“spoľahlivá voľba a najlepšie načapovaná Plzeň :)”

Restauracia u Richtara
Na pozícii č. 23 spomedzi 87 Reštaurácie v Banskej Bystrici
Opis: Reštaurácia - príprava hotových jedál.
Opis: Reštaurácia - príprava hotových jedál.
Zrecenzované: 29. januára 2018

Nie je to tzv. "fine dining", a aj priestory majú zopár "múch" (napr. lacný reklamný nalepovací "poster" Plzeňského pivovaru na stene namiesto dekorácie a pod.), ale v BB je Richtár asi najspoľahlivejšia voľba reštaurácie v strednej cenovej hladine. Jedálny lístok obsahuje dosť "klasiky" (slovenskej, k pivu) aj zopár originálnejších jedál, ceny sú primerané a s kvalitou jedla som nikdy nemal zásadnejší problém. S obsluhou sme mali skúsenosti od veľmi dobrých až po priemerné, ale ani raz sme nezažili nespoľahlivosť. Plzeň je tu čapovaná najmodernejšou technológiou a chutí mi o čosi lepšie ako v konkurenčnej "Plzenskej", s kt. sa zrejme dohodli na karteli a zvýšení ceny piva na 2,20 eur čím ale možno sledovali to, aby do reštaurácie nechodili tzv. pivkári iba na pivo, ale predovšetkým tí kt. sa chcú dobre a veľa najesť. Do piatich hviezdičiek mi chýba o čosi krajší interiér bez komerčných prvkov a stabilita v profesionálnom prístupe obsluhy (občas radšej debatia pri bare a nie je ani jeden čašník na ploche aj ca. 5 min), plus jedlá sú síce fajn ale chýba im často niečo navyše solídneho štandardu čo by zanechalo určitú spomienku.

Poďakujte používateľovi ptripm.

Zrecenzované: 26. januára 2018 cez mobilné zariadenie

Ahojte mala som tu česť sa zúčastniť na nedávnej domácej zabíjačke....Bolo to super pripomenulo mi to moje detstvo ochutnala som všetko čo som len mohla.... výrobky boli super kuchári velmi šikovný a obsluha rýchla mali ste to velmi dobre zvládnuté celý tým no a ta živá hudba nemala chybu dakujem za super zážitok....skvelé jedlo a pekný večer dúfam že aj budúci rok sa vám podari zorganizovat takúto skvelú akciu

1  Poďakujte používateľovi Veronika F.
Zrecenzované: 23. januára 2018

Navštívili sme akciu domáca zabíjačka v tejto reštaurácii. Mala trvať od 11,00 ale do 16.00, ale o 12,30 už nebolo čo chutnať, a museli sme čakať na druhé kolo viac ako hodinu. Dúfam, že ďalší ročník bude lepší.

Poďakujte používateľovi annicka17.
Na túto recenziu odpovedal zamestnanec zariadenia MatusPavlaMarketing, Manažér pre styk s verejnosťou v zariadení Restauracia u Richtara.Zodpovedané: 26. januára 2018

Dobrý deň, ďakujeme za Vašu pripomienku. Bola to prvá zabíjačka v našej reštaurácií preto bolo dosť ťažké nastaviť všetko presne. Prinieslo nám to veľa skúseností, v budúcnosti sa už takéto veci s čakaním opakovať určite nebudú. Zakáľačka bola každú hodinu aby výrobky boli čerstvé. Veľmi sa ospravedlňujeme že ste museli čakať hodinu, pre vysoký odber produktov. Veríme že sa Vám oplatilo počkať. Ešte raz ďakujeme za váš názor pomáha nám posúvať sa v pred. Prajem pekný deň.

Zrecenzované: 15. januára 2018 cez mobilné zariadenie

Máme veľkú a stále hladnu rodinu :) to hneď na vysvetlenie ako sme dokázali počas jedného obeda vyskúšať všetko. V Bystrici sme sa zastavili cestou domov z hôr a na námestí sme sa išli napapať do Richtára na základe odporúčania. Prvý krát sa mi stalo že som si nevedela z jedálneho lístka vybrat. Myslím to v dobrom pretože som odchovana na tradičnej slovenskej kuchyni od babky. Tato reštaurácia naozaj ponúka jedla ako od babičky a hlavne aj tak fantasticky chutia. Pýtali sme sa na suroviny a boli sme príjemné prekvapení že všetko je urobené priamo v restike všetky halusky cestoviny ... žiadne polotovary. Dali sme si naozaj všetko tuším od huspeninky pecenych rebierok, halušiek, lososa.... až po dezerty makové sulance a cucoriedkove lievance. To bolo úžasné. Veľmi príjemné som bola prekvapená z prílohy k steaku-mrkvove chipsy. Musím sa priznať že celá naša rodina odmieta jesť zdravé alternatívy jedál ale tieto mrkvove chipsy boli uzasneee. Nakoniec sme v reštaurácii pobudli 4 hodiny a vyskúšali sme toho vela. Nás Ocinko si dal pivo vraj bolo fantastické a po obede si vybral skvelú cigaru ktoru ponúkali v reštaurácii na dolnom podlaží a užíval si to.(majú to super vymyslené.ja som bola s deťmi hore a nás Ocinko v dolných priestoroch) Podľa neho tento štandard cigar našiel malokde na Slovensku a tak sa veľmi tesil. Takže čo sa týka jedla pitia cigar všetko na jednotku. A obsluha? Úžasná! Každý usmiaty milý usluzny neviem kde robili casting na personál ale veľmi dobre. Ďakujeme vám za príjemné strávený čas a vrelo odporúčame cela rodina. Verím že pri najbližšej ceste na hory sa opäť vidíme.

1  Poďakujte používateľovi 3luciaj.
Na túto recenziu odpovedal zamestnanec zariadenia MatusPavlaMarketing, Manažér pre styk s verejnosťou v zariadení Restauracia u Richtara.Zodpovedané: 17. januára 2018

Ďakujeme veľmi pekne za Vašu recenziu. V našej reštaurácií sa snažíme aby bolo všetko na 1* od personálu, sortiment až po kuchyňu a najkrajšia je z toho pozitívna reakcia našich zákazníkov, ktorí si vedia prestaviť našu usilovnosť. Ďakujeme ešte raz

Zrecenzované: 12. januára 2018

Reštauráciu u Richtára som už za polroka jej existencie navštívil viackrát a patrí medzi moje najobľúbenejšie. Zatiaľ len samé pozitíva - dobrá poloha v centre, príjemný interiér, jedálny lístok zaujímavý formou aj obsahom, výborná kuchyňa a hlavne super obsluha. Je mnoho reštaurácií s pekným interiérom a možno aj dobrou kuchyňou, avšak bez kvalitnej obsluhy nepresvedčia. Reštaurácii u Richtára sa zatiaľ darí mať šikovný a sympatický personál. Verím, že to tak vydrží čo najdlhšie. Čo sa týka kuchyne, odporúčam huspeninu "Studeno", tatarák aj klasický steak. A aby som nezabudol, musím pochváliť aj dobre načapované dobré pivo.

Poďakujte používateľovi Iwanko.

Ďakujeme. Sme radi že sa Reštaurácia u Richtára stala vašou obľúbenou. Snažíme sa mať stabilný personál a ľudí, ktorých baví vytvárať hodnoty a stále sa učiť novým veciam.

Cestovatelia, ktorí si pozreli Restauracia u Richtara, si pozreli aj

Banská Bystrica, Banskobystrický kraj

Navštívili ste Restauracia u Richtara? Podeľte sa o svoje zážitky!