Noah's Ark Deluxe Hotel & Spa
Altun Tabya Hotel(Gazimağusa)(Cenovo mimoriadne výhodná ponuka!)
73 USD
Go North Cyprus
  • Bazén
FilterVšetky jazyky
Zrecenzované: 18. júla 2016

Prvý dojem: Architektonicky veľmi zaujímavo riešený, v štýle noemovej archy, dizajn a použité kvalitné materiály navodzujú veľmi luxusnú atmosféru, hlavne v hotelovej hale. Aj v ostatných častiach hotela sú použité prvky noemovej archy - citáty na čelách postele z biblie, ambientné podsvetenie postelí a zrkadlovej steny, veľkolepé priestory haly a hotelového kasína očaria svojou majestátnosťou atď. Je to veľmi rozsiahly hotelový komplex, s množstvom rôznych barov, reštaurácií, rôznych záhradných zákutí, drevených altánkov, bazénov, k dispozícii je veľkolepý amfiteáter s veľkým stageom, kúpele, aquapark. Človek sa tu každopádne nenudí a nestihne si ani všetko počas pobytu pozrieť a odskúšať, vizuálne to však pôsobí veľkolepo.

Ubytovanie je buď v hlavnej hotelovej budove alebo vo vilkách, ktoré sú bližšie k bazénom a k moru. Izby čisté, s každodenným upratovaním, denná výmena uterákov, posteľnej bielizne a doplňanie minibaru a kúpeľňovej kozmetiky je pri tomto hoteli samozrejmosťou. Výhľad z balkóna je buď na bazény, záhrady alebo na more. Myslím, že je to úplne jedno, lebo všetky výhľady sú krásne a tak či tak na izbu sa ide hosť iba vyspať. Výhrada k ubytovaniu - chýba vešiak na sušenie vecí, je potrebné použiť zábradlie na balkóne (hoci pofukuje mierny vetrík, veci zo zábradlia neodfúkne). Wifi je k dispozícii v celom komplexe zdarma.

Stravovanie: veľmi veľký výber zeleniny, šalátov, ovocia, skvelé dezerty, ryby, niekedy seafood, rôzne druhy hlavných jedál, určite hosť nezostane hladný a som presvedčená, že každý si príde na svoje. Hlavnú reštauráciu by som však skôr nazvala jedáleň - hoci s čistým servisom a obrusmi menenými po každom hosťovi, skvelým servisom usmievavých a veľmi úslužných brigadujúcich študentov zo Zimbabwe, ale vzhľadom na veľkú kapacitu a množstvo ľudí je tam veľký hluk a nepôsobí to na 5 hviezdičiek. Ak však chcete komornú atmosféru počas večere, môžte si objednať a la carte v reštaurácii na pláži alebo v reštaurácii na streche hotela. Komu sa nechce ísť z pláže na obed do hlavnej reštaurácie, môže sa naobedovať v reštaurácii na pláži, kde nájde tiež široký výber rôznych hlavných jedál, k dispozícii sú na výber aj polievky, cestoviny, dezerty, ovocie, zelenina atď. Na pláži je veľký bar s nealko a alko nápojmi, miešanými drinkami, ktoré si môžte zobrať so sebou k lehátku, balenú vodu si môžte zobrať z barov alebo reštaurácií alebo poprosiť na pláži hotelový personál a on Vám ju donesie. Bar je k dispozícii aj pri bazénoch a niekoľko barov aj v hlavnej budove.

Pláž: zlatistý piesok, veľmi horúci, je potrebná obuv, pravidelne ju hotelový personál čistí, upratuje, narovnáva lehátka....Lehátok je úplný dostatok, nie je potrebné si obsadzovať miesto. More krásne čisté, voda priezračná, bez chalúh, dno bez kameňov, iba piesok, takmer ako v karibiku - a rovnako teplé cca 29 stupňov... K dispozícii sú 2 móla s priamym vstupom do mora. Dostatok spŕch. Bazény sú v rezorte - 2 veľké a 1 menší pri vilkách, môžte využiť lehátka ponorené do vody, čo je osviežujúce, ale voda je tu ešte teplejšia ako v mori.

Aktivity: my sme boli lenivci, tak sme nič nevyužili....ale pre deti je k dispozícii veľký aquapark s toboganmi, rôzne animácie, športy na pláži - volejbal, petang, lukostreľba, niekedy disko na rozveselenie na pláži atď. Vodné športy tu nie sú, sú vo vedľajšom hoteli Kaya Artemis. Večerný program je v amfiteátri - úroveň je na posúdení každého jednotlivca, ale nie je to nič veľkolepé, ako by sa na taký veľkolepý rezort hodilo. V bare na pláži každý večer živá hudba (nejaký turecký spevák), na móle diskotéky.

Negatíva: chýba mapka rezortu a orientačné šípky - je ťažké nájsť a využiť tak všetko, čo tento hotel ponúka. čo je na škodu.

