Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau
Pamätník

Miesto, ktoré určite treba aspoň raz za život navštíviť. Na mieste pocítite smútok, beznádej... viac informácií

Recenzované: 10. augusta 2020
Martin Z
Košice, Slovensko
Kus histórie

Tento typ výletu som absolvovala 2 krát. Výklad bol veľmi dobre spracovaný, no vadilo mi že pani... viac informácií

Recenzované: 30. augusta 2019
daillah
Šenkvice, Slovensko
Prečítať všetky recenzie (14 352)

Recenzované: 20. februára 2018 cez mobilné zariadenie

Ani neviem kde začať ťažko sa píše recenzia na niečo také hrozné ako je tento koncentracny tábor... je hrozne čo všetko sa tam odohralo v priebehu 5 rokov .. sama tomu nechápem a stále si kladiem otázku prečo to niekto nezastavil skôr... prečo k tomu vlastne doslo .. mám milión otázok a žiadnu odpoveď... myslím že tu bolo toho veľa napísané ja nenachádzam ani vhodné slova ... mozno uskost strach zlost ...Čo sa týka organizácie v objektoch bolo to celkom dobre zorganizované prišli sme na 10 hodinu a chceli sme ist bez sprievodcu ale žiaľ nebolo to možné... údajne až po 13 hod.. mali sme na výber troch sprievodcov AJ, NJ a poľstina a na ruštinu sa muselo čakať 40 minut keďže žiaden jazyk neviem tak dobre aby som rozumela všetkým vojnovým slovám zvolili sme polstinu v domnienke že budeme rozumieť... žiaľ nie nerozumeli sme toho moc možno tak každé 5 slovo a niečo sme si domysleli.. určite odporúčam prehliadku so sprievodcom v rodnej alebo českej reči predsa len je tam veľmi veľa príbehou. Nam trvala prehliadka 4 hodiny aj s presunami do Birkenau na autobuse.. chodi každých 10 minut a je zadarmo.. Inak lístok do objektou stál 10€ a parkovisko 4 € dá sa platiť aj aj a aj kartou . Inak odporucam mať drobné keďže sa tam platí aj WC.. Nam sa dnes stalo že sme mali papierových 20€ a žena nás nechcela pustiť na WC takže sme zháňali drobné... ako fakt su na tom tak zle že by im chýbalo 50 centov? No ale teda Ok.. Inak ešte poradím ak idete v zimnom období určite sa teplo oblečte ale fakt teplo !!! Dnes bolo -5 a 80% prehliadky sme strávili vonku takže sme parádne vymrzli keďže sa väčšinou stálo... A este dodam že bolo všade naozaj veľa veľa blata ale to len na okraj.. Určite pôjdem ešte raz , určite v lete a so sprievodcom hovoriacim po slovensky a s mincami na WC ... A este ak by niekoho zaujímalo tak su tam reštaurácie pizzerie suveníry predaj kníh automaty na vodu a podobne ... Takže prajem vám pevne nervy pri tejto návšteve a kvalitného sprievodcu .

Dátum zážitku: február 2018
6  Poďakujte používateľovi 253mirkad.
Recenzované: 7. októbra 2017 cez mobilné zariadenie

Návšteva nám priniesla veľkú skúsenosť s masovou turistikou. Miesto smutné a dojímavé, expozícia zdrvujúca a pravdivá s celkovým obrazom mašinérie holokaustu. Škoda počtu turistov, kontroly, rady, časové posuny pre vstup a málo intimity a vo vnútorných priestoru aj stiesnené podmienky pre pohyb. Radšej pred koncom alebo skoro ráno navštíviť

Dátum zážitku: september 2017
5  Poďakujte používateľovi JozefSalaj69.
Recenzované: 3. septembra 2017 cez mobilné zariadenie

Do Auswitzu sme šli autom z Krakowa, kde sme boli ubytovaní. Podarilo sa nám dostať na prehliadku s českým sprievodcom, lístky sme kupovali na mieste, na osobu cca 10-11€. Dá sa platiť aj kartou. V cene je prehliadka barakov v oswiencime + väčší tábor v Brezinke, kde nas vzal autobus, ktorý chodí každých 10 minút. Cela prehliadka trvala 3 hodiny ale v brezinke sa dá potom ostať neobmedzene dlho... treba vidieť aj tuto smutnú časť histórie...

Dátum zážitku: september 2017
1  Poďakujte používateľovi ag_tam.
Recenzované: 3. júla 2017 cez mobilné zariadenie

Silne emocie,byt na mieste,kde boli pachane take zverstva.
Odporucam pred navstevou uz nieco mat o tom nacitane,poznat trosku viac,precitnete sa vo vizualnej podobe,ktora bude uz sprevadzana vasimi poznatkami.
Nasa sprievodkyna bola velmi sympaticka,vedela Vas precitene sprevadzat,zodpovedala vsetky otazky od ludi.
Odporucam si vopred kupit listky cez internet a urcite dobru obuv.
Je to takmer 3 a pol hodiny a potom odporucam si to este bez sprievodcu pozriet.

Dátum zážitku: júl 2017
4  Poďakujte používateľovi karolinaz525.
Recenzované: 26. júna 2017

Vidieť toto miesto je naozaj zážitok, miestami nepríjemný. Pri návšteve Poľska ale určite stojí za to vidieť ho. Odporúčam sprievodcu s výkladom, človek sa dozvie omnoho viac.

Dátum zážitku: júl 2016
Poďakujte používateľovi IgnatsL.