Košice

“Reštaurácia a kaviareň v štýle Art nouveau, jedna z najstarších v Košiciach”
Recenzia Slávia

Slávia
Na pozícii č. 2 spomedzi 326 Reštaurácie v Košiciach
Opis: Vychutnajte si voňavú kávu a svetoznáme i tradičné dezerty s priateľmi, originálny koktail po divadelnom predstavení, biznis alebo rodinný obed, kulinársku večeru v doprovode tých najlepších vín. Priamo v centre Košíc nájdete miesto, ktoré už takmer 120 rokov láka návštevníkov svojou výnimočnou polohou, interiérom v secesnom štýle, pestrou ponukou v kaviarni a výnimočným kulinárskym zážitkom za prijateľné ceny v reštaurácii. Vitajte v Slávii, kde opäť ožíva história plná príbehov a kde môžete tvoriť tie nové. Slávia - kaviareň a najlepšia reštaurácia v Košickom kraji podľa hodnotenia Trend Top 2017.
Zrecenzované: 5. júna 2019

Mimoriadne by som vyzdvihla interiér v štýle Art nouveau, ktorý je môj obľúbený, avšak salón pre udalosti, ktorý je vo dvore, je v inom štýle, tak nejak pripomína skleník a príliš ma neoslovil. Vonkajšia terasa z Hlavnej ulice nemá žiadny štýl a vyzerá ako od hociktorej pizzerky, čo je podľa mňa odfláknuté. Chodievala som kedysi do starej Slávie a s nadšením som začala chodiť aj keď ju znovuotvorili, avšak mám pocit, že kvalita služieb sa od otvorenia zhoršila. Po otvorení naozaj nebolo, čo vytknúť, ale postupom času nie som spokojná s obsluhou, ktorá často nestíha. Najmä v lete im všetko trvá veľmi dlho, Viackrát sa mi stalo, že som len na prinesenie účtu čakala vyše 20minút. Ďalej napríklad počas spoločenskej udalosti, ktorú som tam absolvovala, im trvalo aj cez hodinu kým rozniesli jeden chod. Všetko bolo spomalené a čašníci medzi ľudí chodili málo. Do mís dali málo polievky, takže z misy nebolo dosť porcií pre všetkých pri stole, ale čašníka sa nám už nepodarilo odchytiť, aby polievku doplnil. Okrem toho som tam oslavovala aj narodeniny, menu nám okamžite po výbere vzali preč aj keď sme si chceli dať s priateľom kompletnú večeru aj s dezertom, no museli sme si menu vypýtať znova a dlho čakať na chody, nehrala ani hudba a všetko skladali aj keď bolo ešte veľmi málo hodín pred záverečnou, čo bolo veľmi neprofesionálne. Vzala som tam aj zahraničnú návštevu a celkom som sa hanbila, kedže povedal, že ceny a jedlo je ako v zahraničí, ale obsluha je viditeľne slovenská. Inak jedlu nie je čo vytknúť, väčšinou je krásne naaranžované, dobre ochutené a chute sú veľmi dobre skombinované, Celkové hodnotenie: Skvelé jedlo pri ktorom sa musíte klepnúť trošku viac po vrecku, ale stojí to za nádherné prostredie a chute. Ak sa však ponáhľate, tak odporúčame vybrať iný podnik.

Dátum návštevy: máj 2019
2  Poďakujte používateľovi Ludka_Tess.
Na túto recenziu odpovedal zamestnanec zariadenia Slavia_Kosice, Manažér v zariadení Slávia.Zodpovedané: 3. júla 2019

Ďakujeme veľmi pekne za recenziu. Je nám veľmi ľúto, že ste nebola spokojná s našimi službami a berieme plnú zodpovednosť za všetky spomenuté negatíva. Personál sa snažíme zaúčať tak, aby reprezentoval hodnoty a celkovú ideu našej reštaurácie a je nám veľmi ľúto, keď nastane práve vami spomenutá situácia, ktorú žiaľ nevieme ovplyvniť. Ceny za jednotlivé jedlá z našej ponuky sú stanovené podľa kvality a čerstvosti použitých surovín, ktoré sú lokálne, čerstvé a vysoko kvalitné. Nakoľko sa snažíme zlepšovať naše služby a vyhovieť našim zákazníkom po všetkých stránkach, budeme sa snažiť čo najskôr napraviť vami spomenuté nedostatky, aby sme vám vašu ďalšiu návštevu čo najviac spríjemnili. Ďakujeme za váš názor a konštruktívnu kritiku, veľmi si ju vážime a budeme sa snažiť napraviť tieto a tomu podobné chyby čo najskôr.

