Cupola di San Pietro

Ak nemate strach z vyšok a vyslapat cca 600 schodov vam neprekaza, tak si tie vyhlady nenechajte... viac informácií

Recenzované: 25. marca 2019
triptravel12345
Bratislavský kraj, Slovensko
Zážitok

Keď ste už v bazilike Sv. Petra v Ríme a ste fyzicky zdatný, nevynechajte návštevu kupoly. Vstup je... viac informácií

Recenzované: 16. novembra 2018
NMaca80
Malacky, Slovensko
Prečítať všetky recenzie (3 313)

Recenzované: 16. novembra 2017

"Strechu katolíckej cirkvi" určite nevynechajte, nenechajte sa odradiť vyše 500 schodmi (za 6 €) - (ktoré si za 8 € môžete skrátiť o 200 schodov výťahom), pretože ten výhľad stojí naozaj za to. Z kupoly je vidieť na celý Rím aj Vatikán, obzvlášť krásne sú vatikánske záhrady (kam sa inak nedá bežne dostať, takže aspoň pohľad zhora :). Výstup na kupolu je jednosmerný, častokrát veľmi stiesnený, schody úzke, široké, menšie, väčšie, šmykľavé, ale naozaj to stojí za to.
Pre hendikepovaných a malé deti, žiaľ, nevhodné. Treba rátať aj s "tlačenicou" a na dobré miesto na získanie fotky si treba tiež počkať, alebo sa agresívne pretlačiť :D

Dátum zážitku: október 2017
Poďakujte používateľovi Navigator738483.
Recenzované: 27. januára 2017 cez mobilné zariadenie

Treba vyslapat cca 500schodov. 6€ vstup, 8€ s vytahom ale i tak treba slapat cca 300schodov.
Miestami velmi uzky priestor.

Dátum zážitku: január 2017
Poďakujte používateľovi kristina4886.
Recenzované: 6. novembra 2016 cez mobilné zariadenie

Určite to stojí zato, aj keď je výstup náročnejší. Výhľad na mesto a na námestie sv.Petra je nádherný

Dátum zážitku: november 2016
Poďakujte používateľovi Freedom658462.
Recenzované: 10. septembra 2016 cez mobilné zariadenie

Po náročnom výstupe po točitom schodisku čo nie je pre klaustrofofikov sa Vám naskýta super výhĺad na celý Rím. V čase keď sme tam boli bolo krásne slnečné počasaie .Odporúčam všetkým, ktorí sa neboja výšky.

Dátum zážitku: máj 2016
Poďakujte používateľovi parapetrol.
Recenzované: 3. februára 2016

Po celodennom blúdení po Vatikánskom múzeu sme boli dosť unavení, ale vidieť Vatikán a Rím z vtáčej perspektívy sa nedá zažiť každý deň a tak sme sa vybrali na cestu hore... Sú dva druhy vstupného, buď celú trasu vyšľapete po schodoch alebo sa necháte do polovice vyviesť výťahom. No tak, či tak, schodom sa nevyhnete. My sme zvolili druhú variantu. Cesta ne vytúženú kupolu vedie najprv širokými chodbami a na začiatok sa môžete prejsť po vnútornom ochodze Baziliky sv. Petra (úžasné), potom sa však pripravte na to, že cesta k "nebu" sa bude zužovať, schody budú stále prudšie a koniec v nedohľadne. Určite to nie je nič pre ľudí trpiacich klaustrofóbiou. Dôležité je, aby ste si nepoplietli cesty (hore a dole), pretože sa dá ísť len jedným smerom, v niektorých chodbách sa dvaja ľudia vedľa seba nezmestia. Po tejto strasti plnej ceste Vám bude odmenou nádherný výhľad... Želám pekné počasie...

Dátum zážitku: august 2015
1  Poďakujte používateľovi _ub0m_rk.