom za minútu!
Dolu vás čakajú krásne miesta, neskutočné bohatstvo, fantastické fresky, sochy vytesané zo soli.

Dátum zážitku: apríl 2017
4  Poďakujte používateľovi Szilvice.
Recenzované: 28. augusta 2017

Určite doporučujeme banícku trasu, na ktorej sme zažili s našim sprievodcom veľa veselých zážitkov a veľa sme sa dozvedeli. Bol to top zážitok dňa. ďakujeme .

Dátum zážitku: august 2017
Poďakujte používateľovi DanielaKl.
Recenzované: 16. júla 2017 cez mobilné zariadenie

Na lístky sme si vystáli radu asi hodinu, zvolili sme poľštinu, na anglický výklad bolo treba čakať ešte dlhšie. Pre deti to bola trochu nuda, ale vcelku to bolo zaujímavé, hlavne tie neuveriteľné priestory 130 metrov pod zemou. V kiosku široký výber ochutených solí aj soľných lámp.

Dátum zážitku: júl 2017
Poďakujte používateľovi margar_tas2014.
Recenzované: 3. júla 2017 cez mobilné zariadenie

Solna bana je krasne miesto,hlboko pod zemou.
Urcite odporucam navstevu.
My sme zial nevedeli,ze slovenske,pripadne ceske prednasky je nutne objednat vopred a tak sme boli na polskej prednske,co bolo dost zle,bolo nas tam vela,celu cestu sme sli rychlou chodzou,nestihli sme si poriadne nic pozriet,nakolko sprievodkyna mala mimoriadne na ponahlo,boli sme velka skupina,cize pred vami velke mnozstvo ludi,cez ktorych nic nevidite...
Cize ist radsej tak,ze si objednste vopred...

Dátum zážitku: júl 2017
2  Poďakujte používateľovi karolinaz525.