Správa z portálu Tripadvisor:Dočasne zatvorené
Muzeum

Krasne muzeum,krasne obrazy nevycislitelne hodnoty. Dobre rozvrzene,nepreplacane. Moznost koupit... viac informácií

Recenzované: 17. mája 2019
tana667
Ronda, Španielsko
Presila umenia

Je to krásne, ale je toho strašne veľa - aspoň pre mňa. Pre tých, ktorí majú podobný problem, malá... viac informácií

Recenzované: 27. septembra 2018
MILAN92101
Piešťany, Slovensko
Prečítať všetky recenzie (37 403)

Recenzované: 15. januára 2018 cez mobilné zariadenie

Vidieť skvosty Leonarda či Boticceliho je zážitok na celý život. Najmä miestnosti 10-14. Primavera či zrodenie Venuše sú super. Ostatné obrazy však ťažko oceniť pri toľkej kvantite. Ak ale máte radi umenie a galérie, je to pre vás to správne miesto.

Dátum zážitku: január 2018
Poďakujte používateľovi PavolK98.
Recenzované: 1. júla 2017

Galériu Uffizi sme chceli navštíviť už pri našej prvej návšteve Florencie, boli sme tu však len jeden deň a do galérie sme sa nedostali, nemali sme objednaný vstup a rada pred Uffizi bola nekonečne dlhá. Pri druhej návšteve sme urobili prípravné opatrenia :-). Kúpili sme si Firenze card (boli sme vo Florencii 3 dni, takže sme ju využili) a zaradili sme sa medzi prednostných návštevníkov. Boli sme tam ráno, hneď po otvorení, počet návštevníkov bol znesiteľný, čo je celkom dôležité,ak si chcete obrazy naozaj "užiť". Odporúčam kúpiť si sprievodcu Uffizi - knihu, v ktorej sú popísané jednotlivé miestnosti a najvyhľadávanejšie obrazy v nich. Pre nás bol najväčší zážitok prehliadka miestností 10-14, kde sú obrazy Boticelliho a aj slávne obrazy Zrodenie Venuše a Primavera. V Uffizi sú skvosty od Rafaela Santi, Giotta, Lippiho, Michelangela, Leonarda da Vinciho. Prehliadka nám trvala 3 hodiny, ale určite sa dá zvládnuť pohodlne aj za 2 hodiny od vstupu.

Dátum zážitku: jún 2017
Poďakujte používateľovi MiroslavaK102.
Recenzované: 29. mája 2017 cez mobilné zariadenie

Nemusíte byť expert na umenie, aby ste si užili návštevu tejto galérie. Už len to, že máte šancu vidieť obrazy ako Primavera alebo Zrodenie Venuše je veľký zážitok. Samozrejmosťou sú masy ľudí a dlhý rad na vstupe, čo nie je veľmi potešujúce, ale určite sa oplatí toto miesto navštíviť, stojí to zato.

Dátum zážitku: máj 2017
Poďakujte používateľovi barbisovka.