Košice

karczma MLYN
Na pozícii č. 29 spomedzi 325 Reštaurácie v Košiciach
Vhodné pre: Miestna kuchyňa
Možnosti stravovania: Večera
Opis: Posedieť si s priateľmi a dobre sa najesť a zabaviť, stratiť pojem o čase môžete v goralskej reštaurácii na Hlavnej 86, v Košiciach. Štýlovo zariadená reštaurácia vám ponúka nahliadnuť do prostredia dýchajúcom goralskou kultúrou. Interiér reštaurácie je zariadený historickým ľudovým náradím, v drevenom prevedení a s goralskými maľbami, ktoré boli typické pre vtedajšiu dobu. Ponúkame vám vybrať si z čerstvo pripravených surovín jedlá, vďaka ktorým prežijete nezabudnuteľný gurmánsky zážitok. Suroviny nakupujeme od drobných farmárov,povestné sú naše pečené bravčové rebrá ale aj klobáska, či tlačenka. Odporúčame Vám ochutnať domáce pirohy,gombóce, ktoré nie sú žiadny polotovar. Postupne zaraďujeme do ponuky bezlepkovú stravu a raw koláčiky. Odporúčame Vám ochutnať náš jedinečný domáci nápoj Nalewka, ktorý je typický pre goralský ľud a dostanete ho jedine v našej reštaurácii.
Zrecenzované: 12. júna 2019 cez mobilné zariadenie

Perfektne a veľmi chutne jedlo. Oplatí sa tam ist najesť. Dali si záležať na príprave. Jedine čo by som vytkla bolo to, že obsluha bola pomalšia, aj keď nemali veľa zákazníkov.

Dátum návštevy: jún 2019
Poďakujte používateľovi danielinka.

Zrecenzované: 9. júna 2019

Pôvodne to bola návšteva Gastrofest-u v mestskom parku. Po zistení, že gurmánske pivá sa čapujú do plastových pohárov sme to vzdali a priestor sme uvoľnili "gurmánom".

Prechádzka po Hlavnej ulici so zakotvením v Karczme Mlyn. Vlastne, plne obsadené (dobrý znak), takže najprv pivo pri barovom stolíku a čakanie na uvoľnenie stola. Dočkali sme sa.

Okamžitá pozornosť obsluhy, jedálny lístok, čas na výber a rozhodovanie.

Ako predjedlo tatársky biftek s prílohami efektne naaranžovanými v mištičkách v rámci denka - cesnak, cibuľa, kečup, horčica, čili omáčka, worčester, sójová omáčka, samozrejme soľ a čierne korenie - dostatočné na vlastný variant dochutenia. Mäso, bohužiaľ, mierne podchladené, takže chuť sa naplno nerozvinula (nádych mierne glejovitého pocitu). Napriek tomu - výborný.

Dojedené, obsluha s hlavným jedlom "netlačí na pílu" - necháva primeraný čas na odfúknutie a zopár hltov piva.

Prichádzajú grilované bravčové rebierka s oblohou, čerstvo ohriate chrumkavé pečivo, vlastné dipy kuchára. Vynikajúce. Zvlášť čerstvý chren v majonéze a čili-cesnakový dip - "Bože môj, Otče môj" - to bolo ako päsťou medzi oči. Takto to milujem. Slzím, ale dip mizne celý.

Ešte preso káva (výborná), čokoládové suflé s čučoriedkovým čímsi pre manželku a kalíštekom jelínkovej. Platím, ceny viac než primerané.

Nechce sa nám odísť. Takže ešte dobre vychladený tonik a ešte jedna jelínková.

Áno, prídeme aj nabudúce.

Dátum návštevy: jún 2019
Poďakujte používateľovi Vlakra1.
Zrecenzované: 22. mája 2019 cez mobilné zariadenie

Reštauráciu sme navštívili v čase MS v hokeji 2019 v popoludňajších hodinách. Obsluha bola rýchla a milá.Na jedlo sme čakali cca 29 minút a bolo veľmi chutné.Dali sme si pečené rebrá a hamburger. V tento deň dokonca dávali 20 %zlavy... Inak by aj tak boli ceny prijateľné.Odchadzali sme spokojní..

Dátum návštevy: máj 2019
1  Poďakujte používateľovi M M.
Zrecenzované: 22. apríla 2019 cez mobilné zariadenie

S priatelmi sme na obed stavili na tradicne slivenske jedla. Kapustove a bryndzove halusky, pirohy aj tatrcane pirohy boli naozaj skvele. Obsluha nas vsak neupozornila, ze na jedlo budeme cakat viac ako pol hodinu a celkovo mala viac nedostatkov. V skratke: jedlo super, obsluha s velkymi medzerami.

Dátum návštevy: apríl 2019
1  Poďakujte používateľovi 252vierab.
Zrecenzované: 15. apríla 2019 cez mobilné zariadenie

Pekne slovenské prostredie, reštaurácia v centre Košíc, kde si môžete dopriať cesnačku v bochníku. Stále sme si dopriali aj vynikajuci šalátik, ale už nie je taký ako niekedy. Verím, že nabuduce bude lepší. Odporúčam.

Dátum návštevy: február 2019
Poďakujte používateľovi Katjjja.

Cestovatelia, ktorí si pozreli karczma MLYN, si pozreli aj

Košice, Košický kraj

Navštívili ste karczma MLYN? Podeľte sa o svoje zážitky!