Kasprowy Wierch Cable Car
Pohodlný výlet aj skratka na celodennú túru

Lanovka je skvelý zážitok na krásnom mieste vo vysokohorskom prostredí aj pre tých čo nie sú... viac informácií

BoardingPass815765
Trenčín, Slovensko
Prvý krát na Kasprowom a určite nie posledný

Recenzované: 11. februára 2019
vladim_rab
Slovensko
Prečítať všetky recenzie (1 795)

Recenzované: 11. februára 2019 cez mobilné zariadenie

Nedá sa byť v Zakopanom a nenavštíviť toto dych berúce miesto...lístky na lanovku je možné si kúpiť na pošte v automatoch, na internete ale aj na mieste. Pokial chcete predísť dlhým radom je dobre mat už lístok zakúpený. lanovka v zime premáva do 14.hodiny.

Dátum zážitku: január 2019
8  Poďakujte používateľovi vladim_rab.
Recenzované: 2. novembra 2018

Oplatí sa! Dá sa prísť pešo, zo Zakopaného vedú perfektné, široké chodníky, ale chodí tam i aautobus, smer Kružnice. Doporučujem nezabudnúť čiapku, veľmi tam vyfukuje.

Dátum zážitku: október 2018
4  Poďakujte používateľovi OnAir790604.
Recenzované: 15. októbra 2018

Zdravim vsetkych, mam otazku.
Ked si kupim spiatocnu jazdu na lanovku, musim sa vratit za hodinu a 40 minut?
lebo sme chceli prejst hreben az na Kozi vrch a spat co za 1:40 nestihame...
je nejaka moznost ze nas zoberu aj neskor? alebo treba kupit hore spiatocnu?
ci radsej peso dolu? :)

dakujem za radu

Dátum zážitku: október 2018
71  Poďakujte používateľovi Curiosity824407.
Recenzované: 29. júla 2018

Lístok na lanovku na Kasprowy Wierch si kúpite v Zakopanom v každej pobočke "jednodňových výletov" alebo v automatoch. To neplatí pre milovníkov, obhajovateľov a obdivovateľov čakania v dlhých radoch - viď Energylandia, kde nás okradli o 85 eur lebo sme nechceli čakať v dlhých radoch. Milovníci dlhých radov - je potrebné kúpiť si lístky v dlhom rade hore pro vstupe a predtým sa pokúsiť zaparkovať na plnom parkovisku a vyšliapať si to k vstupu. Ostatní, zo Zakopaneho sa autobusom dostanete v trojčlennej rodine za 9 zlotých až k vstupu, kde obídete dlhý rad v pokladni keďže lístok ste si kúpili bez čakania v Zakopanom alebo v automate. Čas na lístku je orientačný, v podstate ho nekontrolujú a vpúšťajú koľko sa zmestí. Hoci je dole leto, hore fúka studený vietor a bolo okolo 12 stupňov. Všetkých šľapkárov (na nohách šľapky) a krátkogaťkárov mi bolo ľúto, hlavne ak to boli deti - tie za svojich rodičov nemôžu. Aká je teplota a vietor ukazujú aj tabule pri vstupe. Raz sa prestupuje, je to bezproblémové. Hore je nejaká reštaurácia, ale hlavne sa dá po komfortnom chodníčku vystúpiť úplne hore alebo prejsť a po širokom chodníčku aj niekam inam. Čas návratu na lístku je tiež orientačný, naspäť môžete ísť kedy chcete, lanovka je smerom dole prázdnejšia. Odchod do Zakopaneho ľahký, odvezie vás malý bus za 9 zlotých pri 3 osobách.

Dátum zážitku: júl 2018
33  Poďakujte používateľovi roland818.
Recenzované: 19. júna 2018

Na lanovku odporúčam kúpiť si lístok dopredu (aspoň 2 dni, lebo v konkrétny deň sa už nedá kúpiť online). My sme to nevedeli, preto sme museli čakať cca 2 hodiny. Ale stálo to za to. Samotná cesta prebiehala veľmi hladko - s 1 prestupom v polovici cesty. Hneď bola pristavená druhá lanovka, do ktorej sme iba prestúpili. Naskytol sa nám úžasný pohľad na Tatry, zasnežené rokliny. Na vrchu stanice lanovky sa nachádza reštaurácia, kde sa dá občerstviť a odtiaľ sa možno vydať takmer na všetky strany pekne upravenými chodníkmi.

Dátum zážitku: jún 2018
15  Poďakujte používateľovi olgabud2018.