Celkový dojem: skvelý, pomerne rozsiahly rezort, vhodný aj pre tých náročnejších dovolenkárov. Aj pri plnej obsadenosti hotela nepôsobí preplneným dojmom, takže tam nájdete kľud a dokonalý relax. Každopádne odporúčame každému, kto je zvyknutý na vyšší štandard služieb. Komplex je v skutočnosti omnoho krajší ako na fotografiách.

• Termín ubytovania: júli 2016, cestoval(a) v páre
15  Poďakujte používateľovi ZlatkaV.
Zrecenzované: 9. júna 2016

hotelovy komplex je obrovsky, nadherne kvety,stromy, bazeny s hlbsou i plytsou vodou, s lehatkami vo vode, obrovsky aquapark s toboganmi pre vacsie i mensie deti, uzasny miniklub detom, po veceroch zabava pre dospelych , i cez den sportove vyzitie, strava uzasna rozmanita, ubytovanie ciste , pohodlne, more nadherne, plaz tiez, lehatok dostatok ;-) vnutorne spa tiez fajn, treba si dat hammam hned na zaciatku ;-)

• Termín ubytovania: auguste 2015, cestoval(a) s rodinou
Poďakujte používateľovi 771katarinas.
Zrecenzované: 2. júna 2016

Moderný a luxusný hotel, má hlavnú budovu a vilky. Vo vilke sme boli ubytovaní, mali sme nádherný výhľad na more, čisté a moderne zariadené veľké izby, veľká kúpelňa. Mali sme pobyt all inclusive, nápoje sme mali iba v jednom bare, avšak vôbec to nevadilo, mali sme dôvod sa prejsť. Areál je udržiavaný, pekne vysadený. Najkrajšia na celom objekte je pláž, neuveriteľne priestranná, čistá, je umelo vytvorená, piesková s krásnym mólom. Nikdy nebol problém s lehátkom pri mori.Odporúčam tiež výlet do Nikózie.

• Termín ubytovania: auguste 2015, cestoval(a) v páre
5  Poďakujte používateľovi AnnaStefanek.
Zrecenzované: 15. decembra 2015

Na Cyprus sme sa vrátili znovu, pretože nás presvedčil čistým a teplým morom, výborným počasím a službami. Tentokrát sme si vybrali rozsiahly hotelový komplex, boli sme ubytovaní vo vilkách. S trojročnou dcérkou sme chodili na stravu do hlavnej budovy, ale cestičkami medzi palmami to netrvalo dlho. S izbou sme boli nadmieru spokojní, vyberali sme poschodie a výhľad na more, čo sme skutočne dostali. Raňajky a večere sú v hlavnej budove, takže keď sa vám nechce prechádzať, priplaťte si za hlavnú budovu. Rozdiel vo vybavení izieb viliek a hotela je prakticky zanedbateľný. Výhodou rozľahlého areálu je hlavne to, že aj keď bol rezort obsadený na 80%, vôbec to nebolo poznať, areál aj stravovacie služby aj lehátka aj bazény sú na to uspôsobené. Takže žiadne čakanie na voľný stôl, žiadne dlhé rady pri švédskych stoloch, žiadny nával v bazénoch ani raňajšie vstávanie a obsadzovanie lehátok uterákmi. Proste idylka :-)

Služby rezortu hodnotím skutočne na 5hviezdičiek, zaslúžene. Obrovské množstvo čašníkov sa stará o dôkladnú čistotu stolov, aj cateringu. Jedlo výnimočné nielen chuťovo ale aj na pohľad. Taký široký výber som ešte v žiadnom dovolenkovom rezorte nezažila. Navyše sa pravidelne menia tématické večery, máte sa na čo tešiť. Studené predjedlá, teplé predjedlá, jednohubky, množstvo šalátov, ovocia, dve polievky, asi 10 druhov mäsa na rôzne spôsoby, prílohy od výmyslu sveta (hranolky, krokety, kaša, ryža, placky, osúchy...).

V rezorte sa nachádzajú 4bazény, môžete si vybrať, či dizajnový hlavný bazén, alebo radšej súkromný pri vilkách alebo akčný pri tobogánoch. Vždy čisto a upratane. Jediným mínusom hodnotím hotelovú pláž, tam by sa zišlo pridať na pravidelnej údržbe a poriadku. Neporiadni hostia po sebe nechávali odpadky na pláži a na druhý aj tretí deň tam ešte boli... Pláž je lemovaná dvoma mólami, čo je krásne na pohľad ale nie veľmi praktické. Móla vytvárajú prirodzene akúsi lagúnu, takže tá voda pri brehu stojí, často tam plávajú trávi a tržia kamene z vody. Takže kvôli pláži by som nabudúce radšej volila iný rezort. Vnútorný bazén sme využívali v dňoch púštnej búrky, voda teplá príjemná, sauna suchá aj parná, orientálne masáže odporúčam- neskutočný relax.

Najviac sme si užili tobogany, ktoré sa síce cez obed zatvárajú, ale nám to neprekážalo. Veľký areál zabezpečil aj to, že sme mali častokrát tobogany sami pre seba, takže sme sa dokázali vyšantiť celá rodina dostatočne. To bol aj hlavný benefit našej dovolenky. Náročnosť toboganov v sprievode rodiča zvládne už 2 ročné odvážnejšie dieťatko. Výborná voľba.

