Pekný areál

Navštívili sme len okolie hradu, dnu sme na prehliadku nešli. Odporúčame vyviesť sa hore lanovkou... viac informácií

Recenzované: 25. septembra 2018
Gabika V
Nitriansky kraj, Slovensko
Hrad

Recenzované: 23. júla 2017
Jana T
Bratislava, Slovensko
Prečítať všetky recenzie (7 979)

Recenzované: 23. júla 2017

Veľmi pekný hrad dostupný peši príjemnou prechádzkou. Zvonku krásny, honosný, vybrali sme sa aj do múzea na hrade, tam to bolo trochu chaotické. Čo nás tam zarazilo, že v hlavnom meste v múzeu tohto typu nenájdete osobu, s ktorou by ste sa dohovorili po anglicky.. možno sme len my mali takú smolu? Ďalšia vec, ktorá nás zarazila bola, že pri mnohých exponátoch nájdete popis len v maďarskom jazyku.. Neviem ale Budapešť je metropola navštevovaná turistami z mnohých kútov sveta tak aspoň popisok v angličtine by všetci určite uvítali, lebo potom je zážitok čisto vizuálny a žiaden nový poznatok či obohatenie si človek neodnesie.

Dátum zážitku: marec 2017
3  Poďakujte používateľovi Jana T.
Recenzované: 13. októbra 2016

Na hradný kopec sme vyšli pešo v priebehu troch dní dvakrát. Je to vcelku nenáročný „výstup“. Hrad sme si pozreli len zvonku. I tak môžem odporúčať jeho návštevu. Úžasná architektúra. Trochu mi na fasáde prekážali reklamné bannery, čo narúšalo celkový dojem. V čase našej návštevy sa na hrade konal pivný festival a tak vnútorné nádvorie hradu bolo preplnené stánkami. Ak sa Vám podarí, pozrite si výmenu stráží. Určite nevynechajte nočný pohľad na hrad. Je uchvacujúci.

Dátum zážitku: jún 2016
Poďakujte používateľovi Jozef C.
Recenzované: 16. septembra 2016

Historické múzeum je krásne a priestranné. Parky sú krásne a nablízku je i pitná fontánka-čerpadlo. Výhľad je krásny. V galerií sme neboli lebo vstup bol dosť drahý.

Dátum zážitku: august 2016
Poďakujte používateľovi Adriána P.
Recenzované: 13. septembra 2016

Mám to len na skok a vždy sa sem rada vraciam. odporúčam všetkým,ktorý radi skúmajú tieto mestá a hlavne veľa chodia :) tak zobrať foťák a skúmať aj všetky uličky,pretože práve v tých človek nachádza niečo naozaj nádherné.

Dátum zážitku: marec 2016
Poďakujte používateľovi Alex29_90_13.
Recenzované: 4. mája 2016

Krásna prechádzka, mali sme sprievodcu do vrecka s trasou prehliadky po hradbách a zachovalých fasád z minulosti. Každú hodinu sa pred palácom oproti hradu menia stráže. Na hrad sme sa vyviezli Sikló, len z titulu prvej návštevy....Platí sa ak chcete ísť dovnútra do hradu, po parku okolo hradu je to zadarmo.

Dátum zážitku: apríl 2016
Poďakujte používateľovi Lucia M.