Nádherný výhľad

Kus histórie

Recenzované: 20. decembra 2016
Dagmarka1960
Malacky, Slovensko
Prečítať všetky recenzie (35 083)

Recenzované: 17. júla 2017

Budova, v ktorej sa snúbi historický i moderný vzhľad. Navštíviť Berlínsky parlament sa oplatí aj kvôli nádhernému výhľadu. Vstup je zdarma a do parlamentu prúdia davy ľudí, odporúčam objednať cez internet aspoň týždeň dopredu. Mne sa už 4 dni pred príchodom do Berlína nepodarilo nájsť voľný termín, tak sme k Parlamentu prišli ráno hneď o 8,00 a objednali sme si vstup na 20,00 večer (ale boli voľné aj skoršie termíny). Večer sme prešli celkom prísnou bezpečnostnou kontrolou (ako na letisku) a mohli sme si zobrať sprievodcu v niekoľkých jazykoch - odporúčam, pretože okrem histórie sprievodca upozorňuje aj na významné stavby, ktoré môžete vidieť z kupoly.

Dátum zážitku: júl 2017
4  Poďakujte používateľovi MiroslavaK102.
Recenzované: 20. decembra 2016

Majestátna budova z minulých čias doplnená novou modernou kupolou s vyhliadkou na všetky štvrte Berlína. Pre návštevníkov sú audio tlmočníci v 6 jazykoch, Odporúčam si vopred objednať termín návštevy, vyhnete sa dlhým radám. Termínov je veľa a vstup je zdarma. Odporúčam navštíviť túto pamiatku...

Dátum zážitku: december 2016
5  Poďakujte používateľovi Dagmarka1960.
Recenzované: 23. augusta 2016

To je najdôležitejšia vec´, ktorú treba spraviť hneď ráno. Nasleduje hromada kontrol a potom vás čaká vstup do tejto úžasnej budovy.

Dátum zážitku: marec 2016
2  Poďakujte používateľovi 121jurajd.
Recenzované: 4. februára 2016

Stárá historická budova nemeckého ríšskeho parlametu, v ktorej dnes opäť sdli a funguje neemcký parlament - medzičasom premenovyný na Bundestag. Pekná budova, kt. prežila aj požiar. Kupola dodáva zvláštnu atmosféru. Skĺbenie histórie a moderna. Ak méte čas zájdite aj na návšetvu dovnútra. Jeden z must see miest v Berlíne.

Dátum zážitku: november 2015
Poďakujte používateľovi JoJco S.
Recenzované: 7. januára 2016

Vstup treba bud rezervovat online, alebo na mieste. Na mieste ale je casto rada na 20-30 min. takze odporucam skusit rezervovat min. tyzden, alebo 2 dopredu online. Ak uz nieje volne miesto online, tak je mozne na mieste, kedze maju rozdelene 50%/50% miest.

Dátum zážitku: december 2015
5  Poďakujte používateľovi onlymiso.