Ak túžite po rušnej a kvalitnej zábave, asi budete sklamaní. Večerný program pre dospelých začína v amfiteátri až o 22:00 čo je dosť neskoro. Zábava na turecký štýl - čím hlasnejšie tým lepšie. Asi bude trochu sklamaní. Ale keď idete s deťmi, aj tak nebudete mať čas čakať na večerný program, zaľahnú spať rovno po detskej diskotéke. Teda ak túžite po oddychu a kľude, je to niečo pre vás. Tiež detský animačný tím som už videla aj lepší, žiadne denné programy, iba večerná disco a otvorený miniclub. Nám to však vôbec neprekážalo, keďže sme sa venovali dcére a nechceli sme ju nikam odkladať.
Denný animačný program klasika, volejbal, pólo, šipky, lukostreľba,... žiadne prekvapenie. Asi sme mali tento rok nešťastie na animačný tím, lebo boli všetci dosť lekvároví a veľmi sa im nechcelo "pracovať" s dovolenkámi. Mala som pocit, že to berú skôr ako povinnosť nie ako zábavu. Chýbala motivácia.

Možnosti výletov sú z tejto destinácie obmezené, my sme neboli na žiadnom, dcéru by to nebavilo. Čo sme sa rozprávali, tak vraj nič-moc. Žiadne extra pamiatky nečakajte.

ZHRNUTIE:
+ rozľahlý areál, všade miesto
+ čistota
+ strava - výber, kvalita
+ tobogány
+ detský aquapark
+ veľkosť stravovacích priestorov a dostatočná kapacita
+ rýchla wifi na izbách a v celom areáli

- pláž
- animačné programy
- upratovanie izieb
- večerné programy
- možnosť zaujímavých výletov (ale za to nemôže hotel ale destinácia ako taká)

Tip na izbu: kvôli stravovaniu hlavná budova, vyššie poschodia pre pekný výhľad na celý rezort
  • Termín ubytovania: septembri 2015, cestoval(a) s rodinou
7  Poďakujte používateľovi ivka_brunova.
Zrecenzované: 16. septembra 2015

Hotel je obrovský komplex s výbornými službami. Bola to jedna z našich najkrajších dovoleniek. Užili sme si ju my aj naša vnučka. Najmä pre deti veľa atrakcií a veľmi pekný bazén, kde rodičia môžu sedieť pri svojich deťoch na lehátkach a malých kreslách priamo vo vode. Pre ľudí s pohybovým problémom trochu priveľké vzdialenosti a treba sa nachodiť, ostatným to však vadiť nemôže. Prekvapilo ma, že delegát cestovky všetko vybavil pri príchode na recepcii a bol nám stále k dispozícii. Hotel je v štýle Noemovej archy ...krásny. Potom na ubytovanie v krásnej záhrade niekoľko viliek. My sme bývali vo vilke, kde sme mali rodinnú izbu, čo boli vlastne 2 prepojené izby každá z nich s vlastnou kúpeľňou a WC , TV a minibarom. WC bolo s bidetovou spŕškou, priestranný sprchovací kút, v ňom sa dala vytiahnuť šnúra na zavesenie mokrých vecí. Na izbe rýchlovarná konvica a na prikrývanie tenký paplón, nie plachty ako bývajú obvykle .
Ubytovaniu nemôžem vytknúť nič, akurát sme mali smolu, že vždy nám išli upratovať, keď nám vnučka poobede spala. Vyriešili sme to zavesením tabuľky, že prosíme o upratanie a vtedy nám upratali už doobeda. Denne doplnený minibar v cene.
Stravovanie vynikajúce, dalo sa cez obed najesť aj v plážovom bare. Prvý hotel kde sme mali all inclusive bez tých nepríjemných náramkov na ruke. Veľa rôznych jedál, zeleniny, ovocia , pečiva...ozaj si každý prišiel na svoje. Veľa personálu s výbornou a rýchlou obsluhou.
Na kúpanie veľa krásnych bazénov, dostatok voľných lehátok, nikto nemusel dopredu obsadzovať miesta. More čisté , kľudné, vstup pozvoľný, pláž piesková. Oceňujem sprchy pri bazénoch aj na pláži nielen zhora , ale aj na opláchnutie nôh, poblízku WC a prezliekárne. Pre deti Aquapark , miniklub.
Animátori robili cez deň športové aktivity , večer bol program, deti mali minidisko. Jediná chyba celej dovolenky bol odchod z hotela v nočných hodinách..ale za čo samozrejme hotel nemôže. Postarali sa nám o dovoz batožiny spred izieb ku autobusu, v noci bolo možné aj občerstviť sa pred cestou.
Ak pôjdem niekedy znova na Cyprus, tak určite si vyberiem znova tento hotel.

Tip na izbu: Pre rodinu s dieťaťom odporúčam rodinnú izbu.
  • Termín ubytovania: septembri 2015, cestoval(a) s rodinou
7  Poďakujte používateľovi Daniela5755.