Treba vidieť

Dominanta Prahy, Pražšký hrad (po anglicky castle) sa pýši neďaleko centra nad Prahou. Výstup je... viac informácií

pavolc434
Zwickau, Nemecko
Praha víkend

Vďala corone bolo všade menej ĺudí, žiadne čakacie rady na vstupenky v reštauráciach bolo vždy... viac informácií

Recenzované: 7. augusta 2020
Sunshine00648081492
Prečítať všetky recenzie (36 234)

Recenzované: 1. marca 2018

Pri návšteve Pražského hradu sa treba pripraviť na veľké množstvo turistov a vstupnú bezpečnostnú prehliadku v prítomnosti vojakov. S priateľom sme navštívili len Katedarálu sv. Víta, pretože počasie nebolo na dlhšiu prechádzku po okolí priaznivé. Z veže je nádherný výhľad na celé mesto.

Dátum zážitku: január 2018
Poďakujte používateľovi JankaG51.
Recenzované: 25. februára 2018

Na hrade bolo veľmi veľa ľudí, ale to sa dalo čakať. Personál ktorý bol v areáli sa správal nepríjemne a neprofesionálne. Vôbec nebol potrebný pretože nič nevedeli všetko som si musel vyhľadať sám a ešte ktomu aj jeden "milý" pán človeka zhadzoval a správal sa povýšenecky.

Poďakujte používateľovi PeterVercimak.
Recenzované: 24. februára 2018 cez mobilné zariadenie

Som typ človeka, ktorý hodlá dať peniaze na históriu a kultúru. Celkovo hrad je pekný a pútavý, oceňujem aj to že vstupenka platia 2 dni, pretože je tam čo pozerať, no dlhší pobyt unavuje :D na druhej strane by som uvítala papierového alebo online sprievodcu do mobilu, lebo zvoliť si môžete buď audio za príplatok alebo osobu, ktorú tiež platíte ale musí sa vyzbierať určitý počet ľudí... Taktiež plánik hradu je za príplatok. Taktiež by som uvítala menšie ceny za vstup do ďalších expozícií, pretože ak si zvolíte okruh a potom chcete ísť do ďalších tak skoro zaplatíte take vstupné ako za iný okruh.

Dátum zážitku: február 2018
Poďakujte používateľovi Andrea C.
Recenzované: 13. februára 2018

Hrad i okolie som navštívila už viackrát a ešte sa mi nestalo, že by ma pohľad omrzel. Napríklad v období Vianoc je postarané o krásnu výzdobu a je krásne tam ísť skôr ku večeru, keď sa stmieva a máte výhľad na rozsvecujúce sa mesto. Počas dňa tam niekedy býva veľa turistov, ale inak sa návšteva tiež oplatí.

Poďakujte používateľovi Flyer755538.
Recenzované: 26. novembra 2017 cez mobilné zariadenie

Vylet a prechadzka po hrade a okolitych parkoch a ulickach vam zaberie niekolko hodin ale isto nebudete lutovat.

Dátum zážitku: november 2017
Poďakujte používateľovi Passport732287.