“Lahka vecera”

LA SECCHIA ristorante
Na pozícii č. 11 spomedzi 111 Reštaurácie v Banskej Bystrici
Zrecenzované: 10. marca 2018

Skvela malicka restika s priatelskou a milou obsluhou, kam rad skocim na lahku taliansku veceru. Kuchar je talian, sam si chodi po suroviny a vari excelentne. Tesim sa na jar, ked sa zase bude dat sedavat na ich terase

Dátum návštevy: október 2017
Poďakujte používateľovi zdenko t.

Zrecenzované: 18. októbra 2017

Prvý krát som tu bol sám iba na rýchly obed, dal som si polievku - nespomínam si na presný názov, ale asi krémová zeleninová, hoci o krémovej konzistencii sa dalo pochybovať. Chuťovo bola pomerne dobrá, nie príliš slaná, z celkovej chute prevažovala najmä zelerová. Keďže som nemal veľa času tak som si dal zabaliť pizzu Diavola, ale nanešťastie som krabicu otvoril až v práci. Pizza bola veľmi malá, suchá a jedna z najhrubších aké som jedol. Možno som sa mal vopred opýtať aká bude. Pikantnosť ma príjemne prekvapila, ale okrem nej bola cítiť mierne horkastá pachuť a to teda neviem z čoho.Čítal som viac menej priaznivé recenzie na túto reštiku a tak som sa sem teda prvý krát vybral sám a po miernom sklamaní z pizze som sem prišiel dnes aj druhý krát s manželkou. Polievka bola tá istá ako minule, manželka si dala bolonské lasagne a ja som si vybral z menu burger s nejakým talianskym prívlastkom v názve. Myslím že nazzioni alebo tak nejak. Lasagne boli rozvarené ako zo závodnej kuchyne a chuťovo veľmi priemerné. Pýtal som si ako predjedlo aj syrový tanier, ale obsluha ma schladila že to budem dlho čakať, údajne cca 30min. pretože teraz robia menučká (na pár hoblín z troch druhov syra!!). Tak som si povedal že dobre, počkám menej a dám si len ten burger. Doniesli ho asi po 20 minútach. No..burger...bol to tanier na ktorom bolo asi 10 kúskov zemiakov z mikrovlnky, mrazená dusená zelenina, v strede volské oko a pod ním kus hnedej tvrdej okrúhlej hmoty pripomínajúcej podošvu. V šálke som dostal aj nejaký oranžový dressing. Po namáhavom prekrojení a ochutnaní som rezignoval a zložil príbor. Hmota pripomínajúca podošvu bola suchá, pravdepodobne pred zohriatím v mikrovlnke rozmrazená a nemala nič spoločné s mäsom. Vzdialene pripomínala skôr presušenú sekanú. Obsluha sa ohradila, že to je predsa burgerové mäso a všetci to také jedia. Povedal som nech to odnesie, že to platiť nebudem. Na účte sa tento skvost ani neobjavil. To, že zabudla doniesť aj krčah s citronádou som jej už ani nevravel. Ľutujem, že som si nedal predsa len ten syrový tanier, lebo tam snáď nie je čo pokaziť.

Dátum návštevy: október 2017
Poďakujte používateľovi Figazz.
Zrecenzované: 16. septembra 2017 cez mobilné zariadenie

Príjemná rodinná atmosféra, obsluha, čerstvé skvele jedlo! Môžem len doporučiť. Nové miesto pre mna :)

Dátum návštevy: september 2017
1  Poďakujte používateľovi JakubL592.
Zrecenzované: 11. januára 2017 cez mobilné zariadenie

Toto miesto je pravá nefalšovaná talianska reštaurácia. Predávajú svoje výrobky, priamo z Talianska. Pasta je vynikajúca. Teším sa opäť.

Dátum návštevy: august 2016
Poďakujte používateľovi 379michealas.
Zrecenzované: 30. júna 2016 cez mobilné zariadenie

Reštaurácia sa nachádza na Fortničke pri potoku Bystrica - Bystrička vo vilke s vlastnou terasou. Prostredie, obsluha, jedlá, nápoje,ceny OK so zameraním na Taliansko. Parkovacie miesta sú mestské a spoplatnené. Zážitkové zariadenie.

Dátum návštevy: jún 2016
Poďakujte používateľovi brk513.

Cestovatelia, ktorí si pozreli LA SECCHIA ristorante, si pozreli aj

Dolny Harmanec, Banskobystrický kraj
Banská Bystrica, Banskobystrický kraj

Navštívili ste LA SECCHIA ristorante? Podeľte sa o svoje zážitky!