Recenzované: 28. júla 2019 cez mobilné zariadenie

Veľmi chválim služby tohto hotela. Jedlo bolo vynikajúce, keďže tento hotel navštevujú prevažne talianskí turisti, jedlo bolo prispôsobené ich kuchyni. A aj vďaka tomu sme sa vždy vynikajúco najedli. Hotel má zamňa palec hore. Jediné čo nás na dovolenke sklamalo bolo jednoznačne more a pláž. Pri tomto hoteli je pláž kamenistá, ďalej sú aj pieskové. To by nebol až taký problém, ale 2 dni boli červené vlajky, fúka tu vietor skoro každý deň. Keď už trošku vietor ustal konečne sa dalo kúpať. Ale tá voda.... Strašná... Studené a śpinavé more.... Čo nás najviac sklamalo, a vzhľadom nato už by sme túto oblasť nenavštívili. Cestovali sme tu aj kvôli pláži Elafonisi tá bola prenádherná. Ale znovu vietor celý deň 80 km/h čo je veľmi veľa. Takže takto. V skratke hotel super, more nič moc.

Poďakujte používateľovi AnickaBas.
Recenzované: 3. októbra 2018

Hotel Eden village kournas - veľmi príjemný hotel,čisté izby aj pláž,personál príjemný,profesionálny,strava pestrá,
cítili sme sa výborne,dlhá piesková pláž,vhodná na výlety,autobusové spojenie bez problémov

Dátum pobytu: september 2018
3  Poďakujte používateľovi ambuadamov.
Recenzované: 20. augusta 2018

Strávili sme v tomto hoteli 7 dní, krásne prostredie, čistota na izbách, ako aj v celom areáli, skvelé jedlo. Hotel je zameraný na taliansku klientelu, čo nám vyhovovalo, nakoľko Taliansko a taliansku mentalitu poznáme veľmi dobre.
Nikdy nezabudneme na milú a priateľskú recepčnú Eleni, ktorá mala vždy úsmev na tvári.

Dátum pobytu: júl 2018
1  Poďakujte používateľovi JaT189.
Recenzované: 10. augusta 2018

V Hoteli Eden Village Kournas sme koncom júla strávili príjemnú, týždňovú rodinnú dovolenku. Hotel a celé prostredie na nás zapôsobili tak pozitívnym dojmom, že do hotela by sme sa radi vrátili.

Išlo o našu prvú skúsenosť s ostrovom Kréta, no siedmu skúsenosť s gréckymi hotelmi, takže sme svoje očakávania, vzhľadom na predchádzajúce skúsenosti, rozumne znížili. Hotel nás však prekvapil svojou čistotou v spoločných priestoroch hotela, no hlavne na izbách. Hotelová služba si svoju prácu plnila veľmi dobre a každý deň urobila na izbe poriadok. S izbou sme boli nadmieru spokojný. Jediné nevýhody spočívali v preležanom matraci na prístelke a hluku, ktorý sa niekedy do noci šíril z vedľajšieho hotela.

Strava sa podávala v príjemnej, no neobvyklej jedálni s bazénikom uprostred. Výber stravy bol pestrý, a nestalo sa, že človek si každý deň vyberal to isté. Návštevník musí oceniť široký výber ovocia, dezertov, pečiva, šalátov a ponuky domáceho a stredomorského jedla. Kvalita jedla však mierne zaostávala v prípade tradičných jedál z kontinentálnej Európy.
Služby baru boli na vysokej úrovni, večer a počas celého dňa. Personál bol zdvorilý, priateľský a ústretový. Výber nápojov bol uspokojivý a prekvapila hlavne ponuka miešaných alkoholických a nealkoholických nápojov. Je škoda, že hlavný bar, nachádzajúci sa nad jedálňou bol otvorený len počas večera.

Celý personál hotela bol príjemný, priateľský a hlavne nápomocný. Obsluha v jedálni bola ústretová, no veľké uznanie si zaslúžia panie na recepcii. Tie nám ochotne pomohli pri akomkoľvek našom probléme. V čase našej návštevy sa celou oblasťou, v ktorej sa hotel nachádza, šíril akýsi črevný vírus, ktorý zasiahol aj nás. Pani na recepcii nám poradili zopár miestnych domácich receptov na uľavenie (ouzo ), no poskytli nám i lieky, ktoré im v hoteli nechal doktor. A okrem toho s nami rozprávali pár jednoduchých fráz v slovenčine, čo človeka veľmi poteší.

