Paríž
Basilique du Sacre-Coeur de Montmartre
Jedna z najkrajších zastávok v Paríži

Recenzované: 22. júla 2019
apokalexa
Bratislava, Slovensko
Treba ist

Recenzované: 9. apríla 2019
sladjazekic
Bratislava, Slovensko
Prečítať všetky recenzie (37 643)

Recenzované: 22. júla 2019

Keďže sme bývali v štvrti Montmartre, mali sme to celkom blízko. Cca za 30-40min sme boli hore, pešo. Vedie tam viacero cestičiek, my sme sa chvalabohu vyhli tej, čo vás vedie po schodoch. Šli sme cez pekné parížske uličky a mohli sme nasávať atmosféru.
Ak máte pekné počasie, určite choďte kuk východ alebo západ slnka. My sme síce šli ráno, ale mali sme zamračené, takže nič extra sme nevideli.
Tak isto odporúčam pozrieť sa aj dnu do katedrály, keď sme tam šli my, vstup bol zdarma.
Má to tam veľmi zvláštnu atmosféru.
Určite sa oplatí. :)

Dátum zážitku: marec 2019
Poďakujte používateľovi apokalexa.
Recenzované: 9. apríla 2019 cez mobilné zariadenie

Nasa navsteva tohto krasneho miesta sa zial niesla v zlom pocasi .Co nas aj tak neodradilo , ani velky pocet shodou .
Da sa to s prehladom zvladnut , pripadne aj zubackou .
Pohlad bol krasny , arhitektura zauimava.
Pri vstupe vas skontoluju , vsup dnu je zdarma , takze velky pocet turistou .

Dátum zážitku: apríl 2019
105  Poďakujte používateľovi sladjazekic.
Recenzované: 3. apríla 2019

Bazilika Sacre-Coeur na Montmartri je miesto, ktoré nesmieme v Paríži obísť. Super atmosféra, nádherný výhľad na mesto. A pre unavených dobrá informácia. Dá sa hore dostať lanovkou, na ktorú platí lístok z metra i Paris Visite.

Dátum zážitku: marec 2019
1  Poďakujte používateľovi Iwanko.
Recenzované: 3. októbra 2018

Basilika je síce dosť ďaleko od centra, ale oplatím sa tam ísť. Zase musím použiť nádhera!!! Zhora vidíte na celú Paríž.

Dátum zážitku: august 2018
1  Poďakujte používateľovi Silvia K.
Recenzované: 17. júna 2018

Bazilika je postavena na kopci Montmartre, co je najvyssi bod Pariza. Hore vedu schody a vyhlad stoji zato! Vstup dnu je zadarmo, aj ked pred vchodom stoja 2 ludia a vyberaju od dobrovolnikov peniaze do kosika, my sme prispeli par eur. Pred vstupom Vam tiez ako inde prehladaju ruksaky, flasky s podozrivymi tekutinami vyhadzuju do kosa. Jednu slecnu pred nami v kratkej minisukni nechceli pustit dnu, nakoniec prisiel nejaky "sefik" a pustil ju. Vnutri je krasna vyzdoba, nie nadarmo je to v preklade Chram najsvatejsieho Jezisovho srdca.

Dátum zážitku: máj 2018
2  Poďakujte používateľovi Vdm J.