Recenzované: 17. apríla 2017

Boli sme na víkendovom pobyte a boli sme veľmi spokojný, strava bola super, aj procedúry sa nám páčili prostredie je pekné , boli sme v marci no v lete tam bude nádherne takže to navštívime aj v teplejšom ročnom období.

• Termín ubytovania: marec 2017, cestoval(a) v páre
2  Poďakujte používateľovi Majka2211.
Recenzované: 19. októbra 2016

Pobyt s procedúrou (15 min. masáž).

Recepcia - vybavené v rámci normy, Dostatok informácií, jasné. Zvláštne mi prišlo (prešiel som dosť rôznych hotelov), keď sme okrem kľúča dostali aj diaĺkové ovládanie k TV. Ale budiž - iný kraj, iný mrav...

Izba (2. posch):
- výrazne väčšia než v nových hoteloch. To bolo dobré, je to dedičstvo obdobia, v ktorom sa hotel staval. Vtedy nemuselo byť všetko ekonomické a malé.
- koberec - nemám ich rád kvôli tomu, čo vsetko sa v nich nachádza. Ak su kvalitné a veľmi dobre udržiavané, ešte sa to v hoteli dá zvládnuť. Tu však nebol ani kvalitný a ani povysávaný. Privítali nás ešte pozostatky z topánok našich predchodcov.
- kúpeľňa - hneď mi padla do očí sklenená polička nad umývadlom - pretretá možno handrou namočenou kúsok vedľa (alebo takou, čo predtým utrela všetko ostatné). Je lepšie tam poličku zo skla nedať, ako dať najavo úroveň hygieny na prvý pohľad.
- sprchový kút - z vonkajsej strany olúpaná farba. O 2 izby ďalej bol už renovovaný - pretretý na bielo štetcom (hrozná práca). Náznaky plesne z vlhkosti.
- ďalšie zistenie pri sprchovaní - dvere nemali spodné kolieska. Pri dynamickejšom potiahnutí hrozí vypadnutie z hornej koľajničky a privalenie dverami, pri šťastí možno aj dobre buchnutý prst na nohe.
- bonus v sprche - mydielko predošlého nájomcu na vrchnej koľajničke (neviem koľkého v poradí). Zíde sa, ak ste už mokrý a zistíte, že mydlo ste si zabudli zobrať :) Železná rezerva.
- sprchová hlavica - nedá sa nastaviť kam má voda tiecť. Držiak na stene veľký a prasknutý. Hadica sprchy tvrdá, v podstate ona určila kam voda potečie. Možete nastaviť len samého seba a teplotu vody. Iné nič.
- jedlo - prvý večer bez výberu, vybrali za nás. Je jedno, či ste vegetarián, celiatik, moslim (príklad kvôli bravčovému, nie kvôli vyznaniu) alebo čokoľvek iné. Jedlo za vas vybral náš personál.
- večera pozostáva z predjedla (tenký plátok rohlíka plus pečeňová pašteka alebo smotana s chrenom v plátku šunky). Ak neprídete na začiatku podávania večere, pašteka už má vytvorenu krásnu krustu - predsalen schnúť 3 hodiny nie je sranda.
- polievka - jednoducho ani nebola. Možno to bolo menšie zlo. Druhý chod - jedlo v štýle rokov 1980-1988 zo závodnej kuchyne. Kulinársky zážitok určite nečakajte.
- dezert - malý koláčik s makom alebo čosi podobné. Dobre pocukrované, nech to je aspoň sladké. Dezertný príbor nečakajte, buď ruka alebo si uchmatnite vidličku z jedla skôr ako vám ju uchamtne personál.
- raňajky - lacné suroviny, základný výber = rohlík, chlieb, maslo, rama, šunková saláma, saláma, niečo ako jogurt, z teplého potom kúsky nakrájanej klobásy, možno vajce natvrdo. Káva z prášku z automatu a čaje (balenie vyzeralo veľmi lacno).
- Zlatý klinec nakoniec - postele. Spánok ako v maminkinom brušku.... žiaľ nie. Matrace sú z mäkkého molitanu, cca 10 cm hrubé. Žiadna kvalita, ale aspoň boli lacné. Po sadnutí na matrac viete spočítať koľko dosiek z dreveného roštu vás tlačí na prdeli. Počas spánku máte ale istotu, že z postele určite nevypadnete. Ste v takej jame, že to by musel byť naozaj zlý sen, aby človek z tej jamy vypadol. Ráno som mal navyše pocit, že tá pena je pamäťová - tá jama tam bola aj po 10 minútach. Na obed som zistil, že nebola. Bola len nekvalitná, jama zmizla. Sťažnosť na recepcii, príchod pani vedúcej chyžných a aj chyžnej. Ochota vymeniť matrace bola, žiaľ len za rovnaké molitanové nepodarky. Nič iné nemajú. Takže význam to nemá.