To, že počas týždňa počujete slovenčinu aspoň v takejto forme je milé, pretože 95% hotelových hostí bolo z Talianska. Tomu sa prispôsobil aj denný a večerný animačný program, ktoré prebiehali v taliančine. Táto jazyková bariéra však nebola problémom, ale ak by ste sa chceli vy, alebo vaše deti viac zapojiť do animácií, tak môžete naraziť na menšie problémy. Taliansky animátori však vedeli, že sa v hoteli nachádzajú Slováci, a tak sa naučili niekoľko základných fráz a aktívne s nami komunikovali a zapájali nás do ich programu. Ich večerné predstavenia boli vtipné a na konci týždňa sa na človeka niečo nalepilo z taliančiny. Talianov je navyše skvelé sledovať. Správajú sa k sebe veľmi otvorene a priateľsky, skoro ako jedna veľká rodina, a to aj keď sa pred príchodom na dovolenku nepoznali. Boli sme i v niekoľkých prevažne slovenských hoteloch, no v žiadnom z nich nebola taká miera spolupatričnosti ako medzi Talianmi. Báli sme sa, že Taliani budú hluční, ako nás to učili filmy a seriály, no v skutočnosti sú slušní a ohľaduplní.

Samotné more, dôvod, pre ktorý sme prišli, vôbec nesklamalo. Pláž bola čistá a udržiavaná a voda teplá a priehľadná. Zažili sme niekoľko podôb mora – pokojné, veľmi teplé, vlnkové, so studenými prúdmi a divoké. V každej z jeho podôb sme sa kúpali a vychádzali s rovnako spokojným pocitom. More, ako najdôležitejší prvok dovolenky, vôbec nesklamalo a s takouto kvalitnou vodou sme sa dlho nestretli. Kuriozitou bolo, že počas nášho pobytu asi 4x pršalo. Dážď je v lete na Kréte maximálne neobvyklým javom, a tak to miestnych veľmi prekvapilo. Dovolenku nám to však nijako neobmedzovalo, naopak, vnímali sme to ako spestrenie.

Dovolenka a pobyt v hoteli sa nám celkovo veľmi páčili. Priestory hotela, čistota, strava, ochota personálu, a samozrejme more boli na vysokej úrovni. Tých niekoľko malých nedostatkov nebolo závažných, a napriek nim by sme sa radi vrátili. Spomedzi gréckych hotelov, ktoré sme navštívili, patri Eden Kournas Village k najlepším, aké sme navštívili, a ak by sme mali možnosť, určite by sme sa vrátili, kvôli službám hotelu, no hlavne kvôli vynikajúcemu moru.

Dátum pobytu: júl 2018
5  Poďakujte používateľovi Compass791746.
Recenzované: 24. júla 2018 cez mobilné zariadenie

Prezili sme tu nadhernych 7 dni spolu s priatelom a nie je ani jedna chybycka ktoru by sme vedeli uviest.. naozaj dokonale miesto na oddych, uzasny personal, prekrasne plaze, genialne jedlo, pekne a ciste izby. Samozrejme ze sa neda porovnavat Grecke hviezdicky a napr Turecke hviezdicky na hotely, Greci si nepotrpia na luxus, ale vsetko bolo ciste upratane a udrziavane! Uteraky vymenene vzdy ked sme ich polozili na dlazbu v kupelni, bielizen kazdy treti den vymenena, k dispozicii osusky na plaz tiez vymenitelne po troch dnoch.. o upratovackach clovek ani nevedel take boli sikovne a usilovne.. Hotel ma krasny bazen, lehatka, vsetko vzdy vyumyvane vycistene vyutierane... v jedalni čistulinko, servis uuuuplne ze top top!! Jedla famozne, aj na pohlad a chute no proste baaajecne, vzdy dostatok, priebezne doplnane.. rano volny vyber napojov, obedy a vecere obsluhovali casnici a nosili co sme si pytali, jedlom sme sa obsluzili sami..neda sa varit 8dni vzdy 10 inych 20 chodov takze nejake jedla sa zopakovali, ale vzdy bolo z coho vyberat a kombinovat.. cez den bol k dispozicii aj snack bar v ramci all inclusivu takze ked sme boli hladni nasli sme vzdy nejake dobroty... odporucam pozicat si auto, boli sme si pozriet ruzovu plaz elafonisi a stoji za to aj vylet lodou na balos..hotel je sice taliansky ale komunikacia v anglictine a nemcine aj v rustine im ide celkom dobre a vsetko potrebne zariadili.. animatori sa staraju o uzasny program a je s nimi zabava... bola radost byt v tomto hotely a sme radi ze sme stravili krasnu dovolenku na Krete.. Eden Vilage odporucame vsetkymi desiatimi ;)

Dátum pobytu: jún 2018
1  Poďakujte používateľovi MeliM342.