Krasa

Krásne miesto s nádherným výhľadom. Je možné ísť hore do troch štátov samozrejme aj zo širokého... viac informácií

Recenzované: 21. septembra 2019
tomas-adamjak
Banská Bystrica, Slovensko
zaujímavé miesto

zaujímavé miesto blízko Ledníc a Valtíc smerom do Rakúska, zastavili sme sa tam cestou z Moravy do... viac informácií

Recenzované: 23. augusta 2019
Ivan7372017
Galanta, Slovensko

Recenzované: 30. júla 2017 cez mobilné zariadenie

Na vikendovom vylete do Valtickych pivnic sme si dopriali aj pesiu vychadzku na "Rajstnu". Asi po dvadsiatich minutach chodze pri vinohradoch sme prisli ku kolonade. Krasna , no zbytocna stavba pripomina maniere bohatych panov. V prizemi pri vchode nas privitala mila pani.
"Mame otvorene iba do 18,00 hod" a ci sa mam oplati platit vstupne , vyslapat par schodov a stihnut sa popozerat do 10 minut - kedy mali zaverecnu.
Vyslapali sme, vyhlad sa mi pacil viac zo spodu.....
Doporucujem u milej pani co predava listky , zakupit si flasku vina a sadnut si pod strom, alebo na luku a kochat sa krasnym vyhladom na "rajstnu" a vinohrady.
Krasny a pohodovy piknik s flaskou vychladeneho vina a
so super atmosferou......

Dátum zážitku: júl 2017
2  Poďakujte používateľovi kimgoldpiestany.
Recenzované: 2. mája 2017

Taká zbytočná stavba nad vinárskym mestečkom Valtice. Nejaky z Lichtenjsajnov kolonadu postavil svojmu otcovi a bratom. Slúžila aj na pikinky šľachty, ktorá sa kochala na svoje panstvo. Vyberať vstupné na vyhliadku mi pripadá prehnané. Ničím zvláštnym stavba neoslni, pekný výhľad je aj z kopca.

Dátum zážitku: apríl 2017
Poďakujte používateľovi MiroSvorc.