Vylet

Recenzované: 12. augusta 2019
Bernadeta21325
Košice, Slovensko

Recenzované: 4. septembra 2019 cez mobilné zariadenie

Parkovanie v pohode samozrejme za poplatok. Listky drahsie....ale inak pekne prostredie, sokoliar, dama v dobovom obleceni. Nedaleko je muzeum kociarov. Oplati sa prist pozriet :)

Dátum zážitku: august 2019
1  Poďakujte používateľovi mysickam.
Recenzované: 12. augusta 2019

Vybrali sme sa na Oravský hrad s malými deťmi (2, 4, 6 rokov) a zvládli to skvele. Musím ale podotknúť, že najmenšieho člena sme mali v nosiči (ináč by to pri tom nerovnom teréne a množstve schodov ani nešlo). Zážitok to bol naozaj skvelý. Deti to veľmi bavilo (aj keď možno mnohému nerozumeli úplne). Výklad bol výborný. Dostatočne odborný, ale zase nie príliš dlhý a nudný. A keď boli otázky, sprievodkyňa vedela pohotovo reagovať. Naša sprievodkyňa (Terézia), bola mladá dievčina, veľmi šikovná a s výborným hlasovým potenciálom. Viem aké náročné je sprevádzať ľudí hore dole po hrade, kde je veľa schodov a trvá to skoro 2 hodiny. A potom to ešte aspoň 2-krát otočiť. A byť pritom stále veľmi milý a ochotný. Klobúk dole. Slečne sprievokyni sa to podarilo a držím jej palce, aby aj naďalej s takou radosťou sprevádzala návštevníkov.
Čo sa týka služieb, lístky sa kupujú dole pod hradom. Treba sa pripraviť na veľký nával návštevníkov. My sme si museli počkať hodinku na vstup (ostatné už boli vypredané), ale zatiaľ sme si pozreli Múzeum kočiarov, ktoré je veľmi blízko a tiež stojí za návštevu.

Poďakujte používateľovi Bernadeta21325.
Recenzované: 8. augusta 2019

mali sme cca 110 minutovy okruh, teda ten stredny,,, a bohate stacilo.... skoda ze tento zamok nema nejake nadvorie a vsetko sa odohrava vlastne vnutri, je to len vyklad, ktory moze niekoho zaujat, no niekoho nie.... urcite to ale bolo zaujimave, presli sme cca 700 schodov :)
vstupne na moj vkus drahe...

Dátum zážitku: júl 2019
1  Poďakujte používateľovi Martin K.
Recenzované: 7. augusta 2019

Zaujímavá expozícia múzea na hrade, fundovaný sprievodca,
aj cez veľký záujem, množstvo návštevníkov, dobrá organizácia.

Poďakujte používateľovi edban47.
Recenzované: 20. júla 2019 cez mobilné zariadenie

Hrad sme navštívili v mesiaci júl, prišli sme k pokladnici (pod hradom) okolo 11:00 a kúpili si lístky aj s povolením na fotenie. Oznámili nám že prehliadka bude 11:40, čiže sme prišli práve včas. Parkovať pod hradom môžete na dvoch miestach: na súkromnom parkovisku pri úrade za 4€ (za našej návštevy) s kamienkami, alebo na mestskom parkovisku s asfaltom, kde cenu neviem, ale býva väčšinou väčšia. V hrade si môžete vybrať medzi tromi okruhmi: malým, základným a veľkým. My sme zvolili strednú cestu - základný okruh, kde prejdete väčšinu hradu so sprievodcom, cca 660 schodov. Obhliadka bola pekná, zaujímavá, dozvedeli sme sa aj niečo z minulosti a na koniec sme si kúpili mince na pamiatku, pod vstupom do hradu v automate.

Dátum zážitku: júl 2019
1  Poďakujte používateľovi C1st1C.