Siatorska Bukovinka
Výlet

Na tento hrad sme cestovali z Fiľakova. Určite sa oplatí prísť pozrieť na toto prekrásne miesto. Je... viac informácií

Recenzované: 24. septembra 2018
954rastislavl
Príjemné miesto

Recenzované: 29. januára 2018
ptripm
Banská Bystrica, Slovensko

Recenzované: 24. septembra 2018 cez mobilné zariadenie

Na tento hrad sme cestovali z Fiľakova. Určite sa oplatí prísť pozrieť na toto prekrásne miesto. Je tu naozaj čo
obdivovať. Návštevu tohto miesta odporúčam.

Dátum zážitku: september 2018
Poďakujte používateľovi 954rastislavl.
Recenzované: 29. januára 2018

Nenáročný výstup zo stráženého parkoviska (možnosť opekania, grilovania, varenia guláša a pod.) nenáročným terénom okolo zaujímavého skalného vodopádu. Estetická menšia pomerne dobre zachovalá zrúcanina, z ktorej je pekný výhľad. Príjemné miesto na poldenný výlet, ktoré odporúčam skombinovať s návštevou hradu vo Fiľakove.

Dátum zážitku: apríl 2017
Poďakujte používateľovi ptripm.
Recenzované: 4. septembra 2017

Ku zrúcanine hradu Šomoška sa dostanete z parkoviska za obcou Šiatorská Bukovinka,Na výber sú tri trasy , ja som šiel najkratšou, čo bolo okolo 1,5km cez starý bukový les.Počas jednoduchého výstupu je možné vidieť udržiavané jazierka s pomerne čistou vodou, ktoré slúžia ako útočisko pre salamandry, o kúsok ďalej narazíte na "Kamenné more" a tesne pod hradom je "Kamenný vodopád".Samotný hrad je pomerne zachovalý a je z neho ozaj krásny výhľad.

Dátum zážitku: september 2017
1  Poďakujte používateľovi Milan T.
Recenzované: 11. augusta 2017

Veľmi pekný hrad, ktorý stojí priamo na hraniciach s Maďarskom. Najľahšie sa na hrad dá dostať z maďarskej obce Somoskő, ale my sme zvolili cestu zo Šiatorskej Bukovinky. Odbočka je dobre značená, po pár minútach cesty autom dorazíte do vstupného areálu s parkoviskom, pokladňou, očerstvením a ihriskom. Tam začína značený chodník, ktorý vás dovedie za pol hodinku ku hradu. Po ceste uvidíte aj známy a unikátny čadičový vodopád a skalné more.

Dátum zážitku: júl 2017
Poďakujte používateľovi PeterK8203.