Najkrajsie mesto na Slovensku

Bardejov patri jednoznacne k najkrajsim mestam Slovenska a niekolko krat za sebou ziskalo titul... viac informácií

Recenzované: 6. marca 2020
SecretcafeBardejov
Bardejov, Slovensko
Radničné námestie s gotickými meštianskymi domami

Radničné námestie s gotickými meštianskymi domami, Bazilikou minor Sv. Egídia a renesančnou stavbou... viac informácií

Recenzované: 22. augusta 2019
schenke2017
Nitra, Slovensko

Recenzované: 11. decembra 2017 cez mobilné zariadenie

Celkem pěkné , prostorne namesti, stojo urcite za nastevu, plno obchudku a bAru, dominantou je kostel.

Dátum zážitku: december 2017
Poďakujte používateľovi hypnowood.
Recenzované: 20. septembra 2017

Veľmi krásne námestie so starobylou architektúrou. Má nezvyčajný obdĺžnikový tvar, je veľmi pekne upravené a vhodné na prechádzku. Nádherné prostredie.

Dátum zážitku: september 2017
Poďakujte používateľovi ElenitaS129.
Recenzované: 1. augusta 2017 cez mobilné zariadenie

Nádherné miesto. Doporučujem ísť na trhy. Obrovský výber všeličoho a program k tomu. Odradiť vás môže možno len tá obrovská kopa ľudí. Ale inak je na tomto námestí, pomerne pusto.

Dátum zážitku: september 2016
Poďakujte používateľovi n4tal14.
Recenzované: 30. júla 2017

V máji počas kúpeľnej liečby v Bardejovských kúpeľoch sme navštívili mesto Bardejov a bola to dobrá voľba, čo sme aj vopred predpokladali. Prešli sme sa historickým centrom mesta a obdivovali sme krásne zrekonštruované námestie, kde vyniká najmä Bazilika sv. Egídia, ktorú nebudem podrobne opisovať. Zhodujem sa s mnohými, ktorý sa podrobne o nej zmieňujú v recenziách. Ja len dodám, že jej história a krása je skvostom Bardejova a Slovenska. Celé námestie s malými obchodíkmi a kaviarničkami je pastvou pre oči a dôvodom zastavenia, trošku porelaxovať a vypiť si dobrú kávičku alebo sa najesť. Všetko sme to skúsili, odporúčame aj iným. Bardejovčania a občania Slovenska sa majú čím pýšiť aj pred zahraničnými návštevníkmi. Právom je toto námestie zapísané v zozname Unesco ako svetové kultúrne dedičstvo. Zaujali nás aj pozostatky bývalého opevnenia mesta a že sa na nich stále pracuje a obnovujú sa jeho ďalšie časti. Podľa nápisov a dokumentov sme sa dozvedeli, že toto opevnenie mesta bolo v minulosti jedno z najlepšie opevnených miest širokého sveta. Skratka toto mesto je spojením histórie a súčasnosti svojim spôsobom očarujúce. Okrem týchto historických faktov nás zaujalo aj to, že mesto je čisté, pulzuje v ňom bez stresový život. Ako sme sa presvedčili má aj vyhovujúcu obchodnú sieť (sú tu prítomné všetky veľkoobchodné siete -Bila, Lidl, Kaufland, Tesco) a celkom slušnú mestskú a prímestskú dopravu. Keďže sme raz všetko nestihli ešte jednu návštevu tohto mesta sme vykonali. Pochodili sme po hradnom opevnení, kde to bolo možné a prístupné verejnosti. Prečítali sme si všetky písomné zmienky na tabuliach opevnenia a dozvedeli sa veľa zaujímavého o meste a jeho významných ľuďoch v minulosti v ňom žijúcich. V závere tejto prehliadky sme zašli aj do Hotela pod Hradbami, ktorý sme objavili pod hradbami náhodou. Zaujala nás jeho poloha a celkový vzhľad, jeho architektúra. Je nenápadný, ale krásny ako celok a veľmi dobre zapadá do zrekonštruovaného opevnenia mesta. Pochutili sme si v ňom na dobrej kávičke a jedle. Ponuka jedál bola na dobrej úrovni. Tomu zodpovedala aj dobrá obsluha a primerané ceny. Lepšie ako je celoslovenský priemer. Odporúčame rozhodne mesto navštíviť a absolvovať podobný program - neoľutujete to.

Dátum zážitku: máj 2017
Poďakujte používateľovi Filip48.
Recenzované: 28. mája 2017 cez mobilné zariadenie

Námestie je úžasné, malebné. Meštianskeu domy sú upravené. Treba si ich všetky popozerať. Celý Bardejov stojí za pozretie.

Dátum zážitku: máj 2017
Poďakujte používateľovi Alenka2404.