“Uzasne”

LA SECCHIA ristorante
Na pozícii č. 14 spomedzi 92 Reštaurácie v Banskej Bystrici
Zrecenzované: 16. septembra 2017 cez mobilné zariadenie

Príjemná rodinná atmosféra, obsluha, čerstvé skvele jedlo! Môžem len doporučiť. Nové miesto pre mna :)

Dátum návštevy: september 2017
1  Poďakujte používateľovi JakubL592.

Zrecenzované: 11. januára 2017 cez mobilné zariadenie

Toto miesto je pravá nefalšovaná talianska reštaurácia. Predávajú svoje výrobky, priamo z Talianska. Pasta je vynikajúca. Teším sa opäť.

Dátum návštevy: august 2016
Poďakujte používateľovi Micheala S.
Zrecenzované: 30. júna 2016 cez mobilné zariadenie

Reštaurácia sa nachádza na Fortničke pri potoku Bystrica - Bystrička vo vilke s vlastnou terasou. Prostredie, obsluha, jedlá, nápoje,ceny OK so zameraním na Taliansko. Parkovacie miesta sú mestské a spoplatnené. Zážitkové zariadenie.

Dátum návštevy: jún 2016
Poďakujte používateľovi Brano K.
Zrecenzované: 21. apríla 2016

Skvelá talianska reštauracia rodiineho typu, super atmosfera, perfektná letná teraska, jedla varene s original talianskych a kvalitnych surovin, jednoducho vyborne! Urcite odporucam, kto ma rad taliansku kuchynu.

Dátum návštevy: apríl 2016
Poďakujte používateľovi Ad_Acta_Promotion.
Zrecenzované: 31. marca 2016

Bola som tu zatial dvakrat:
1) Prvy den som objednala panenku na zose gorgonzola s pomaslenymi slizami a miesanym salatom, k tomu dobru Barberu (flasa Eur 12.- zbytok som zobrala domov).
Ako prve som musela zistit, ze kuchyna ignorovala moju objednavku co sa tyka masla -dostala som tagliatelle "olio ed aglio" (olej a cesnak) namiesto pomaslenia. Nereklamovala som kvoli tomu, ale vrcala do seba. Vecsi problem bola negrilovana resp. nepecena panenka -varena alebo dinstovana, kazdopadne totalne bez chuti a uboha na pohlad. Ja som jedla a jedla, lebo mi skvrcal zaludok -dobré jedlo je ale nieco uplne iné...
Privolany séf kuchyne sa ospravedlnil s tym, ze Slovaci to vraj maju velakrat takto radi. Spytala som sa, ci si musim ovesit tabulu okolo krku, ze by som v talianskej restauracii rada jedla na taliansky sposob. "Mi dispiace"-lutujem, bola odpoved.

2) Na jeho ospravedlnenie som sa odvazila prist aj na druhy den a objednala som "salumi d' Italia", t.j. vybrane talianske udeniny, ktore nie kuchyna vyrobila. Surova sunka, mortadella a viacero vonavych salamov mi velmi chutnali. Na hlavnom jedle som si skoro tak dobre pochutila: Cierne slize (al nero di seppia) s lahkou paradajkovo-cesnakovou omackou a struhanym syrom Pecorino alebo Prmigiano? boli tiez velmi dobre. Ako lahké minus som zial musela zaznamenat, ze sa trochu prevarili, co nemam rada. Co sa chute tyka, nie je co vytykat. Miesany salat bol bezvadny.

>Facit: Odporucam, ale host (predovsetkym cudzinec) by mal dorazne komunikovat, ze by si zelal "italianita".

Dátum návštevy: marec 2016
Poďakujte používateľovi Luculla X.

Cestovatelia, ktorí si pozreli LA SECCHIA ristorante, si pozreli aj

Banská Bystrica, Banskobystrický kraj

Navštívili ste LA SECCHIA ristorante? Podeľte sa o svoje zážitky!