“Boli časy keď som sa sem tešil...”

Koliba U starej matere
Na pozícii č. 34 spomedzi 91 Reštaurácie v Banskej Bystrici
Kuchyňa: Východoeurópske
Zrecenzované: 2. apríla 2018

Každoročne sa tu s partiou zastavíme po ceste na chatu, ale bohužiaľ po poslednej návšteve musím konštatovať že kvalita ide smerom dole. Obsluha, prostredie a pekáreň sú v pohode avšak kvalita jedla klesá a ceny stúpajú. Bolo by fajn keby si majitelia vstúpili do svedomia a vrátili našej obľúbenej kolibe to čaro a kvalitu ktoré kedysi mala. Ešte sa sem určite vrátim ale možno to bude moja posledná návšteva ak nebudem vidieť zlepšenie.

1  Poďakujte používateľovi Jozef B.

Zrecenzované: 3. septembra 2017

Ako naznačujem, tu je rustukálne (vidiecke, sedliacke, ľudové) snáď všetko avšak v tom horšom slova zmysle.

Po návšteve sme zavítali na toalety - nakoľko z mojich skúseností na 90% je pravidlo "podľa toaliet spoznáš kuchyňu" pravdivé. Špinavé úplne nebolo, ale zápach riadny. Úplné faux pas je to najmä preto, lebo na wc sa dostanete len prechodom cez pekáreň. A v pekárni, kde si máte kúpiť niečo chutné, nájdete namiesto príjemnej vône nepríjemný zápach.

Moji spoločníci ma však presvedčili, aby sme si dali aspoň halušky, kofolu...Hlad je hlad.

Posadili sme sa, čakáme 5, 10, 15 minút, nič. Na stôl nám čašníčka doniesla pohár s príbormi, bez pozdravu, bez menu.....Z dvoch vedľajších stolov sa zákazníci bez obsluhi dvihli a šli preč. Tak sme išli inam aj my.

Pri dverách sme sa zastavili kvôli kontaktu s vedúcou. Obvinila nás z toho, že klameme - určite nečakáme 15 minút bez jediného kontaktu, že určite žiadne iné stoly neodišli bez obsluhy. Prozákaznícky prístup? Nie, my sme rustikálny, o tom sme nepočuli!

Rustikálna koliba, rustikálny personál a ich rustikálny slovník. Ešte si prosíte rustikálnu kolibu? Nech sa páči, vyskúšajte na vlastnej koži.

Poďakujte používateľovi X455.
Zrecenzované: 9. júla 2017

Pomerne nová reštaurácia na ceste medzi Podbrezovou a Banskou Bystricou. Zvonku vyzerá skvele, vedľa je minifarma. Prišli sme v čase obedného návalu a obsluha nestíhala. Polievky nám i tak priniesli pomerne rýchlo. Chutná bola cesnaková v bochníku i fazuľová. Tým klady reštaurácie končia. Iné jedlo sme bohužiaľ nemali možnosť ochutnať. Polievku sme zjedli a čakáme 30min. Zo 4 hlavných jedál doniesli akurát jedno detské menu aj to preto, že si pomýlili stôl. Po 45min. sme sa išli spýtať, kde je naše hlavné jedlo. Nastala panika a kuchárky sa prekrikovali s čašníčkami, čo sa vlastne stalo. Jedlo vraj vydané bolo, na lístku zaškrtnuté. Nevedeli však, kde ho doniesli. Absolútny amaterizmus. Rozhodli sme sa zaplatiť za to, čo sme teda skonzumovali. Čašníčka doniesla kompletný účet, že jedlo hneď prinesú. Deti si ako odškodné mohli vybrať koláčiky z pekárne. To sme odmietli. Po 5min. doniesla však len druhé detské menu a vrátila peniaze, že nás nebude zavádzať a ďalšie dve jedlá ešte nie sú hotové. Nahnevaní sme odišli. Pri odchode spadol riad jednej z čašníčok a rozbil sa. Píšem sem recenzie z rôznych kútov, ale toto sa mi ešte nestalo. Jednoznačne tu chýba systém riadenia objednávok. Čašníčky vyzerali ako pozbierané z ulice. Manažment by sa mal zamyslieť!

1  Poďakujte používateľovi MiroSvorc.
Zrecenzované: 23. mája 2017

Pred tromi tyzdnami som isiel + 2os z BB do tatier, bol hlad tak ze niekde zastaneme, hovorim v kolibe za nemeckou, ze ci som tam uz bol , aku mam skusenost boli prve otazky, hovorim ze nie len casto chodim okolo a su tam vzdy auta a to je faktor ktory tiez o niecom vypoveda. Velmi prijemne prostredie aj obsluha. Ked som otvoril jedalny listok hned som vedel ze sme dobre odbocili, az mi srdce so zaludkom zaplesali:) nemal som kapacitu ist do tepleho predjedla ktore zboznujem ale ostal som pri vynikajucej trochu pikantnej drzkovej a ten chlebik - nebicko v papuli:) bolo tazke si z takej chutnej ponuky vybrat. Isiel som do hov.vareneho na paradajkovej omacke s varenymi zemiakmi - delikateska, masko sa same krajalo. dalsie jedla kapustova polievka vyborna, Cernohorsky rezen a kuraci salat vyborne, bez ziadnych problemov, vsetci pochvalovali. trochu ma zaskocilo ze iba cash platba. Ochadzame napapkani prec a v chodbe aha co to tam je za rohom..? pekaren. Tak som kupil hned jeden ten vynikajuci chlebik naozaj spicka. A prave na mna z podnosu vyskocila makova strudla...hura...zobral som hned 5 kuskov. Tak som isiel zaplatit, zabavne sa pytam ze ci 50centov a davam ich na pult a slecna mi hovori ze este 12 treba, Tak som dolozil 5euro a 50centov. diva sa na mna a opakuje mi 12 euro 50cenotv. Zamrzol mi usmev na tvari a sahol som hlbsie do vacku. Hovorim si 12,50 je dost ale dali mi 2 eurovy kupon na dalsi nakup, tak ma to trochu potesilo. Strudla bola naozaj vynikajuca. Min. tyzden som si objednal den dopredu a na ceste do tatier ma cakala pripravena:)

Poďakujte používateľovi pista75.
Zrecenzované: 15. mája 2017 cez mobilné zariadenie

Jedlo jedna veľká hrôza. Jedno jedlo sme boli aj vrátiť, lebo sa to nedalo jesť. Ceny ako na Václavskom námestí. Po našej sťažnosti nám doniesli zľavové poukážky. Načo? Neviem. Ale už sa tam určite nevrátime.

Poďakujte používateľovi bob g.

Cestovatelia, ktorí si pozreli Koliba U starej matere, si pozreli aj

Lopej, Banskobystrický kraj

Banská Bystrica, Banskobystrický kraj

Navštívili ste Koliba U starej matere? Podeľte sa o svoje zážitky!