Ozaj skôst

Krasny hrad ktorý dicha hystoriou na kazdom kroku. Pocet schodou dal sice zabrať, ale ten výhľad... viac informácií

Zrecenzované: pred 5 dňami
Peter333B
Vylet

Parkovanie v pohode samozrejme za poplatok. Listky drahsie....ale inak pekne prostredie, sokoliar... viac informácií

mysickam

Recenzované: 7. augusta 2019

Zaujímavá expozícia múzea na hrade, fundovaný sprievodca,
aj cez veľký záujem, množstvo návštevníkov, dobrá organizácia.

Dátum zážitku: august 2019
Poďakujte používateľovi edban47.
Recenzované: 20. júla 2019 cez mobilné zariadenie

Hrad sme navštívili v mesiaci júl, prišli sme k pokladnici (pod hradom) okolo 11:00 a kúpili si lístky aj s povolením na fotenie. Oznámili nám že prehliadka bude 11:40, čiže sme prišli práve včas. Parkovať pod hradom môžete na dvoch miestach: na súkromnom parkovisku pri úrade za 4€ (za našej návštevy) s kamienkami, alebo na mestskom parkovisku s asfaltom, kde cenu neviem, ale býva väčšinou väčšia. V hrade si môžete vybrať medzi tromi okruhmi: malým, základným a veľkým. My sme zvolili strednú cestu - základný okruh, kde prejdete väčšinu hradu so sprievodcom, cca 660 schodov. Obhliadka bola pekná, zaujímavá, dozvedeli sme sa aj niečo z minulosti a na koniec sme si kúpili mince na pamiatku, pod vstupom do hradu v automate.

Dátum zážitku: júl 2019
1  Poďakujte používateľovi C1st1C.
Recenzované: 8. júla 2019

Krasny hrad,vystizny vyklad, hudobnici a hradne panie na hrade dotvaraju prijemnu dobovu atmosferu. Oplatilo sa navstivit.

Poďakujte používateľovi ZuzanaT10.
Recenzované: 8. júla 2019

prvý krát , a páčilo sa. Zakúpili sme si základné vstupné t.j. 2x 7e na zhruba dve hodiny. Lístky sa kupujú dole pri ceste , nie na hrade!
Vstupy majú spravené na konkrétny čas. My sme mali napríklad na 16:00 takže , čo ma švatlo viac ako 50min čakania ale zas na druhej strane , dá sa pomotať v malebnej obci Oravský Podzámok, ísť na kávu , koláč či pivo , prípadne k riere Orava.
Ak prídete na daný čas, pred bránu, cez repráky Vás vyzvú na daný čas a vyzdvihne Vás sprievodca , ten náš bol mladý chalan Leonard a myslím , že svoju robotu robí dobre! Inak skupina je max 30. Celková expozícia trala tak 90-100 min.
Hrad sa uzaviera o 18:00 , takže okolo pol 6 na nádvorí už takmer nebolo človeka a preto vyšli aj pekné foto bez ľudí.
fotografovanie v hrade 3e- miestnosti ,
parkovanie smer Trstená 4e , parkovanie dole pri vode 5e.

Dátum zážitku: júl 2019
2  Poďakujte používateľovi amerstein.
Recenzované: 1. júla 2019

Oravský hrad určite stojí za navštívenie. Vašu návštevu tu však ale skomplikuje systém akým celé múzeum funguje. Informačné centrum kde sa kupujú lístky otvárajú o 8:30. Nikde sa však ale predom nedozviete kedy bude prvý vstup (ten je možný iba so sprievodcom). Funguje to asi tak že keď sa nazbiera dostatok ľudí (čo môže mimo sezóny byť problém) tak príde sprievodca a ide sa na to. Prehliadky sú v slovenskom jazyku, pokiaľ nie ste veľká skupina a nezarezervujete si vopred sprievodcu hovoriaceho vo vašom jazyku. Zahraniční turisti si môžu stiahnuť "audioguide" , musia ale však mať smartphone, sluchátka a wi-fi alebo dostatok voľných dát na jeho stiahnutie, najmä starší ľudia smartphonom nedisponujú.
Keďže sme netušili kedy bude vstup tak sme šli ku vchodu ku hradu kde sa akurát zhromažďovala veľká skupinka turistov, takže sme si mysleli že vstup bude čoskoro, jednalo sa však ale o privátnu prehliadku. Tu však ale na scénu prišla úžasná sprievodkyňa Ivana ktorá nám dovolila pridať sa k nim. Poľská skupinka mala veľký reproduktor a používali audio-guide v ich jazyku (poľsky hovoriaci sprievodca bol v tom čase práce neschopný) a sprieodkyňa nám v čase keď oni počúvali po poľsky všetko povedala v plynulom anglickom jazyku (boli sme skupina zo Švédska). Prehliadka bola veľmi zaujímavá a Ivana vedela odpovedať na všetky naše otázky.
Uzavrel by som to tak, že systém akým prehliadky fungujú by sa mal značne zlepšiť. Aspoň dať konkrétne časy vstupov aby človek mohol ísť zatiaľ na kávu a prišiel ku vchodu až keď tam bude sprievodca. Samotná prehliadka bola perfektná , hlavne vďaka profesionálnej a veľmi milej sprievodkyni Ivane. Ďakujeme!
Za systém 2/5, za sprievodkyňu 5/5, za múzeum a hrad 5/5!

Dátum zážitku: jún 2019
Poďakujte používateľovi PatriciusZ.