Zrecenzované: 25. apríla 2019

Moje hodnotenie sa bude tykat len kaviarenskej casti. Do Slavie chodime po znovuotvoreni niekolko rokov, a pravidelne. Musim konstatovat, ze posledne mesiace to ide so Slaviou trochu dolu vodou. Napojove listky su znicene a olepene, uz davno mali byt vymenene - to je Vasa vizitka. Casnici reaguju po prichode hosti okamzite - ale uz sa nam stalo mnohokrat ze aj po hodine a pol sa nikto nepristavil a nespytal sa ci si este nieco dame (rovnako je to aj s platenim, niekedy musite na casnikov skoro doslova kyvat). Obmeny snackov su velmi zriedkave a nie prave stastne (napriklad hamburger malilinkej velkosti, priemernej chuti o cene cca 9eur) a sezonna ponuka napojov uz niekolko mesiacov neexistuje :( (tu musim inak velmi pochvalit, obsahuje casto skvele alko aj nealko napoje). Do niektorych napojov sa pridavaju ingrediencie, ktore nicia kvalitu napoja (lacny sirup do kavy, sirupy do koktailov s agresivnymi farbivami).... To vsetko su detaily, ktore si restauracia ktora pratri medzi spicku v Kosiciach nemoze dovolit - ak chce byt najlepsia.

Napriek tymto nedostatkom mozem ohodnotit Slaviu ako skvele miesto na posedenie. Samotny interier je famozny, krasne art-deco zariadenie oslovi urcite kazdeho. Zakusky su tiez vynikajuce, 4 hviezdicky, verim, ze raz to zmenim na 5 a nie na 3.

Dátum návštevy: apríl 2019
Poďakujte používateľovi Ambassador797328.
Na túto recenziu odpovedal zamestnanec zariadenia Slavia_Kosice, Manažér v zariadení Slávia.Zodpovedané: 29. apríla 2019

Ďakujeme veľmi pekne za recenziu :) Nový, zmodernizovaný jedálny lístok bude dostupný už o pár dní, nakoľko už nevyhovoval požiadavkám zo strany manažmentu, ani našich hostí. Nové menu snackov je dostupné v našej reštaurácii od 25.4.2019 a do konca roka ho plánujeme ešte niekoľko krát upraviť a predstaviť ďalšie novinky. Sezónna ponuka nápojov sa mení niekoľko krát do roka a inak tomu ani nie je ani teraz, nakoľko sme predstavili aj novú ponuku nápojov a drinkov :) Zastavte sa u nás a vyskúšajte niektorú z noviniek - budeme sa tešiť :)

Zrecenzované: 24. apríla 2019 cez mobilné zariadenie

Nádherné prostredie, príjemná hudba, milý a pozorný personál a v neposlednom rade lahodné jedlá. Slávia je verná svojej histórii.

Dátum návštevy: apríl 2019
Poďakujte používateľovi HelenkaG5.
Na túto recenziu odpovedal zamestnanec zariadenia Slavia_Kosice, Manažér v zariadení Slávia.Zodpovedané: 25. apríla 2019

Ďakujeme veľmi pekne za krásnu recenziu :) Sme veľmi radi, že sa vám v Slávii páčilo a že bolo všetko podľa vašich predstáv :) Tešíme sa na vašu ďalšiu návštevu.

Zrecenzované: 12. februára 2019

Jednoducho štýlová kaviareň, ako má byť! Naviac zákusky, aké inde nenájdete. :)
Pred ich objednávkou si overte, či ich zvládnete k výbornej káve aj zjesť! Nedávno sme si dali maličkú makrónku a priniesli niečo, čo veľkosťou zodpovedalo oslave narodenín a chuťovo to bolo niečo úžasné!

Dátum návštevy: september 2018
Poďakujte používateľovi PeterT5243.
Na túto recenziu odpovedal zamestnanec zariadenia Slavia_Kosice, Manažér v zariadení Slávia.Zodpovedané: 13. februára 2019

Ďakujeme veľmi pekne za milé slová Peter :) Všetky naše dezerty pripravuje s láskou Carolina Garcia a na našich zákazníkoch veru nešetríme :) Sme veľmi radi, že ste boli spokojný s našimi službami a že vám kávička chutila :) Budeme sa tešiť na vašu ďalšiu návštevu.

Zrecenzované: 9. februára 2019

Slávia je moja najobľúbenejšia reštaurácia v Košiciach a ich širokom okolí, pretože sa tu nádherne snúbi krásny interiér s vysokými stropmi a špičkové jedlo. Ceny sú absolútne adekvátne tomu, čo dostanete. Obsluha v Slávií je dokonalá, najmä keď je čisto pánska, pretože chalani sú naozaj šikovní a človek sa cíti doslova hýčkaný. :)) Vo večerných hodinách najmä počas vyťaženejších dní je fajn dať si rezervačku, avšak nie je to podmienka. Sláviu odporúčam každému, kto príde do Košíc a chce si užiť niečo navyše čo sa týka gastronómie, ale aj ako príjemné posedenie pri kávičke v prednej časti priestoru.

Dátum návštevy: december 2018
Poďakujte používateľovi dkrizova.

Ďakujeme veľmi pekne za krásne slová :) sme unesený faktom, že sme vaša najobľúbenejšia reštaurácia v Košiciach a širšom okolí - ďakujeme vám veľmi pekne za vašu priazeň :) budeme sa snažiť robiť všetko pre to, aby to tak ostalo a aby sme aj naďalej napredovali. Tešíme sa na vašu ďalšiu návštevu už teraz :)

Cestovatelia, ktorí si pozreli Slávia, si pozreli aj

Košice, Košický kraj

Navštívili ste Slávia? Podeľte sa o svoje zážitky!