Ešte dve zváštnosti:
1. šli sme na prechádzku, nechali otvorené okno. Po príchode boli okná, parapetky, strop... plné lienok. Neviem či sa sťahovali, alebo je ich v parku až toľko... Mnohé už bez známok pohybu. Ale OK, sme v prírode, toto akceptujem. Len to nie je častý jav.
2. veľká jedáleň. Kopec stolov voľných. Prídem s manželkou, chceme mať pokoj, sme radi, že sme zmizli z mesta. Ako naschvál človeka však posadia k stolu, kde už sedí iná dvojica - ktorá tiež túži mať trochu súkromia. Navyše stôl je zarazený do radiátorového výklenku, takže z jeho šírky to ubere dobrých 10 cm. Búchali sme sa s vedľa sediacim pánom lakťami, počúvali sme si navzájom naše debaty... pritom minimálne ďalších 9 stolov bolo voľných. Možno to bola snaha nás zoznámiť, ale nevyšla.
To je naozaj taký problém tie 2 kusy príboru, jeden papierový obrúsok a obschnutý plátok rohlíku dať na vedľajší stôl? Prístup k pohodliu hosťa je hrozný, ako by tu ľudia nič netušili o hoteliérstve. Pritom ochota tam je dobrá, čo sme požiadali, to bolo. Len - veľa z toho malo byť predtým ako sme žiadali. Človek by to tak nejak v hoteli očakával ako samozrejmé.

Nerád dávam kritické hodnotenia, ale toto je pre ochranu potenciálnych návštevníkov. Ja osobne ľutujem, že som na stránku tripadvisor nepozrel pred výberom hotela.

Pracovníkom hotela na recepcii a v jedálni ďakujem za ochotu a slušnosť, manažmentu odporúčam zamyslieť sa nad vyškolením personálu, výmenou matracov, tiež kuchára a upratovacej čaty. Možno potom pár ďalších rokov hotel ešte prežije.

Tip na izbu: Izby s vyhladom na park su tichsie, z prednej strany hotela je hlavna cesta - pri otvorenom okne hlucne.
  • Termín ubytovania: október 2016, cestoval(a) v páre
10  Poďakujte používateľovi Jozef N.
Recenzované: 3. júla 2016

S postihnutými detmi, dobrovolníkmi , rodičmi a ostatný členovia, sme boli na víkendovom pobyte v Skalke , bolo nám tam fajn , pekné počasie , príjemný pobyt , velké izby , strava velmi dobrá ,procedúry, prostredie a okolie velmi pekné , užili sme si to a dakujeme ,

Tip na izbu: izby slnečné . na poschodí večší klud a chodby priestranné dobrá klimatizácia ,
  • Termín ubytovania: august 2015, cestoval(a) s priateľmi
1  Poďakujte používateľovi Scenic648844.
Recenzované: 23. apríla 2016 cez mobilné zariadenie

Starý hotel s miernou rekonštrukciou. Snáď ani v jednej izbe nieje poriadny matrac. Na posteliach sa nedá absolutne ležať, matrace sú neuveriteľne vyležané, spanie na podlahe je príjemnešie než matrace v tomto hoteli. Izby na vrchnom poschodí v podkroví nemajú absolutne žiadnu zvukovú izoláciu, je tam iba sádrokarton, takže počuť úplne všetko z vedľajšej izby, v noci aj chrápanie, takže kombinácia katastrofálny matrac + chrápanie z vedľajšej izby, to budete milovať... Hlavne že hotel používa slogan "Hotel Skalka - miesto kde si každý oddýchne" - je to skutočne ironické.. V tomto hoteli si nemože oddýchnuť naozaj nikto..
Kúpeľne sú po rekonštrukcii ale ich čistota je nedstatočná.. Kachličky v kúpelni s nechutnými čmuhami.. Nedostatočné upratovanie a celkovo hygiena na nízkej úrovni.
Stravovanie - ďalšia katastrofa - na raňajky jeden druh syra, 2 druhy šunky, nejaké nastrúhané jablká a rožky s chlebom, to je asi tak všetko.. Obedy a večere - malé porcie tak pre malé deti možno vhodné ale pre dospelého určite nie a navyše pripravné z tých najlacnejších surovin čo sa dajú kúpiť.
Wellnes sa ani wellnes neda nazvať.. Sú to v skutočnosti 2 vírivky niekde v pivnici so saunou.
Hotel skutočne zaspal v dobe.. Aj napriek rekonštrukcii z eu fondov ktorá mu na oko pomohla je stále na úrovni zariadení z komunistickej doby. Jediné pozitívum je milý personál, to však veľa nezachráni.

Termín ubytovania: apríl 2016, cestoval(a) v páre
4  Poďakujte používateľovi peetj2016.
Recenzované: 17. septembra 2015

Hotel patriaci skôr k staršej kategórii, pamätá aj lepšie časy. Ale izby čisté a pekné, jedlo bolo chutné ale jednoduché. V suteréne hotela je vynovené welness, viacero saun, vyrivky, masážne prístroje... Personál školený na liečebné procedúry je veľmi milý a ochotný.

Tip na izbu: Výborný tip na predĺžený víkendový welness pobyt.
  • Termín ubytovania: október 2014, cestoval(a) v páre
1  Poďakujte používateľovi Skoriculienka.