“Atrakcia aj pre dospelých”

Múzeum praveku Prepoštská jaskyňa
Na pozícii č. 3 spomedzi 10 Voľnočasové aktivity v Bojniciach
Ďalšie podrobné informácie o atrakcii
Podrobné informácie o atrakcii
Odporúčaná dĺžka návštevy: 1 – 2 hod.
Spišská Nová Ves, Slovensko
Prispievateľ úrovne 6
69 recenzií
Recenzie atrakcií (36)
common_n_attraction_reviews_1bd8 10 bodov za pomoc
“Atrakcia aj pre dospelých”
Recenzované: 24. augusta 2016

Aj keď bez detí ale neľutovali sme. Vynikajúce interaktívne vtipné pútavé. Tak má vyzerať múzeum v dnešnej dobe aby zaujalo aj mladú generáciu. Gratulujem :)

Užitočné?
1 Poďakujte používateľovi Lubor K.
Napísať recenziu

Najskôr slovenčina
2 recenzie
“Rodinný výlet”
Recenzované: 22. augusta 2016

Interaktívna prehliadka, ktorú si môžete vyskúšať naboso... ako praví homo neandertalis ;) Lovenie mamuta na večeru, počítanie jašteričiek a žabiek zábavne dopĺňa čítanie informačných tabulí v prírodnom teréne. SUPER!!!

Užitočné?
1 Poďakujte používateľovi Jela J.
Bratislava, Slovensko
1 recenzia
common_n_attraction_reviews_1bd8 1 bod za pomoc
“Muzeum PRAVEKU - UZASNY ZAZITOK PRE CELu RODINU :)”
Recenzované: 16. augusta 2016

Popravde ocakavania neboli velke, ale ihned pri vstupe nas privitala milá pani a vysvetlila nam vsetko tak aby bola pre nas "cesta pravekom" co najzaujimavejsia. Dokonca sme si ju presli aj bosymi nohami na jej odporucanie, za co jej velmi pekne dakujeme. Prijemny zazitok :) Prekvapí vas ze aj v mensom objekte najdete vsetko co k praveku patrilo. Maju to tam perfektne spracovane (povesane kosti, hody ostepom na ulovenie mamuta, jaskyna, hadzanie siskami, tlupa neandertalcov, skoky do dialky) Jednoducho UZASNY a SKVELY a najma NÁUCNY zazitok nie len pre deti. Najlepsie bolo, ze hned na zaciatku sme dostali kviz a vdaku tomu sme boli "nuteni" k tomu aby sme si pozorne precitali vsetky informacne tabule a vedeli spravne odpovedat na otazky kvizu :) Vobec som nevedela o tomto mieste ale teraz uz viem, ze NAVSTEVU MUZEA PRAVEKU budem odporucat vsetkym mojim priatelom a rodine. JE TO PRENADHERNE MIESTO A URCITE SA SEM ESTE VRATIME A PRITIAHNEME AJ KOPEC NOVYCH NAVSTEVNIKOV. DAKUJEME ZA SUPEEER ZAZITOK :O)

Užitočné?
1 Poďakujte používateľovi zuzada.
Senec, Slovensko
1 recenzia
“Muzeum praveku”
Recenzované: 11. augusta 2016

Dobra prehliadka,detom sa to pačilo.Hlavne,ked sa vyplnoval kviz a ked pri odchode urobili brum brum dostali sladku odmenu.

Užitočné?
1 Poďakujte používateľovi petooo2016.
2 recenzie
“Oplatí sa vidieť”
Recenzované: 10. augusta 2016

Na túto atrakciu sme narazili vďaka smerovým tabuliam v Bojniciach. Môžem napísať že moje očakávania neboli veľké, avšak ostal som milo prekvapený, slečna v pokladni milá a ústretová, hneď pri vstupe vysvetlila čo a ako a odovzdala zadanie malého kvízu, ktorý návštevu okorení a zároveň donúti, nie len čítať, pozorne. Múzeum je pod šírim nebom tudiž neodporúčam návštevu počas daždivého dňa, na druhej strane je tu hodne zelene a celé to vďaka tomu pôsobí o niečo viac tajomne, atmosféru dopĺňa nespočet kostí. Množstvo informačných tabúľ pekne vykreslí vtedajší svet, texty sú písané ako pre menších tak aj pre dospelých, taktiež na nich nechýbajú vskutku príhodné vtipy. V areáli je možnosť posedenia pod strechou, hneď vedľa detského ihriska.Výzvou pre človeka z 21. storočia, ako často bývavame oslovovaní na tabuliach, je možnosť vyzuť sa a prejsť sa naboso po celom múzeu, v ktorom sa nachádzajú rôzne povrchy, ktorým musíte čeliť.... nohami :) , Návšteva nám zabrala, niečo okolo 3/4 hodinky (prejdenie celej trasy a prečítanie tabúľ) ale verím, že rodinka s deťmi tu vie stráviť o hodne viac času.

Užitočné?
1 Poďakujte používateľovi Ľubomír K.

Cestovatelia, ktorí si pozreli Múzeum praveku Prepoštská jaskyňa, si pozreli aj

Bojnice, Trenčiansky kraj

Navštívili ste Múzeum praveku Prepoštská jaskyňa? Podeľte sa o svoje zážitky!