Kopie diel Majstra Pavla z Levoce.

Tento dom sa nachádza v mestianskom dome c.20 s vyzdobenou fasadou na námestí pri Bazilike svateho... viac informácií

Recenzované: 24. marca 2019
kimgoldpiestany
Piešťany, Slovensko
Zastavka v Levoci

Recenzované: 13. februára 2017
I1005CWtom_c

Recenzované: 28. marca 2018

nachádza sa priamo na hlavnej centrálnej zóne, historický objekt a dom rezbára Pavla, neďaleko gotického kostola a radnice

Dátum zážitku: máj 2017
Poďakujte používateľovi toccata58.
Recenzované: 13. februára 2017

Vzdy som prechadzal okolo tohto mestecka no nikdy som sa v nom nezastavil a tak raz nadisiel cas aby som ho spoznal. Jedna sa vlastne o historicku radnicu kde vidite niektore expozicii aj z moderneho umenia. So zakupenou vstupenkou mate vstup aj priamo do domu Majtra Pavla z Levoce, odporucam navstivit aj kostol kde uvidite nadherny oltar a dozviete sa mnoho zaujimvacyh informacii.

Dátum zážitku: september 2016
2  Poďakujte používateľovi I1005CWtom_c.
Recenzované: 18. októbra 2016

Vo februári 2016 sme navštívil starobylé a veľmi pekné mesto Levoča. Boli sme tam predtým niekoľkokrát, ale teraz sme sa zamerali na mestské pamiatky a udalosti spájajúce mesto s bohatou minulosťou. Netreba však veľa o tom rozprávať a písať lebo všetko podstatné je už známe. Prezreli sme si centrum mesta, známy kostol, kde sú diela majstra Pavla z Levoče, jeho dom, starobylú radnicu a známu železnú klietku na námestí. Výnimočné bolo to, že aj napriek tomu, že nebola hlavná turistická sezóna. Na prehliadku kostola sme sa dostali aj štyria a to tak, že pani zodpovedná za túto činnosť nám umožnila individuálne pamiatku nerušene navštíviť bez sprievodcu s poskytnutím písomného textu o celej pamiatke a samozrejme za jej osobnej prítomnosti v nej. Boli sme veľmi spokojní a v kľude a pohode sme si prečítali text a všetko vo vnútri nerušene prezreli. Veľmi dobrý spôsob, ako ľudom sprístupniť pamiatku aj v takýchto špecifických podmienkach. Dávame palec hore. Potom sme si prezreli radnicu, ktorá je nádherná a nedokážem to ani opísať. Treba to vidieť. Ďalšou zastávkou bol dom majstra Pavla, o ktorom sa toho veľa okrem jeho genialite nevie. Možno, že niekto túto vec čoskoro objasní a dozvieme sa o ňom viac. Poslednou zastávkou bola pranierová železná klietka na námestí a boli sme radi, že sme ju videli na vlastné oči lebo ako som sa dočítal vzali ju na vykonanie reštaurovania do atelieru. Inak Levoča sa nám páčila a sme radi, že žije svojim životom a stále sa tam niečo deje, čo sa týka opráv celkového vzhľadu mesta. Doporučujem navštíviť toto mesto a jeden deň postačuje na takúto prehliadku. Nešli sme však na Mariánsku horu lebo nebolo k tomu vhodné počasie.

Dátum zážitku: február 2016
Poďakujte používateľovi Filip48.
Recenzované: 19. februára 2016

historická pamiatka v Levoči obsiahle muzeum,kde sa človek hodne dozvie o živote a diele takého veľkého človeka,ako bol Majster Pavol.Bol to opravdu zážitok.

Dátum zážitku: august 2015
Poďakujte používateľovi Ema F.
Recenzované: 1. februára 2016

Když budete poznávat Spiš musíte navštíviť i Levoču. Zde na náměstí stojí impozantní dominanta celého městečka a to je Dóm Majstra Pavla z Levoče. Doporučuji

Dátum zážitku: september 2015
Poďakujte používateľovi AmirO443.