Nádhera

O tomto svätom mieste som toľko počul , že som ani nemohol uveriť že stojím na mieste, kde... viac informácií

Recenzované: 4. mája 2019
Martin Z
Košice, Slovensko
Sixtínska kaplnka

Asi najslávnejšia kaplnka na svete je unikátna nielen svojou výzdobou, ale aj skutočnosťou, že tu... viac informácií

Recenzované: 4. augusta 2018
Barbora S
Zvolen, Slovensko
Prečítať všetky recenzie (19 949)

Recenzované: 8. januára 2018

Po prečítaní Agónie a extázy, knihy o tom, ako Michelangelo tvoril toto veľkolepé dielo je chvíľa návštevy Sixtínskej kaplnky posvätnou chvíľou, kde si každý musí položiť otázku: "Ako to ten Michelangelo vôbec dokázal?" Je pravdou, že bočné steny vyzdobili svojimi dierlami aj iní renesační talianski maliari: Pinturicchio, Sandro Botticelli, Cosimo Roselli a ďalší.
Výzdoba je veľkolepá. Kaplnka síce nepôsobí veľkým dojmom, no keď si človek uvedomí, koľko metrov tvoria maľby, je to obrovský obraz. Kaplnka je vždy plná ľudí. Množstvo policajtov a strážcov nedovolí fotiť nikomu, ani mobilom.
Vstup je cez Vatikánske múzeá, vstupné je 15€, posledná nedeľa v mesiaci zdarma.

Dátum zážitku: február 2017
2  Poďakujte používateľovi ivet95.
Recenzované: 17. septembra 2017 cez mobilné zariadenie

Nadhernerne misto s krasnymi malbami vsude okolo vas. Jen co je mensi minus neuveritelne davy okolo vas.

Dátum zážitku: september 2017
Poďakujte používateľovi Petra K.
Recenzované: 18. marca 2017

Krasne umelecke dielo,kde vsak je potrebne mat kusok trpezlivosti nakolko je toto miesto preplnene turistami...

Dátum zážitku: september 2016
Poďakujte používateľovi Zlatan1989.
Recenzované: 25. augusta 2016

Takú nádheru mie je možné vyjadriť slovami, treba vidieť. Obrovská masa ľudí, no po bokoch kaplnky sú sedadlá, na ktorých sa dá sedieť a pozerať nahor tú nádheru.

Dátum zážitku: júl 2016
Poďakujte používateľovi NataliSK2014.
Recenzované: 6. februára 2016

Prehliadku Sixtínskej kaplnky sme mali v rámci prehliadky vatikánskeho múzea. Po vyše troch hodinách prehliadky skvostných umeleckých diel a nádhernej interiérovej výzdoby v skoro každej miestnosti, ktorou sme prechádzali, pôsobila kaplnka trochu "obyčajne". V kaplnke musíte mať vhodný odev (zakryté ruky a nohy) a nesmie sa tam fotiť. Nepríjemne tiež bolo to množstvo turistov, ktorých počet vnútri kaplnky nebol nijak regulovaný. Preto sme sa kaplnkou skôr predierali ako sa kochali pohľadom na nádherný strop. Myslím, že to mohlo byť zorganizované trochu inak, ale biznis je biznis...

Dátum zážitku: august 2015
Poďakujte používateľovi _ub0m_rk.