Vylet k vode

Pekne miesto na aktívny oddych pri vode,veľa bazénov,atrakcií,sieť na šplhanie sa nad... viac informácií

Recenzované: 9. júla 2019
ZuzanaT10
Milton Keynes, Spojené kráľovstvo
Super oddych

So všetkým sme boli spokojní, strava, sauny aj ochota personálu. Moja dcérka si to užila, oceňujem... viac informácií

Recenzované: 12. novembra 2019
Hotel O
Trstená, Slovensko

Recenzované: 2. marca 2018

Chocholowskie Termy je aquapark s termálnymi bazénmi. Pri vchode vás čaká recepcia, cukráreň, bar a myslím, že aj reštaurácia. Cez sklenené sklo, ktoré je vedľa baru môžete vidieť priamo na bazény. O poschodie nižšie sa nachádza druhá "recepcia" kde si môžete zakúpiť vstup (dá sa to aj cez internet). Po zakúpení dostanete čipové identifikačné náramky.
Pred tým, než vojdete do časti areálu, kde sa nachádzajú bazény, vírivky, sauny, šmýkalky atď.. Je samozrejme miestnosť so skrinkami a šatňami. Potom sú sprchy a toalety (samozrejme oddelené muži a ženy) odkiaľ prejdete cez dvere a potom hore po schodoch, k bazénom, vírivkám a šmýkalkám. Na tomto poschodí sa nachádzajú police na odklad uterákov a šľapiek, lehátka, dva detské bazény, detské lázne, dve stredne veľké šmýkalky, ktoré vedú do menšieho bazénika, minimálne päť menších víríviek, jedna-dve veľké, jeden plavecký bazén so štyrmi-piatimi pruhmi, detské "vodné" ihrisko, dva veľké bazény v ktorých sa nachádzajú aj oddychové podvodné lehátka s bublinami, vstup do vonkajšieho termálneho bazéna, kde je to zaujímavé hlavne v takom počasí v akom sme boli my (-14°C a voda má teplotu 36°C). Na vyššom poschodí sa nachádza reštaurácia so švédskymi stolmi a cukráreň, ku ktorým sa dá dostať cez dve schodiská. Na ďalšom poschodí sa nachádzajú sauny. Do fínskej sauny a soľnej "jaskyne" sa chodí v plavkách, môžu tam ísť aj deti a jedinou podmienkou je mať uterák a byť bosý. Ďalšie sauny sa nachádzajú v saunovej zóne, ktorá je však 18+ a chodíte tam len s uterákom. Veľké + dávam tomu, že ak nemáte uterák, môžete si ho zakúpiť, keďže tam majú pult, kde sa dajú kúpiť za 5zl (cca 1euro). Na tomto poschodí sa nachádza tiež sprcha. Na najnižšom poschodí sú vírivky so soľnou vodou, bazén s asi tiež soľnou vodou, mini bar a vstup do ďalšieho termálneho bazéna, ktorý je o niečo väčší ako ten nad ním a podľa mňa, užijete si v ňom aj viac zábavy. Nachádzajú sa v ňom napríklad aj povrazové preliezačky a vonkajší bar, ktorý však pri takýchto teplotách samozrejme nefungoval. Na všetky poschodia sa dá dostať aj výťahom, no pri chodení po schodoch, budete vidieť aj dianie vonku, keďže je tam sklenená stena. V areáli sa tiež niekde nachádza posilňovňa ale tam som nebola. Termálne bazény a vírivky majú 36°C, ostatné bazény myslím 28°C ale nie som si istá.
Už som bola v Tatralandii a v AquaCity Poprad ale tieto aquaparky aquaparku Chocholowskie Termy nesiahajú ani po päty. Ceny úžasné, jedlo úžasné, jeho výber tiež úžasný a ja si veľmi pochvaľujem hĺbku vody, keďže s mojimi 174cm si napríklad v AquaCity Poprad nemôžem ani zaplávať. Samozrejme, sú tam bazény aj s menšou hĺbkou. Tiež tam máte viac miesta, kvôli toľkým bazénom. Ceny sú dobré až veľmi dobré. A aby som nezabudla, v teplejšom počasí, tam fungujú aj dva vonkajšie tobogány.
V tomto aquaparku ma tiež zaujal ten kontrast medzi poľskými ľudovými tradíciami a modernými výdobytkami. (miestnosti, mimo bazénov sú vyzdobené poľskými ľudovými ornamentmy a časníčky sú oblečené v poľských krojoch)

