Keď história na vás dýchne...

Letné sídlo Habsburgovcov...rozľahlé,krásne aj poučné. Mali sme Grand Tour so sprievodcom... viac informácií

Recenzované: 2. septembra 2019
Blažej P
Nitra, Slovensko
Krásny a náučný výlet

V areáli tohoto unikátneho zámku sme strávili príjemných pár hodín. Absolvovali sme Grand tour, čo... viac informácií

Recenzované: 22. augusta 2019
JankaG51
Bratislava, Slovensko
Prečítať všetky recenzie (42 360)

Recenzované: 22. marca 2018

veľkolepý objekt, skvelé trasy prehliadok interiéru, ako aj miesto koncertov - hlavne na nádvorí a v záhradách. Tie sú úplne úžasné, vyhraďte si aspoň 1 celý deň, hneď vedľa je botanická záhrada a múzeum kočiarov

Dátum zážitku: december 2017
Poďakujte používateľovi toccata58.
Recenzované: 19. novembra 2017

V jednom z krídel zámku nájdete kindermuseum, ktoré je orientované na deti predškolského a mladšieho školského veku. my sme boli so štvorročnou dcérou. Najvďačnejšu aktivitou je priestor hneď pri vstupe, kde si môžete komplet celá rodina obliecť dobové kostými a odfotiť sa na tróne s maľovaným pozadím za chrbtom. Problém je, že v tomto kostýme nepustia dieťa ďalej do expozície, takže nasledoval príšerný rev a slzy ako hrachy, keď sme s nej sťahovali krinolínu. Zvyšok komnát je priemerný, ale fajn.

Dátum zážitku: november 2017
Poďakujte používateľovi FilipaGordon.
Recenzované: 12. júla 2017 cez mobilné zariadenie

V Schonbrunne som bola už viackrát, tentokrát som ho bola po prvýkrát ukázať našim tínedžerkám. A boli z neho nadšené :-) Toľko zaujímavých zákutí, objektov na fotenie, ľudia z celého sveta a prenádherné záhrady. Fascinovali ich skvele zastrihnuté stromy aj kríky a neohrdli ani cestu vláčikom, hlavne keď nemuseli šľapať do kopca (22eur pre dvoch dospelých a dve "deti"

Dátum zážitku: júl 2017
Poďakujte používateľovi 23elina.
Recenzované: 11. júla 2017

Pompézny zámok, kto je vo Viedni, nesmie toto miesto vynechať. Veľmi dobrá dostupnosť metrom z centra, priľahlý park je priam gýčovo krásny. Žiadna kopa fotiek mi nedala taký pocit, ako keď som toto miesto navštívil. Neuveriteľné krásne, obrovské, všetko nádherne upravené. Priamo cez park sa dostanete do ZOO, ktorá je taktiež nádherná. Na tomto mieste sa oplatí tráviť celý deň.

Dátum zážitku: júl 2017
Poďakujte používateľovi istolar.
Recenzované: 7. septembra 2016

Určite navštíviť za krásneho počasie. Dá sa tam stráviť veľa hodín,prechádzaním,fotením,oddychovaním no jedna nádhera. Určite aj vyšlapať hore,ten výhľad stojí za to.

Dátum zážitku: október 2015
1  Poďakujte používateľovi Alex29_90_13.