Tripadvisor

“mňam”

Bratislavský Meštianský Pivovar
Kuchyňa: Krčma s vlastným pivovarom
Vhodné pre: Miestna kuchyňa, Barové prostredie
Možnosti stravovania: Raňajky, Večera, Otvorené do neskorých nočných hodín, Rezervácie
Opis: Bratislavský Meštiansky pivovar na Drevenej ulici, nadväzuje na dávnu tradíciu známeho Meštianskeho pivovaru „Die Bürgerliche Brauerei“, domácimi zvaného Meštiak. Varilo sa v ňom dobré pivo a priľahlá pivovarská reštaurácia bola vychýrená svojou domácou kuchyňou. Nový pivovar funguje na troch poschodiach a návštevníkov chce nalákať najmä na špeciálny druh svojho vlastného piva, ktorému sa venuje v opozícii k priemyselne vareným pivám. Meštiansky pivovar je vybavený tou najmodernejšou technológiou, aká v súčasnosti pre minipivovary existuje. Daj Boh šťastia“, zdravia sa tak aj sladovníci a toto heslo je tiež vo várni. „Proces varenia nášho piva sa začína výberom najkvalitnejších surovín. Varenie prebieha klasickou technológiou dvojrmutovým spôsobom za použitia tradičných surovín: sladu, vody, chmeľu a kvasníc, nič iné sa doň nepridáva. Varí sa výlučne z toho najkvalitnejšieho chmeľu, pochádzajúceho zo Žateckej oblasti, voda použitá na výrobu sa filtruje a upravuje. Naše pivo je pivo plzenského typu, vyrába sa štandardným procesom spodnej fermentácie“, vraví sladovník Peter Pramuk. Okrem najkvalitnejšej technológie, tkvie proces výroby piva aj v duši troch majiteľov – pivných nadšencov, ktorí pred niekoľkými rokmi obzerali po svete koncepty minipivovarov s reštauráciami. Oni požadovali, aby bolo pivo horké presne podľa ich chuti. A to páni sladovníci Brauner a Pramuk dokonale vystihli. Pri výrobe 12-stupňového piva trvá hlavné kvasenie 8 až 10 dní, dokvasovanie trvá 4 týždne. Pivo sa nefiltruje a nepasterizuje, teda obsahuje živé kvasinky. Pivo je pretláčané sterilným dusíkom, to znamená, že sa zabraňuje oxidácii, teda starnutiu piva. Keďže nefiltrované pivo neprichádza do styku s kyslíkom, nedochádza k zvetrávaniu, čo má pozitívny vplyv na jeho kvalitu. V dôsledku toho sa uvoľňuje príjemná chmeľová aróma piva a zvýrazňuje sa jeho plnosť či väčšia bohatosť chuti. Klasická, konzervatívna, poctivá a výdatná domáca kuchyňa, ktorá pasuje k pivu, sa snaží naviazať na pôvodné prešporské receptúry. Samozrejme, kuchyňa je dnes technologicky úplne inde, ale niektoré tradičné postupy v receptoch fungujú podnes. Šéfkuchár František Šipoš kladie dôraz na sezónnu aktuálnosť niektorých jedál či surovín, ako je špargľa, huby, divina, či zabíjačková sezóna, ktorá bude spestrovať stabilné menu a là carte. Aj sladké jedlá, ako sú „šufrle“,pochádzajú z Prešporka. Iný kalorický kaliber sú desaťročiami overené jedlá, napríklad sviečková na smotane, kôprová omáčka s domácou knedľou, pečené koleno alebo chutne servírovaná pivárska pochúťka či „tatarák“ s hriankou.
Zrecenzované: 29. januára 2020

výborne sme sa najedli, výborné pivo - veľký výber. Vhodné aj na pracovné stretnutie, aj na stretnutie s priateľmi, aj na rande ....

Poďakujte používateľovi maminka1.
Na túto recenziu odpovedal zamestnanec zariadenia dominikmadaj, Owner v zariadení Bratislavský Meštianský Pivovar.Zodpovedané: 11. februára 2020

Ďakujeme za super recenziu :)

Napísať recenziuRecenzie (2 601)

Zrecenzované: 15. januára 2020 cez mobilné zariadenie

S priateľom sme sa rozhodli skočiť na pivko a niečo malé pod zub k tomu, pred večerným podujatím.
Priestory sú krásne ponúka aj kvalita jedla aj pitia výborná. A tam naša pozitívna skúsenosť končí.
Na starosti (a očividne to brala doslova) nás malavelmi neochotna čašníčka, možno mala zlý deň ale...