Dátum zážitku: marec 2018
6  Poďakujte používateľovi n4tal14.
Recenzované: 29. januára 2018

Každý rok chodíme na lyžovačku do Zuberca a poobede zvykneme ísť na Oravice do termálnych bazénov , alebo k Michalovi do sáun, ale teraz sme si dali poradiť a vybrali sme sa o 28km ďalej do Chocholowa, ktorý je hneď za hranicami( Suchá hora).
Je to prekrásny areál. Bazény nemajú chybu a saunový svet je niečo úžasné. Prajem zažiť každému. Ceny oveľa nižšie ako u nás, dokonca uznajú aj naše preukazy ZŤP. Vôbec nemajú problém dať Vám zľavu. Ďalej je tam príjemná reštaurácia, dá sa aj dobre a lacno najesť. Veľmi milo sme boli prekvapení.

Dátum zážitku: január 2018
8  Poďakujte používateľovi vierahlinikova.
Recenzované: 14. januára 2018

Parkovanie v areáli veľmi dobre zorganizované,nový wellness s ozdravovacou zónou a saunami, vstupné v porovnaní s wellness u nás (SK) lacné, tak isto ako i občerstvenie.Veľký počet víriviek, masážnych trysiek a ozdravovacích bazénov, tak pre dospelých, tak i deti, soľná jaskyňa a fínska sauna v základnej cene pred saunoným svetom pre tých, čo sa hambia ísť do saunového sveta,na veľký počet ludí je tam tichúčko, deti do 18.rokov majú vstup chvalabohu zakázaný, inak by tam bol hluk, dostanete pri vstupe uterák za zálohu 40.zl, odpočinuli sme si tam velmi dobre, jedno musím vytknúť, že s kúpou do sauny nieje základná nutnosť a to voda pre rýchle podanie pre prípad náhlej nevolnosti po saune. Nemať peniaze, tak tam môžte aj umreť po celodennom pobyte bez vody. Dnes to bola moja prvá návšteva, no isto nie posledná, doporučujem všetkým chodte si odpočinúť ako my, no nezabudnite si kúpiť niekde v obchode vodu na celý deň.

Zobraziť menej

Dátum zážitku: január 2018
2  Poďakujte používateľovi AllaB316.
Recenzované: 25. decembra 2017 cez mobilné zariadenie

Tradicne na 1. sviatok vianocny navstevujeme aqua & spa na Liptove, ale tento rok sme sa vybrali za hranice do PL a urobili sme dobre. Chocholowskie termy su podla mna ovela lepsie ako Besenova alebo Tatralandia. Vrele odporucame

Dátum zážitku: december 2017
Poďakujte používateľovi StanislavJ42.
Recenzované: 19. novembra 2017

Pomerne nový wellness s ozdravovacou zónou a saunami.Všetko , vrátane parkovanie je veľmi dobre zorganizované, vstupné v porovnaní s wellness u nás (SK) lacné, tak isto ako i občerstvenie a zákusky.Veľký počet víriviek, masážnych trysiek a ozdravovacích bazénov, tak pre dospelých ako i detí, soľná jaskyňa a fínska sauna v základnej cene, v saunovom svete som nebol (vstup za príplatok), no podľa ponuky veľký počet.S kúpou lístka si každý kupuje i šatníkovú skrinku, teda nemusí hľadať voľnu, ale na terminály sa každému zobrazí číslo tej jeho. Dnes to bola moja prvá návšteva, no isto nie posledná, doporučujem všetkým.

Dátum zážitku: november 2017
4  Poďakujte používateľovi Milan T.