“Bazilika Sv.Petra”

St. Peter's Basilica
Na pozícii č. 1 spomedzi 47 Voľnočasové aktivity v Vatican City
Ďalšie podrobné informácie o atrakcii
Podrobné informácie o atrakcii
Odporúčaná dĺžka návštevy: 1 – 2 hod.
Užitočné informácie: Bezbariérový prístup
Zrecenzované: 18. marca 2017

Pamiatka ktoru urcite je potrebne vidiet,pokial navstivite Rim a Vatikan.Odporucam navstevu pocas pracovneho tyzdna kedy by mohlo predsa len o nieco menej turistov.

Dátum zážitku: september 2016
Poďakujte používateľovi Zlatan1989.
Napísať recenziuRecenzie (36 648)

Zrecenzované: 28. februára 2017

Počas týždenného pobytu v Taliansku sme navštívili viacero veľmi nádherných turistických lokalít.Okrem iného aj Rím a vatikám z perlou historie bazilikou Sv Petra.Niečo nádherného.Mali sme trochu šťastia že sme túto nádhernú kulturnú a historickú pamiatku navštívili hne´d ráno kedy nebolo veľa turistou.Prehliadka všetkého zanechala vo mne niečo neopakovatešného.A keď sme sa dostali nad kopulu baziliky a tie výhľady - to nemalo obdobu.Skrátka kto chce navštíviť skvosť Talianska určite nech nevynechá baziliku sv Petra.Jeden deň je myslím málo na všetky prehliadky.Som šťastný že som mohol aspoň niečo si prezrieť.Určite sa tam chcem vrátiť.

Dátum zážitku: august 2016
Poďakujte používateľovi Stanislav S.
Zrecenzované: 25. februára 2017

Nádherné námestie sv. Petra a bazilika sv. Petra. Vstup do baziliky je zdarma, musíte však prejsť bezpečnostnou kontrolou podobne ako na letisku. Doporučujem aj výstup do kupoly, ten je za poplatok (6€ po schodoch, 8€ výťahom), ale z kupoly máte výhľad na celý Rím aj na Vatikánske záhrady. Pri návšteve baziliky nevynechajte hrobky pápežov - tie sú tiež zdarma. Hrobka Jána Pavla II. sa nachádza priamo v bazilike.

Dátum zážitku: november 2016
1  Poďakujte používateľovi Jarka267.
Zrecenzované: 27. januára 2017 cez mobilné zariadenie

Velka krasna stavba, na kopulu sa da vyliest je tam okolo 500schodov. Nic moc pre klaustrofobikov. Bez vytahu je cena 6€ a s vytahom je 8€. I ked si zaplatite za vytah, musite okolo 500schodov vyslapat.

Dátum zážitku: január 2017
1  Poďakujte používateľovi kristina4886.
Zobraziť viac recenzií
Zrecenzované: 5. decembra 2016 cez mobilné zariadenie

Je to niečo čo musíte vidieť aspoň raz. Niečo také krásne som ešte nikdy nevidela. Úžasný pocit. Pozor na skupiny ľudí. Majú pocit že im to patrí, alebo majú všade prednosť.

Dátum zážitku: november 2016
Poďakujte používateľovi Pati K.

Cestovatelia, ktorí si pozreli St. Peter's Basilica, si pozreli aj

Navštívili ste St. Peter's Basilica? Podeľte sa o svoje zážitky!