Park za Bazilikou sv.Petra

Oáza pokoja v rušnom Ríme

Recenzované: 24. mája 2016
vrabec
Bratislava, Slovensko
Prečítať všetky recenzie (1 147)

Recenzované: 8. januára 2018

Vatikánske záhrady sú krásnym parkom., S množstvom drobných i väčších sôch, jazierkami, fontánkami, niekde len trávnatým porastom, inde lesíkom či kvetinovou výsadbou.
V záhradách je niekoľko budov, zaujímavou je samozrejme budova Vatikánskeho rozhlasu, je tu aj železničná stanica, predajňa pre diplomatov, WC, Lurdská jaskyňa, Kláštor Panny Márie či Leonske hrady. V záhradách stretnete aj papagáje.
Na počesť príchodu milénia tu bol osadený miléniový zvon.
Návšteva záhrad je so sprievodcom alebo otvoreným autobusom. Vopred je potrebné rezervovať termín ( 60dní). Ak idete peši, je na vás, koľko času so sprievodcom strávite, ale je to asi 2 hodiny. Autobusová prehliadka trvá asi 40min.
My sme boli na pozvanie a tak sme mali kopec času a naplno sme si záhrady s výhľadom na Rím I do Vatikánskych múzeí vychutnali.
Deti do 6 rokov majú vstup zakázaný.

Dátum zážitku: február 2017
1  Poďakujte používateľovi ivet95.
Recenzované: 24. mája 2016

Ak máte čas, navštívte vatikánske záhrady. Je priam prekvapujúce, aký pokoj tam vládne a to len niekoľko desiatok metrov od rušného námestia sv. Petra.

Dátum zážitku: máj 2016
1  Poďakujte používateľovi vrabec.
Recenzované: 27. februára 2020 cez mobilné zariadenie

Dátum zážitku: február 2020