Pohrdavo na náš pozerala už pri vybere jedla. Ak je v podniku nejaké minimálne konzumné nech to niekde uvedú. Dali sme si pivo, pirohy a skvarkovu natierku... Zjavne malo...

Ešte sme len dojedali už prišla a dala na stôl rezerváciu... Ešte sme sedeli a dopijali, už začala upratovať a utierat stôl... Pritom rovnaky stôl vedľa bol voľný...

Tak sme sa radšej zbalili a odišli... Hoci nám chutilo, sem už viac neprídeme...

Poďakujte používateľovi Paulina510.
Na túto recenziu odpovedal zamestnanec zariadenia dominikmadaj, Majiteľ v zariadení Bratislavský Meštianský Pivovar.Zodpovedané: 19. januára 2020

Dobrý deň,
Prečítal som si vašu recenziu a veľmi ma mrzí čo som sa dozvedel. Mrzí ma že ste u nás mali takýto nepríjemný zážitok. Ako prvé by som sa Vám chcel ospravedlniť, nakoľko takéto chovanie je rozhodne neprípustné. Nakoľko by som bol nerád, keby ste mali pocit, že toto sú len prázdne slová, chcel by som Vám ponúknuť nasledovné: Pri vašej ďalšej návšteve je všetko pivo, ktoré Váš stôl vypije, na náš účet. Stačí keď sa mi ozvete a ja sa o to osobne postarám.
Chcel by som Vás zároveň poprosiť o pomoc pri identifikácii o koho z nášho personálu ide, nakoľko takéhoto človeka u nás rozhodne zamestnávať nechceme. Preto by som Vás poprosil, či by ste mi mohli skúsiť povedať jeho meno (je na účtenke ak ju ešte máte), poprípade keby ste mi mohli skúsiť opísať kde ste sedeli a kedy presne ste našu reštauráciu navštívili a zbytok si už dohladáme.
Vopred Vám ďakujem
S hlbokým ospravedlnením
Dominik Madaj
Bratislavský Meštiansky Pivovar

Zrecenzované: 11. januára 2020 cez mobilné zariadenie

skvele prostredie. Výborne pivko. Rýchla obsluha. A jedlo určite nesklame!! Odporúčam!!! Ak buďte v Ba určite navštívte. K pivku veľa zaujímavých chuťoviek.

Dátum návštevy: január 2020
Poďakujte používateľovi JarmilaT16.

Ďakujeme za super recenziu.

Zrecenzované: 3. januára 2020

Vediem menší kolektív, ktorého tradíciou je absolvovanie koncoročného obeda s účasťou žijúcich bývalých kolegýň na dôchodku. Po testovaní rôznych reštaurácií v minulosti sme v posledných rokoch zakotvili v Meštianskom pivovare, ktorý je na takýto typ akcií ako stvorený. Kuchyňa výborná, porcie poriadne, personál bezvadný, ceny viac než prijateľné. A ako bonus - normálne "živé" prostredie bez snobstva a škrupulí.
Takže mi zostáva len s potešením konštatovať, že i posledná návšteva bola vydarená a štandardne sme si pochutili. Lahodná káva bola už len "zlatým klincom programu". Návštevu reštaurácie vrelo doporučujem. . .

Poďakujte používateľovi Dvojhonzo.

Ďakujeme veľmi pekne za krásnu recenziu. Veľmi nás potešila.
Dominik

Zrecenzované: 19. decembra 2019 cez mobilné zariadenie

Do tohto podniku chodíme veľmi často a nikdy, ale naozaj nikdy som neodchádzal nespokojný. Obdivujem ako si pri tých objemoch vedia zachovať konzistentnú kvalitu aj po rokoch. Pivo je štandardne dobré, pivné špeciály najsilnejšou stránkou nie sú, ale je sympatické, že skúšajú aj niečo nové (za tie peniaze ale určite nie). Určite vyskúšajte domáci cibuľový chlieb, guláš, rebrá, či jedlá na panvičke. Rezervácia je viac ako odporúčaná.

Poďakujte používateľovi Palko_Palko.
Na túto recenziu odpovedal zamestnanec zariadenia dominikmadaj, Majiteľ v zariadení Bratislavský Meštianský Pivovar.Zodpovedané: 20. decembra 2019

Ďakujeme veľmi pekne za vašu krásnu recenziu :)
S pozdravom
Dominik

Cestovatelia, ktorí si pozreli Bratislavský Meštianský Pivovar, si pozreli aj

Navštívili ste Bratislavský Meštianský Pivovar? Podeľte sa o svoje zážitky!