Basilica Cattedrale (Tempio Malatestiano)
Bazilika Malatestiano

nevšedný architektonicky vzácna pamiatka s ojedinelou výzdobou, rozhodne odporúčam navštíviť... viac informácií

Recenzované: 19. júla 2019
toccata58
Michalovce, Slovensko
Kostol Malatestiano

jedna z najzaujímavejších stavieb Rimini, kostol nesie zaujímavé a typické svojské znaky, Stavbu... viac informácií

Recenzované: 9. marca 2019
toccata58
Michalovce, Slovensko

Recenzované: 24. októbra 2016

Pri prechádzke historickým centrom Rimini sme vošli do katedrály Tempio Malatestiano netušiac aké skvosty umenia ukrýva. Až pri prehliadke chrámu sme objavili vzácnu fresku na pravej strane od majstra Piera della Francesca. Neskôr som sa dozvedela, že v chráme je umiestnený aj kríž od majstra Giotta. To ma presvedčilo, že pri plánovaní dovolenky je potrebné dobre sa pripraviť a dozvedieť sa čo najviac o miestach, ktoré chcem navštíviť.

Dátum zážitku: júl 2016
Poďakujte používateľovi BejkaO.
Recenzované: 28. septembra 2016

Pri návšteve Rimini Basilicu Cattedrale treba určite navštíviť aj pre zaujímavé umelecké diela, ktoré sa v nej nachádzajú. Po prechádzke Riminami je to oáza oddychu, možno si sadnúť do lavice a venovať sa modlitbám.

Dátum zážitku: september 2016
Poďakujte používateľovi Eva244.