“EZOTERICKY ZELENY BUDHA”

Kuchyňa: Indonézske, Thajské
Vhodné pre: Romantické
Možnosti stravovania: Otvorené do neskorých nočných hodín, Raňajky, Rezervácie
Štvrť: Staré Mesto
Opis: The Modern Thai Restaurant - fusion between traditional and modern thai cooking style. Our Chef spend long time in Thailand on islands and with his international team in kitchen cook high quality thai food. Enjoy Your meal! ....hmm, and be careful, thai meal would be spicy :)
Zrecenzované: 11. februára 2019

Budha v nas evokuje meditaciu, oslovuje svojou harmoniou a upevnuje nase duchovno. Green Budha nas zaujal stylyzovany interier hoci len v minimalistickom mix ponati, kde okrem symbolickeho az zamyslaneho pobytu v spolocnosti spritomneneho symbolu budhu, sa dostavila aj nova zazitkova gurmanska ci labuznicka skusenost. Prijemny personal len umocnuje kvalitne jedlo, vyrazovo vzdy original, ktore zaujme napaditostou, pestrostou a novym rozmerom chutovych vnemov. Budha evokuje, no top jedlo zazitkovu meditaciu spusta prave tu v Zelenom Budhovi.

Dátum návštevy: január 2019
Poďakujte používateľovi mirec927.

Zrecenzované: 13. januára 2019 cez mobilné zariadenie

Lepšie thajské kari sme ešte nejedli. Hoci bolo riadne pikantné, čo máme radi, bolo aj plné chutí a príjemne vyvážené. Ochutnali sme všetky druhy a všetky sú absolútne top. Tešíme sa na ďalšiu návštevu a nové gastronomické zážitky v tejto skvelej reštaurácii.

Poďakujte používateľovi lkupca22.
Zrecenzované: 17. novembra 2018 cez mobilné zariadenie

Kedže sa nejedná o najlacnejšiu reštaurácii, mám pár pripomienok. Slabšia obsluha, reakcia na informáciu, že polievka je príliš sladká bola, že to tak má byť, ďalej sme sa dozvedeli, že testovacie menu čašník nepozná a ešte sa s tým nestretol. Tento typ obsluhy, ktorý vyučuje hosťa nie je vhodný do takejto reštirácie. Odkaz je jednoduchý, tá polievka nemá byť taká sladká, ani v nej nemajú plávať veci, ktoré sa nedajú uhrýzť. Odkaz pre manazera, chce zo refresh, aby ste nestratili trend.

Dátum návštevy: november 2018
2  Poďakujte používateľovi RichardT4422.
Na túto recenziu odpovedal zamestnanec zariadenia GrBuddha, Majiteľ v zariadení Green Buddha.Zodpovedané: 20. novembra 2018

Ahoj Richard,
mrzí nás, že polievka nesplnila Vaše očakávania. V čase Vašej objednávky išli von súbežne ešte 4 totožné polievky, a nikto z hostí nemal pripomienky, všetci vyjadrili spokojnosť. Chute sú žiaľ subjektívne, a jeden pokrm po ochutnaní 3 ľuďmi môže priniesť rôzny výsledok - pre jedného bude slaný, pre iného bez chuti a pre tretieho akurát.
Pod pojmom testovacie menu predpokladám myslíte ochutnávkové (tasting) menu zložené z viacerých menších porcií. Takéto menu aktuálne naozaj v ponuke nemáme, a ponúkame ho len pri rezervácii vopred. Zvažujeme však do budúcna stálu možnosť tasting menu v ponuke, len musíme doriešiť koncept a prezentáciu :)

Trendoví žiaľ nie sme, nikdy sme neboli a ani neplánujeme byť. Bratislava je plná street-foodových konceptov, ktoré sa snažia zachytiť najaktuálnejšie trendy v gastronómii. A je tu tiež viacero thajských konceptov, ktoré varia z polotovarov alebo komerčne dostupných surovín na slovenskom trhu. My sme sa vždy snažili byť jedineční, držať sa tradície, a ponúkať autentické thajské jedlo, z autentických surovín, ktoré sú dovážané letecky každý týždeň priamo z Thajska kvôli čerstvosti. V kuchyni máme thajský personál a ľudí, ktorí strávili v Thajsku mnoho rokov s bohatými skúsenosťami s tradičnou thajskou kuchyňou a pôvodnými receptami, ktoré nie sú ovplyvnené globalizáciou a turizmom (ako napríklad gastronómia v Bangkoku). V rámci tejto tradície servírujeme aj naše pokrmy, tzn. krevety sú kompletné aj s hlavou, v jedle sa nachádzajú čerstvé kafírové listy alebo citrónová tráva. V našich končinách je to možno nezvyklé, ale v Thajsku úplne normálne, a pozerali by sa s veľkou nedôverou, keby dostali "prefiltrovanú" polievku. Chápeme, že tento prístup nevyhovuje každému, ale chceme zostať verní tradíciam, už len kvôli tomu, že sme jediní v Bratislave. Sme ľudia, a každý má iné chute, preferencie aj predstavy, a bohužiaľ je nemožné z tohto dôvodu uspokojiť každého zákazníka, ale snažíme sa, aby to bolo aspoň tých 99% :)

Ospravedlňujeme sa ešte raz, že sme nesplnili Vaše očakávania.

Zrecenzované: 15. novembra 2018 cez mobilné zariadenie

Vyborne jedlo, prijemne prostredie, mila a skvela obsluha. Dlhsie sme neboli, ale opat zas top jedlo. O to viac sa tesime do Thajska, ktore nas za chvilku caka. Dakujeme

Dátum návštevy: november 2018
Poďakujte používateľovi LuciaK478.
Zrecenzované: 23. septembra 2018 cez mobilné zariadenie

Vynikajúce všetky jedla ktoré sme si objednali, chute krásne namiešané a bohaté, vyzeralo aj chutilo super! Kto ma rad pikantne jedlá určite si príde na svoje. Polievky plné zeleniny, rôznych húb. Zeleninové mäsové rolky aj marinovaný losos ako predjedlá nám veľmi chutili. Hlavné jedlá s množstvom krehkej zeleniny , veľmi dobré ryžové rezance. Dezerty úžasné- treba ochutnať všetky!

Dátum návštevy: september 2018
Poďakujte používateľovi NoraWeber.

Cestovatelia, ktorí si pozreli Green Buddha, si pozreli aj

Navštívili ste Green Buddha? Podeľte sa o svoje zážitky!